Lise Yorum ve Soruları açık meslek lisesi öğrencileri buraya

irras_

Guru
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
13 Eylül 2008
2.966
206
ben cocuk gelişimindeyim ...
her türlü sorunuzu sorabilirsiniz elimden geldiğince cevaplamaya çalışıcam

slm canım bende liseden sonra 2 yıl çocuk gelişimi okudum ama oryantasyon semineri alamadım yani kaçırdım bu seminerlerle ilgili bilgin var mı...

slm canım bende liseden sonra 2 yıl çocuk gelişimi okudum ama oryantasyon semineri alamadım yani kaçırdım bu seminerlerle ilgili bilgin var mı...

sanırım senin dediğin bu internette bunu buldum usta öğreticilik kalkmış sanırım lise mezunlarına ..

2009-2010 Öğretim yılında Okul Öncesi Eğitimi Kadrosuz Usta Öğretici görevlendirmeleri için Yüksek Lisans,Lisans,Önlisans,Meslek Yüksek Okulu Mezunları ile Açıköğretim Fakültesi 3.ve 4.sınıf öğrencilerinin başvuruları alınacaktır. Bunların dışındaki başvurular kesinlikle kabul edilmeyecektir. Başvurular 15 Temmuz 2009 Çarşamba günü başlayıp 31 Temmuz 2009 Cuma günü mesai bitiminde sona erecektir. Mazereti olsa bile süre bitiminden sonra başvurular kesinlikle kabul edilmeyecektir.

bu sene kayıtlar ne zaman başlıyor canım bilgin var mı ?

10 ağustosdan 2 ekim arası cnm yeni kayıtlar .. halk eğitime müracat ediyorsun ama ücret yatırıyorsun ilk bankaya ..
iyi günler ..

Bende bu sene inş. kayıt yaptırıcam asıl amacım AÖF de devam edebilmek ıstanbul da anadolu yakasında Sultanbeyli,Kadıköy ve Beykoz Halk eğitim merkezleri 10 Ağustos itibri ile kayıtlarına başlıyormuş. Yalnız talep çok olduğu için son haftalara bırakmayın kontenjen doluyor

Arkadaşlar ben şu an önlisans mezunuyum ayrıca aöf den başka bir bölüm daha okuyorum..

ya ben dönüp açık lise okuyabilir miyim özellikle de çocuk gelişimi bölümünü..sonrasında belki aöf den devam edebilirim hı??

kızlar ben busene meslek lisesine kaydımı yaptırıcam ama kayıtlar nezaman başlıyor

merhaba bende grafik tasarım ve fotoğrafçılık alanını okuyorum 3. senem olucak inş. :) yüzyüze eğitim görüyor musunuz arkadaşlar?benim bu ay bile var kurtulamadım bi :KK43:

walla ben geçen yıl geç kalmıştım yüzyüze eğitime halk eğitim seni almaz dedi okul .. geçen yılın öğrencileri bekliyormuş güyaaa
ben okula gittim dedim böyle böyle erken gelmen iyi olmuş dediler .. kaydımı yaptılar inş bu yıl başlıyorum yüz yüze eğitime yani işi sıkı tutmayla baglı arkadaşlar ..

Arkadaşlar ben şu an önlisans mezunuyum ayrıca aöf den başka bir bölüm daha okuyorum..

ya ben dönüp açık lise okuyabilir miyim özellikle de çocuk gelişimi bölümünü..sonrasında belki aöf den devam edebilirim hı??

cnm bende aöf de okuyorum ,ıkıncı bır lıse bıtırmeyı cok ıstedım ,cocuk gelısımı,ank yı bıle aradım,bazı yerlere mail attım ama ünıversıte ıle hıc bır alakan olmamalıymıs...haksızlık bence...neden okumanın önüne gecılırkı...kımsenın hakkını yemıyoruz sonucta....

acıkögretım lısesınde 2 yıl cocuk gelışımını okusak sonrada 2yıl acıkogretım okuyunca ogretmen olunuyormu

cnm lısans mezunlarının ikinci bir lise okumaları hakkında bır bılgın varmı ..çok arastırdım hep red cvbı geldı,erzurumdan bır bayanla yazıstım lısans mezunu ve ikinci bir lise okuyor..oda bayagı arastırmıs,mıllı egıtıme bıle gıtmıs ve kayıt olabılecegını soylemısler...sanada sormak ıstedım...

acıkögretım lısesınde 2 yıl cocuk gelışımını okusak sonrada 2yıl acıkogretım okuyunca ogretmen olunuyormu

Bazı yerlerde 2 değil 3 yıl lise çünki liseler 4 yıla çıktığı için sizleri de açık lisede 3 yıl okutuyorlar.Artık kat sayı falan da kalktı isteyen istediği bölümü de okuyacak.İlla ki çocuk gelişimi mezunu olmanız gerekmez.He nedir belki ek puan gelir o kadar. Hemen de öğretmen olabilirmisiniz bilmiyorum.Bir sürü lisans mezunu var açıkta.Onlar usta öğreticiliğe başvuruyor iki yıllıklar da sıra bekliyor.Kesin bişey söylemek güç.Bende artık umudumu tüketmeye başladım.Lise deyip geçmeyin dersleri de çok ağır. Bunun okumaktansa öss ye bu yıl iyice hazırlanıp belki güzel bir yer tuturmak lazım yada a.ö.f. de ki yeni bölümler değerlendirilebilir.Çünki açık lise çok uzun bir yol.

onlısans mezunuyum acık lısede cocuk gelısımı okuyup 2 yılda acıkgretım okusam okul oncesı ogretmenı olabılırmıyım

Bazı yerlerde 2 değil 3 yıl lise çünki liseler 4 yıla çıktığı için sizleri de açık lisede 3 yıl okutuyorlar.Artık kat sayı falan da kalktı isteyen istediği bölümü de okuyacak.İlla ki çocuk gelişimi mezunu olmanız gerekmez.He nedir belki ek puan gelir o kadar. Hemen de öğretmen olabilirmisiniz bilmiyorum.Bir sürü lisans mezunu var açıkta.Onlar usta öğreticiliğe başvuruyor iki yıllıklar da sıra bekliyor.Kesin bişey söylemek güç.Bende artık umudumu tüketmeye başladım.Lise deyip geçmeyin dersleri de çok ağır. Bunun okumaktansa öss ye bu yıl iyice hazırlanıp belki güzel bir yer tuturmak lazım yada a.ö.f. de ki yeni bölümler değerlendirilebilir.Çünki açık lise çok uzun bir yol.

teşekkurler. a.s

slm arkadaşlar bende lise ye yeni kayıt oldum ilk sınavıma girdim kayıt yenilemeye gidinice cocuk gelişimci okkumak isdedim söylücem yardımcı ollurlarmı cocuk gelilişnci okkumam iççin ne yapmalıyım 4 yasında kızım var ve kimsem yok onnu birine bırakıp yüz yüze dersi alllayım imkannım yok lise 4 senenliyi bitirince sıtaş veriyorlarmı bunu öyrenmek isdiyorum kız meslekde havta sonrarı cocuk gelişim iççin dersi veriyorlar 4 sene boyunca gitme imkanım yok cocum var cünkü nolur yardımcı ollursanı cok mutlu ollucam cok arraştırıyom amma bişey annamıyorum napmalıyım bunu iççin şimdiden tşkler ?

Bizim bulunduğumuz ilde çocukların da bazı zamanlar derse girmelerine izin veriyorlar.ıstanbulda nasıl olur bilemem isterseniz bir araştırın derim.Bazı kelimelerinizden ne demek istediğinizi anlayamadım.Staj var evet.Her yıl yapılıyor.Yüz yüze dersler mecburi yoklama alanıyor.Gitmeniz lazım.

ArkadaŞlar bılıyosunuz ek sınav oldu. Bende o ek sınava gırdım. Ve 3 dersten kalmıŞım.Össye gırıp yerleŞtım Üstelık. Ama lıse mezunu olamıyorum :KK43:sızce ıkıncı bır ek sınav aÇılır mı? Yda aÇtırmak ıÇın ne yapılması gerekıyor:KK43:

Bence bu durumu açık lise ile konuş ama eğer veremediysen derslerini bildiğim kadarıyla kayıt da yaptıramaıyorsun.

X