Arkadamn Eltisi arkasndan kuyusunu kazyor....

PastelBoya

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
8 Ekim 2007
1.859
7
34
Arkadaşımın eltisi 19 yaşında bir kız yeni doğum yapmış ve bebeğin altı pişik olmuş büyüğü olarak arkadaşım pişik merhemi al demiş çünkü baya kötü olmuş yara çocuk her altını ıslattğında ağlıyormuş ama eltisi tamam deyip geçiştiryormuş.. 2 gün olmuş almamış 3 gün olmuş almamış..
Arkadaşımda alsana merhemi çocuğun altı çok kötü olmuş canı yanıyo yazıktır demiş..Belki senin çocuğuna yarayan benmkine yaramaz demiş arkadaşım kötü bişey demiş gibi terslemiş bide.. Yani sudan sebeplerle birine kinlenebiliyormuş..Tabii birde kıskançlığı varmış nihal abla bi eltisiyle daha yakındır çekememezlik varmış tabii biraz..
ışte dün gene onlara gitmişler eşi bir iş hakkında arkadaşımın kaynıyla konuşacakmış bebek görmeye gelen misafirlerde varmış evde..Neyse arkadaşıjm bebeği severken arkadaşıma değil eltisine arkadaşımın adıyla msj geliyor.. Bu bahsettiğim eltiside yenge bana msj gelmiş diyor ama msj sana gelmiş diyor büyük bir zevkle okumuş msj komşuların yanında bu arada eşleri mutfaktaymış..
Arkadaşımda bizim ortak bi arkadaşımız yokki bana gelecek olan msj sana atsınlar demiş..Bilmiyorum ki sana gelmiş işte demiş..Yanlışlıkta olabilir sonuçta..
Sonra arkadaşım aramak istemiş eltisine attığı msjın sahibini..Elltisi xxxx aman yenge boşver yanlıştır demiş paniklemiş..Baştan neden yanlış demedin ki demiş senin bile tanımadğın biri sana nasıl benmişim gibi msj atar demiş...Yok arıycam demiş açan olmamış sonra kusura bakmayın diye eltisine msj gelmiş
Ama inanmışlar çünkü bir kaç ay önce nihal ablamın diğer eltisiylede bu küçük gelin bişey yüzünden tartışmış ve ne hikmetse nihal ablayla bu eltisine özelden çağrılar gelmeye başlamış sürekli bir ona atıoylarmış bi diğerine en sonunda bi gün eltisinin çocuğunu göndermişler git telefonunu iste diye birde nerde olduğu bak demişler çünkü eşinin yanında telefonuyla uğraşamıyormuş çocuk gitmiş işte yenge telefonunu alabilirimiym kız arkadaşımı arıycam demiş 1dk demiş aranan no'lar gelen no'lar gelen giden kutusu hepsini silmiş.. ve bu çocuk telefonu eline aldığı anda çğrlar kesilmiş..
Arkadaşım 4 elti ve çok iyi anlaşırlar bu en küçükleri tuhaf biraz işte diğerleride biliyomuş onun böyle şeyler yapabileceğini eminler açıkçası onun olduğundan kendini bi şekilde ele veriyormuş çünkü..Bir gün dayanayıp bıktım artık demiş bu kızın yanında nihal ablamın diğer eltisi savcılığa şikayette bulunucam demiş
Heman demişki bu şüphelendikleri eltisi aman çok uğraşırsın falan demiş boşver demiş.O benimle uğraşıcağına ben uğraşırım onunla demiş susmuş çatmış kaşlarını hemen zaten o günden sonra çağrılarda her iki eltide kesilmiş..
Arkadaşım eşine söylese inanmayabilir çünkü elle tutulur bir kanıt yok..Özelden aradığı için no'yuda öğrenemiyor..
Özel olmasına rağmen karşı taraftaki numara örenilebilir mi??

Olay açığa kavuştu arkadaşlar o msj atan kişiyi aradık bayan çıktı telefonu açtı arkadaşım ben nihal deyince dona kaldı yanlışlıkla attım falan dedi..
Arkadaşımla baya konuştular ben Allahını kitabını bilen bi insanım yurtlarda büyüdüm demiş buda tesadüf olamaz ya arkadaşımın elitiside yurtlarda kalmış.Bunun gibi bir sürü şey saydı ama tam itiraf ettiremedik Sadece hakkınızı helal edin deyip durdu.Bi hakkı geçmediki anlayamadım..Çok uzun yazmıyorum karışık oluyor arkadaşlar..
Yani en sonunda kendi ele verdi keşke olmasaydı ama eltisinin oyunu işte arkadaşlar:eek:klava:

Son düzenleme:
doktor ablama da 6 ay sadece anne sütü verin başka birşey vermeyin demiş...

olayı tam anlamadım ama arkadaşın eşiyle konuşsun, olanları anlatsın ve hattını değiştirsin,bu eltisine de telefonunu vermesin.. madem diğer eltiler de onun bu tarz şeyleri yapacağını biliyolar arkadaşının yanında olacaklar...

doktor ablama da 6 ay sadece anne sütü verin başka birşey vermeyin demiş...

olayı tam anlamadım ama arkadaşın eşiyle konuşsun, olanları anlatsın ve hattını değiştirsin,bu eltisine de telefonunu vermesin.. madem diğer eltiler de onun bu tarz şeyleri yapacağını biliyolar arkadaşının yanında olacaklar...

Su konusunda dbilginiz için teşekkür ederim..
Ya işte çocuğun altı pişik olduğu için arkadaşım hani al biran önce yazık çocuğun acısı var falan diyomuş oralı bile olmuyormuş..Arkadaşımda nasıl rahat olabiliyosun xx demiş çok küçük o daha falan demiş işte buna kızmış adını çıkarmaya çalışmış resmen

Bu yüzden olacağını zannetmiyorum.. Pişik kremi al dedi diye kimse kimseye böyle bir iftira atmaz....
Ayrca arkadaşınızın eltisi kimle mesajlaşırsa kimle konuşursa konuşsun buna müdahele etmesi gereken arkadaşınız yada diğer eltileri değil kendi kocası...
Arkadaşınız fazla bulaşmasın bence... KArı kocanın arasına girip kötü olmak da var.. Belki yanlış anlaşılma var eltinin bir akrabası falan arıyor, arkadaş böyle bnişey ortaya çıkarmaya şçalışsa vay sen benim karıma iftira atmaya çalıştın diye kaynıyla kötü olur, bu sefer senin arkadaşının adı iftiracıya dedikoducuya çıkar...
Fazla görüşmesin, fazla muhattap olmasın...

Bu yüzden olacağını zannetmiyorum.. Pişik kremi al dedi diye kimse kimseye böyle bir iftira atmaz....
Ayrca arkadaşınızın eltisi kimle mesajlaşırsa kimle konuşursa konuşsun buna müdahele etmesi gereken arkadaşınız yada diğer eltileri değil kendi kocası...
Arkadaşınız fazla bulaşmasın bence... KArı kocanın arasına girip kötü olmak da var.. Belki yanlış anlaşılma var eltinin bir akrabası falan arıyor, arkadaş böyle bnişey ortaya çıkarmaya şçalışsa vay sen benim karıma iftira atmaya çalıştın diye kaynıyla kötü olur, bu sefer senin arkadaşının adı iftiracıya dedikoducuya çıkar...
Fazla görüşmesin, fazla muhattap olmasın...

Aynen öyle canım kibirli kıskanç bir kızmış anladığım kadarıyla yani ufak bişey bile olsa diyelim ufak bir tartışma insanız sonuçta..Hemen intikalm moduna giriyormuş..
Ama şöylede bişey var tam arkadaşım gelince böyle birşeyin olması arkadaşım arıycam dediğinde yanlıştır demesi baştan arkadaşıma gelmiş diye getirmiş tlfnu ver arayım deyince panik yapmış bu normalmi eşime söylüycem deyince aman arama falan filan bir sürü şey saymış..Ayrıca arkadaşımın elitis msjlaşmıyorki arkadaşımn eltisine arkadaşım adına msj geliyor yanlışlık olabilir ama o direkt sana msj geldi diyor yani

Demekki arkadaşının eltisi daha gelişimini tamamlayamamış... ee aslında evlenmiş çocuk doğurmuş ama Daha 19 yaşında olgunlaşamamış belliki...
Hiiçuğraşmaya değimez... Temkinli olsunlar, fazla yüz vermesinler taamdır....

Arkadaşının eltisinin psikolojik sorunları olduğu bariz. Bence arkadaşın hiiiiç kafaya takmasın
eşine anlatsın eşide heralde kardeşinin iyiliği için kardeşiyle oturur bir çözüm yolu bulmayı denerler
kadının psikolojik yardım alması gerekir diye düşünüyorum anlatılanlardan. :eek:lmaz:

Bende bendekaydirigubbakcemile5

Ayrıntısız ve özetle arkadaşımın eltisi bi arkadaşından kendi telefonuna benim arkadaşım yani eltisi adına msj göndermesini istemişki ordaki olan komşuların kafasında soru işareti kalsın bak eltisinin telefonundan başkalarıyla konuşuyor diyee..
Sen benim tlfnumu başkasınamı verdin sana böyle böyle msj geldi diyerek onu zan altında baırakmak istemiş..Ama arkadaşım tongaya düşmeyince bu afallamış ve paniklemiş şimdilik olay kapandı gibi..

X