Uçuk nasıl geçer?...

çamaşır suyu?
doğrudan ele bile temas ettirilmemesi gereken bir madde..
ne cesaret sürersiniz?
kokusuna maruz kalmak bile zararlı :eek:lmaz:

off benim de uçuğum çıktı kızlar ama aseton yok burda istanbulda bi dağın başında çalışıyorum zovirax sürdüm ama geçirmiyor bi faydası olmuyor daha 3 hafta önce çıktı yine bir işe yaramazsa diye korkuyorum. sabah bi baktım kaşınıyor işe gelinceye kadar kocaman olmuştu. kaşınırken sürdüm kremi ama büyüdü bile :KK43: kabusum oldu yaa bu uçuk!

aseton mu?? zovirax'ı kullanıodum ben ama semra_a 'nnda dediği gibi geçmeyi bırakın dahada büyüdü !!:eek:klava:

üst dudağım o kadar büyüdü ki anlatamam :KK43: bu kremi sürsem mi sürmesem mi onu da anlayamadım. akşam aseton da denedim ama bir işe yaramadı sanırım artık çok geç!

uçuk farkettınız anda kullnacksaz ben kullanıyrm ve faydasını göryordum kıslarr :)

Eğer sık sık uçuğunuz çıkıyorsa çıkacağını hissettiğiniz zaman l-lysine hapı kullanın.
Ayrıca bebek pudrası sürünce kızarığıda geçiyor.
En azından bende öyle oluyor=)

Kızlar benimde uçuk problemim var özellikle yazın tatilde fazla güzenşlendiğim zaman çıkıyor..ZOVİRAX Uçuk kremini keşfettim bikaç senedir kullanıyorum ve gerçekten çok etkili..fiyatı braz pahalı gelebilir 16 17tl civarı ama uçuğu hissettiğiniz an sürün geçiriyor :) Kolay gelsinnn :)

Arkadaşlar bende de sık sık uçuk çıkar,uyguladığım bir yöntemden çok memnun kaldım ve sizlerle paylaşmak istedim, kaşınmaya başlar başlamaz uçuğun çıkacağını anladığınızda hemen gidip buzluktan bir buz parçası alıp temiz bir beze sarıp uçuğun üzerine 1-2 dak bastırmak.Bunu deneyin ben yaptım hakikaten uçuğum çıkmadan geçti.ınşallah işinize yarar.Selam ve Dua ile....

kızlar bende ılk defa ıkı gun once cıktı bu ıgrenc sey. hemde ust dudagımın tam ortasına kocaman oldu bı arkadas buz koy dedı o gece buz koydum sabah kalktıgımda dudagım ıkı kat sıstı eczaneye gıttım bı ılac verdı su herkese verılen ucuz ılac s ıle baslıyor. hıcbır ıse yaramadı goruntusude cok ıgrenc bılıyorum ugrassam ız kalır ama bu durumdan kurtulmam lazım tekrarlarmı kızlar sızcee ılk defa basıma gelıyor :KK43: :KK43:

uçuk için en iyi ilaç zovirax kremdir. virüs kaynaklı olduğundan bulaşıcıdır. sakın ola elinizle dokunmayın, dokunursanıda elinizi gözünüze falan sürmeyin, küçük çocukları öpmeyin. uçuk çıktığı yerdeki sinire yerleşir ve ömür boyu sizinle yaşar. vücud direncinizin düştüğü bi durumda ya da sinir stres yorgunluk hastalık hallerinde tekrar aynı yerden çıkar. size tavsiyem vücudunuzda başka bir yere yada yakın çevrenizden birilerine bulaştırmadan en kısa zamanda eczaneden uçuk kremi almanız. en etkilisi zovirax'tır.

ilacımın adı bu asiviral hcbı etkı gormedım sırf bu ucuga kafayı taktıgımdan hcbısey yapamıorm sınırlerım bozuluo.. :KK43:

kizlar bende bardaga sadece cayin demini koyuyorum..
sicakken öyle birkac dakika tutuyorum,cikmadan kayboluyor..tavsiye ederim

bende de 15 gün önce bi çıkktı kızlarrr :) felaket bişi daha böyle bişi görmedim ben.o kadar büyüktü ki dudağım resmen sarktı.zovirax kullandım bende.yardımcı oldu ama tabi pat diye de geçiremedi.zaten ancak bitiş süresini azaltırmış.dr öyle dedi.bana aseton ve çamaşır suyu çok saçma geldi bu arada.bence yapmayın.ben uçuk çıkacağını anladığınız an tahta kaçışığı ocakta ısıtıp çıkacak yere bastırılırmış.bi daha çıkmıyomuş.ama ben bunu bile yapmam.kocakarı işlleri bunlar ...:hulya:

sabah kalktımki üst dudağımda ve üstünde uçuk var... Eczaneden asiviral verdiler onu sürdüm ama fondoten geçirir felan dediler, üstüne fondoten sürmeyi düşünüyorum. acaba doğru bişey mi yaparım?

pazar tatile gidiyorum bu sabah ucuk cikti... delirmek üzereyim.. ucuga cayagaci yagi sürün o kurutuyor. ve destekleyici krem yani özel herpes icin... ama asetonuda tavsiye ederim.. ben yaptim simdi geri cekilir giib oldu.. daha ilk günüm bakalim yarina ne olacak.. size gidisatini bildiririm.. ohaoldumsmile

ya arkadaşlar pazartesi erkek arkadaşımın mezuniyet töreni var o kadar özendim herşeyimi planladım şimdi kalktım bi baktım inanmıyorum yaa dudağımın kenarında uçuk çıkıyo mafoldumben aseton denedim şimdi. deli oldum ya ne yapıcam ben kafamçokkarıştı

zovirax krem yazdırabilirsiniz doktora. ama yine de doktora danışın benim dememle almayın. uçuğa birebir.

doğal yöntem olarak da; uçuğa buz koymak macun sürmek yanlış. uçuktaki mikropları sıcak şeyler öldürür, soğuk değil. mesela tahta bi kaşığı ısıtıp ince bi beze sarıp uçuğun üstünde gezdirebilirsiniz. beze sarmanın amacı kaşık çok sıcak olmasın diye.

zovirax krem yazdırabilirsiniz doktora. ama yine de doktora danışın benim dememle almayın. uçuğa birebir.

doğal yöntem olarak da; uçuğa buz koymak macun sürmek yanlış. uçuktaki mikropları sıcak şeyler öldürür, soğuk değil. mesela tahta bi kaşığı ısıtıp ince bi beze sarıp uçuğun üstünde gezdirebilirsiniz. beze sarmanın amacı kaşık çok sıcak olmasın diye.

katılıyorum canım sana vereliniortak..

CerenElt
banada annem mesela bardaktaki sıcak çayın içindeki çay kaşığını çıkart onu(ucuğu) korkut derdi çay kaşığı biraz ılıyıncada çok soğukta değil ama ondan sonra hafif hafif bastır.. hatta dayanabilirsen sıcal kaşığı bastır bastır çek... bide sıvı değil de o katı rujlardan oalbilir...(onlarda nemlendiriyo kötü görüntüde az da olsa kayboluyo) zovirax ta çok iyi diye bende duydum ama bendede işe yaramadı bişiyi kafayı taktıysan sinirlendiysen kendini rahat bırak... relax.... uçuksuz günler

MiKroBuZz, brengarenk çok teşekkür ederim şimdi sıcak kaşığı deniycem. o kreme baktım ama pahalı sanırsam geçer belki bi ümit diyorum kendiliğinden. asetonu sürdüm iyi de ağzımın içi ekşi bişey yersin de kabarık kabrık gibi olur ya öyle oldu :bbo: artık sıcak kaşığı deniycem sonucu yazarım yine buraya. ilgilendiğiniz için çok teşekkür ederim yerimseniben

X