Uçuk nasıl geçer?...

şu an asetona değdirdiğim kulak çöpünü uçuğuma değdiriyorum.bir elim yazıyo, diğeri çubuğu tutuyor. bakalım ne olacak a.s

ayrıca zoviraxı çok kullandım ben de hiç bi işe yaramadı .asetonu deneyelim bakalım ne olcak?

merhaba bayanlar,
ben herpes hastasıyım dewamlı ucuk cıkıyordu. Ucuğa tuz bile bastım en etkin zowirax oldu. Günde 4 5 kere sürün hemen kabuk bağlayıp atıyor.

valla krem sürünce en az 4-5 gün kalıyor bende uçuk.ama kaşınmaya başladığı an aseton sürersem 1 dk kadr tutmam yeterli oluyor.başta biraz kızarıyor ama sonra hiç bir şey kalmıyor.şimdiye kadar hiç bir yan etkisi olmadı ama herkeste aynı etkiiyi gösterir mi bilmiyorum.deneyin umarım fayddasını görürsünz sizlerde:)

kizlar bende bardaga sadece cayin demini koyuyorum..
sicakken öyle birkac dakika tutuyorum,cikmadan kayboluyor..tavsiye ederim

slm pinar bizzat deneyipte yazdigin icin ayrica tsk ederim...benim ucugum öyle acayipki anlatamam mesala biriyle öpüsücem kadinda ucuk yada yara var dudaginda tiksindigim anda yada korktugum icin aksama bende cikiyor mesala ucuktan laf acildi ertesi gün cikar bende birde süpürge makinasini bosaltirken mikrop mu ne kapiyor hemen cikiyor,,daha ne diyim korkunc rüya görsem cikiyor artik biktimm doktora gidip test yaptirdim kanim temiz cikti sinir sey yaaaaaaaaaaaaaaakötükedihüso simdi ben bunlari yazdimya ucuk cikar hihhhhhh offffffffffffffffffffffffff

rica ederim canm konuya bayadr bakmıyordm çünkü bayadr uçuğum çıkmıyor Allah'a şükür:)ama bende uçuktan yana baya bi dertliydim sürekli çıkardı bende de duduğımda ve bi kere burnumda çıktı anlatılır gibi bişey değildi burnumdaki:KK70:ama onun için doktra gittmiştim.

bıktım artık bu uçuk illetinden ya :KK43:( biri tam geçeçekken yanında yenisi bitiyo hemen ,artık çok sıkıldım ben kızlar ayda kesinlikle 2 kez çıkıyo eskiden bu kadar sık çıkmazdı ,kremlerde uçuk çıktıktan sonra işe yaramıyo sarımsağı deniycem bundan sonra ama asetonu okudum bazı arkadaşlar kullanmışlar bence çok sakıncalı ki ben kimyacıyım asetonun nasıl bişey olduğunu çok iyi biliyorum bide kullanıldığı yerin birde uçuk olduğu düşünülürse dahada feci ...zaten uçuk bi virüs ve çok tehlikeli aslında ben kullanmayın derim kızlar ...bende doktora gitmeye karar verdim çünkü gerçekten bunalttı artık sancıları...her uçukta bir ruj çöpe gidiyo....ne bulaşıcı illet bi virüstür bu ya...

ucuk daha cikarken ya da ciktiktan sonra sarimsak surerseniz cok iyi gelir...ha bi de aklima gelmisken baska bir sey daha yazayim belki birine lazim olur: gozunuzde arpacik ciktigi zaman kucuk bir elektrikli sobanin karsisina gecin ya da mutfakta ocagi acin, temiz bir bezi isitip isitip arpacigin ustune koyun. bunu bir sure tekrarlayin. ben de her yil ya da yilda 2 defa arpacik cikiyor, daha gozumun acidigini hissettigim zaman bile bu yontemi deniyorum ve arpacik cikmadan kayboluyor cunku iltihap dagiliyor. bu yontemi bana arpacik icin gittigim doktor onermisti kizlar

düğünümden birkaç gün önce kocaman bir uçuk çıktı. bir güzellik uzmanı hemen fondoten sür dedi günde bir kaç kez sürdüm hemen kuruttu düğün günü izi bile yoktu.o günden sonrada çıkınca hemn sürerim yıllardır devam eden uçuk sorunuma deva oldu.

bir arkadaşım bepanthen sür hemen geçer dedi sürüdm ama oyle yanıyor ki anlatamam,bıktım şu uçuktan yaaaa

aseton mu canım uçuğa virüs neden olduğundan kimyasal bişeyle önlemeye çalışman zararlı olmaz mı bilmiyorumkismile

ananem tahta kaşığı ısıtır oraya basardı. kocakarı yöntemi işte geçirir mi biliyorum

kesinlikle zovirax..
ama öyle pörtledikten sonra değil. çıkma aşamasında gece gündüz demeden hemen nöbetçi eczane arayıp bulacaksınız..
kaşınma aşamasındaysa hiç çıkmaz
kaşınmadan ileri safhadaysa büyütmeden kurutur 1-2 güne..

bir de benim ucuklar şiddetlı baş ağrısı ve ateş yapar.artı bezesi olur boğazımda..
zovirax hepsinden kurtarıyor beni..

X