Erkek İnfertilitesi Bilateral Varikosel

Erkek Faktörü / Erkek İnfertilitesi

Ellibirincikisi

Guru
Kayıtlı Üye
18 Mayıs 2009
4.481
1.039
arkadaşlar merhaba bu başlık varmı bilmiyorum ama bizde böyle bi sorun var 2 yıllık evliyim geçen yıl ben kadın doğuma eşimde ürolojiye gitti bende hiçbirşey çıkmadı eşimde ise sperm tahlilleri iyi ama usg sonucunda bilateral yani her iki yönde varikosel çıktı dr ameliyat önermedi 6 ay daha yumurtlama günlerinde ilişkiye girin dedi 1 yıl geçti halen gebelik oluşmadı.
şu sıralar eşimin kasıklarında batmalar başladı acaba varikoselden olabilirmi?
agustosun ilk haftası dra gitcek bu sefer ameliyat önerir inş.
ayrıca testis görüntüsünde değişmede başladı.benim sorum
acaba böyle eşinde çift taraflı varikosel olup ama sperm tahlilleri normal olan ve ameliyattan sonra hemen gebe kalan arkadaşlar varmı?
1 kaç yıl daha beklemek istemiyoruz ameliyattan 1 kaç ay sonra gebelik olurmu?
drlar bu soruma cevap vermiyor bu durumda olanlar varmı diye buraya yazmak istedim....

varikosel ,sperm parametrelerını etkilemediyse ve ağrı yoksa ameliyat önermiyorlar,doplerde cıktıysa bıle onermıyorlar,benım eşimde bileteral varıkoseloktamı amelıyatı oldu,ağrımız yoktu ama sperm degerlerımız cok dusuktu..ameliyat olmadan önce 3 üroloğa muayene olun ve 15 gün arayla, iyi bir tüp bebek merkezinde 3 kere spermiyogram yaptırın...geçmiş olsun..

teşekkür ederim canım yorumun için ağrı geçen yıl yoktu ama bu yıl kasıklarında batma tarzında ağrılar başladı işleri yoğun olduğu için bi türlü dra gidemedi izne çıkcak ağustos başında o zaman hemen gitcem diyor eşim acaba kasıkta batma varikoselden olabilirmi?inş biran önce bebeğimiz olur sıkıldım artık tedavi görüpte sonuca ulaşamamaktan.

canım eğer sperm değerleri normalse ve ağrıda yoksa hemen ameliyat önermiyorlar..
o yönden için rahat olsun..
ama ağrı başladıysa ameliyat olması gerekir..
testislerdeki farklılık şişkinlik ve düşüklük olabilir..
sana rahim filmi falan çekilmişmiydi..
az kalmış zaten doktora gitmenize şifa olur inş..
gebelik için çok sıkma kendini..
zamanı geldiğinde her şekilde nasip ediyor Allah..
ameliyattan sonra spermlerde değişiklikler düşmeler olabilir..
ameliyatın etkisi sperm için 1 yıl..

canım eğer sperm değerleri normalse ve ağrıda yoksa hemen ameliyat önermiyorlar..
o yönden için rahat olsun..
ama ağrı başladıysa ameliyat olması gerekir..
testislerdeki farklılık şişkinlik ve düşüklük olabilir..
sana rahim filmi falan çekilmişmiydi..
az kalmış zaten doktora gitmenize şifa olur inş..
gebelik için çok sıkma kendini..
zamanı geldiğinde her şekilde nasip ediyor Allah..
ameliyattan sonra spermlerde değişiklikler düşmeler olabilir..
ameliyatın etkisi sperm için 1 yıl..
Merhaba ameliyattan bir sene sonra mı düzelme oluyor?

arkadaşlar merhaba bu başlık varmı bilmiyorum ama bizde böyle bi sorun var 2 yıllık evliyim geçen yıl ben kadın doğuma eşimde ürolojiye gitti bende hiçbirşey çıkmadı eşimde ise sperm tahlilleri iyi ama usg sonucunda bilateral yani her iki yönde varikosel çıktı dr ameliyat önermedi 6 ay daha yumurtlama günlerinde ilişkiye girin dedi 1 yıl geçti halen gebelik oluşmadı.
şu sıralar eşimin kasıklarında batmalar başladı acaba varikoselden olabilirmi?
agustosun ilk haftası dra gitcek bu sefer ameliyat önerir inş.
ayrıca testis görüntüsünde değişmede başladı.benim sorum
acaba böyle eşinde çift taraflı varikosel olup ama sperm tahlilleri normal olan ve ameliyattan sonra hemen gebe kalan arkadaşlar varmı?
1 kaç yıl daha beklemek istemiyoruz ameliyattan 1 kaç ay sonra gebelik olurmu?
drlar bu soruma cevap vermiyor bu durumda olanlar varmı diye buraya yazmak istedim....

Merhaba! Bu yorumu 2009 da yapmışsınız yıl 2022 oldu ama yine de sormadan geçemiycem 😂🙏 ya sizden ricam bizde aynı durumdayız eşim varikosel ameliyatı oldu ameliyattan sonra 3 yada 6 ay içerisinde hamile kalan var mı aranızda ? Bu arada siz de çocuk sahibi oldunuz mu umarım güzel haberler almıssınızdır 🙏🙏

X