2008 Temmuz anneleri bebekleriniz neler yapabiliyor,kilo ve boyları nasıl

aysesat

YiĞit 31/07/2008
Kayıtlı Üye
31 Mart 2009
542
2
kızlar bebeklerimiz bu ay 1 yaşını dolduruyor
31 temmuz doğumu benim oğlum yiğit
neler yapıyor, gününüz nasıl geçiyor bebeklerinizle,boy kikoları nasıl,
belki ilham kaynağı oluruz birbirimize:emir_bebek::emir_bebek::emir_bebek:

didesu 19 temmuz doğumlu bugün ilk kez kendi kendine 4adım attı:)oğum günü hediyesi yürümrk oldu:)9 kilo kilosu biraz az ama dr endişelenecek bi durum değil dedi

Ayşe 1 yaşını doldurdu.
Duvarlara tutunup yürüyebiliyor ama tutunmadan yürümeye cesareti yok korkuyor.:emir_bebek:
10 kg. 74cm boyu 8 tanede dişimiz var.

kızlar slm benim kızımda 17 gün önce 1 yaşını doldurdu kilosu 12 boyu 82
sürekli yürümek istiyo tek elimizden tutup geziyo kendi kendine 10 15 adım atıyo ama kendi kalkıp yürüyemiyo ama hemen hemen her dediğimizi anlıyo kumanda ne işe yarar toka ne işe yarar bunları biliyo mesela. ayakkabısını kıyafetlerini giymeye çalışıyo ama tabi giyemiyo... gün geçtikçe güzelleşiyor bebişlerimiz...

benim kızım da 23 temmuz doğumlu kilosu az benimkişnin de 8700 boyu 75cm. 8 ayda emekledi, 9 aydan beri sıralıyor, 1 haftadır 4-5 adım atıyor ama henüz cesaretlenemedi unutup gidiyor ancak. Çok kelime söylüyor ufak cümlerler de kuruyor anne mama gibi. Herşeyi anlıyor mesela melis düştü diye birine anlatınca kafasına vurup pat yapıyor. Dışarı çıkacağımızı anlayınca yakkabısını bulup getiriyor giy diyor. Çorap şapka hepsini tanıyor. Vücuddaki dış organları biliyor kulak burun göz vs. hepsini gösteryor. Kayip eşyalarımızı bile sorunca buluyor çünkü kendisi saklıyor genelde. Şu an arabanın anahtarını lazımlılığın içine sakladı cadım :eek:lmaz:

egetom 4 temmuz doğumlu 12 kilo
malesef yürümeye korkuyor
ama onun dışında herşeyi yapabiliyor
:emir_bebek:

efem 10 temmuz doğumlu,emeklemeye 7 aylikken başladı,9 aylikken tutunarak yürüyor,şu an 1 yaşi doldu ama kendi başina,desteksiz adım atmaktan çekinyor:asigim:,bunun dışında herşey yapıyor,perde kafama indiriyorkaydirigubbakcemile3:nazar:,küçük abisi(5 yaşinda bir oğluşum:nazar: daha var) ile oyunyor,
9a16b73954bb427929856d04f800a15b.gif
:nazar:

Duru 14 temmuz doğumlu 12 kilo.yaklaşık iki haftadır yürüyor.bikaç gündürde koltuğa tırmanıp çıkıyor :)
artık herşeyi daha iyi anladığı için daha güzel iletişim kurabiliyoruz.eline bişey verip babaya götür dediğimde götürüyo,dış organlarını gösterebiliyor,bıcı bıcı yapıcaz deyince kafasını ovuyor ayakkabıları,üstünü giymeye çalışıyor,adda gidicez by by yapıcaz deyince hemen kapıya gidiyor v.b. daha biçok şeyi yapabiliyor.

masallah diim öncelikle bütün bebislere..
:nazar:

efe 12 temmuz dogumlu.. 75 cm 11 kg (tahminen .. en son 10.600 cikmisti)

10 aylikken .. emeklemeyi beceremeden yürümeye basladi:nazar:
simdi kosuyorr .. nerde kedi köpek görsün .. bizimkini tut tutabilirsen.

saklambac oynuyoruz.. sakladigim seyleri hemen buluyor.

bisikleti var.. ayagi yetisse onuda sürecek :)) ama boydan kaybediyor.

egiliyor .. cömeliyor. hic denge sorunu yasamiyor.

mervenin 10 günü var yaşına girmesine .. 72 cm 9.85 kg.. baba gel annee kelimelerini net sölüyo elini sallayıp det diyo avucumu açıyom elleriyle vuruyo çak diyorum :) müzik sesine hatta elektrik süpürgesinin sesine oynuyo :) tutunarak yürüyo hala cesareti yok .. playskool ilk bisikletim aldı babası doğum günü hediyesi yaşını yürüyerek karşılasın inş.. yanlız merve kendine zarar verecek şeyleri ayırt edemiyo hala çok tehlikeli yani:KK43: hepsi allah a emanet olsunlar..

elçinde 31 temmuz doğumlu.
boyu 74 cm kilo 9850 gr. kısaca 10 kg diyeyim :))
çok cadı oldu yaa, çok inat. herşeyi anlıyor. tarakla saçını tarıyor. gerçi bunu 10 aylıkkende yapıyordu. el gırgırı ile yerleri süpürüyor.
elçin yok dediğimiz zaman elleriyle yüzünü kapatıyıp parmaklarının arasından bize bakıyor :)))
elçin dişlerini göstersin bize dediğimiz zaman sırıtıp dişini gösteriyor :))
dışarı diye deli oluyor. gezmeyi seviyor. denize bayılıyor.
henüz yürüyemiyor ama tututanarak yürüyor. tek elinden tutuncada yürüyor. tek başına ayakta duruyor. yakında da yürür sanırım.

benim oğlum 28 temmuz doğumlu 8 tane dişimiz var 9 kilo ama doktorumuz normal diyor tutunup kalkıyor sıralıyor ama cesaret edip tek başına adım atamıyor tek elimizden tutup evi geziyor kendi kendine arabalarıyla oyunlar oynuyor bu arada 2 gün önce sünnet ettirdik şuan çok iyi allaha şükür..........

ezgibo geçmiş olsun canım. erken olmuş. sağlık sorunları falanmı vardı erken yaptırdınız??

geçmiş olsun ve hayırlı olsun ezgibo.. atlatmışsınız!! ben sıcaklar geçince yaptıralım diyorum ya, bakalım.. bebeğinin sağlık durumundan haberdar et bizi!!

benim oğlum 6 temmuz doğumlu! yaklaşık 84 cm ve 11 kg. yaramazlıkta üstüne yok! :emir_bebek: 7 aydan beri sıralıyordu ancak tam olarak yürümeye 1 ay önce başladı. denge sorununu çözmeye başladı. söylediğimiz kelimeleri taklit etmeye çalışıyor! bişeyi yere atınca attıı diyor, babayı sorunca ditti diyor. anne, dede, hadi kelimeleri çok net söylüyor. ine (inek), kee (kedi), havhav vs diyor. örtünün üzerinde bişeye ulaşmak için örtüyü çekiyor. kanepeye tırmanmaya çalışıyor. bir çekmece de ne var ne yok boşaltıp diğer çekmeceye geçiyor. çok iyi çanta ve cüzdan karıştırıyor. :emir_bebek: çok iyi olmaz :eek:lmaz: diyor ama olmayacak şeyi yapmaktan yine de geri durmuyor. kaşlarını çatıp bize parmak sallıyor, ııı diyor.. :eek:lmaz: 1 dk boş durmuyor. denizden fazla hoşlanmıyor ama suy ile oynamaya bayılıyor. salıncak sevmiyor ama kaydırağa bayılıyor. çok eğleniyor.bu arada ilk azı dişleri çıktı ve ilk köpek dişi patlıyor. herşeyi ısırıyor kendisi de dahil. a.s

Son düzenleme:
:nazar:maşallah bebişlerimize:nazar:

çınar 13 temmuz doğumlu 1yaş 1 haftalık:dance: 10500 kg. 76 cm boyu

emeklemeyle işi yok yerlerde yuvarlanıyor ,koltuklara tutunarak sıralıyor,ellerimizden tutarak bütün evi dolaşıyor.tek başına yürüme cesareti yok henüz ama sanırım yakında onu da başaracak...
çekmeceleri boşaltmak hobisi,televizyon kumandasını görmesin hemen zaplıyor,müziğe bayılıyor nerde ses duysa ritm tutuyor hopluyor zıplıyor kafa sallıyor ,:dance::dance::dance:,çeşitli kelimeleri söylüyor ve anlıyor,araba hastası direksiyonu,vitesi görmesin kullanmak istiyor :teytey:

21 temmuz doğumlu eda çiçek bugün tartıldı boyu ölçüldü ve aşılarını oldu kilosu 10,50 kg
boyu 88 cm 5. dişimiz çıkıyor emekliyor 4-5 adım atıyor ama yinede cesareti tam yok ama çok dilliyiz maşallah dugu gel diyor baba dede anneanne diyor süte düt diyor daha bunun gibi bikaç kelime daha ve bizi taklit ediyo cimcime çok tatlı şeyler maşallah Rabbim hepsini korusun.

benım prensesım zeynep 18 temmuz dogumlu 9950gr 4.dişimiz daha yenı cıkıyor dısarı cıkacagımz zaman attayı , topu yada bolonu gorunce ve bişeyi yere atınca atti diyor, ditti, aglarken anni, uykusu gelınce nenen, mama sandalyesıne otururken acsa mamam dıyor. 5 aylıkken surunerek ıstedıgı yere gıdıyordu 67aylıkken emeklemeye basldı 8 aylıkken tutanarak sıralıyor herkes cabuk yurur dedı ama bızımkı hala yurumuyor ve annanesı dogumgununde taytay durmayı ogerttı 1 dak kadar duruyor 2-3 adım atıp bırakıyor kendını taytay durdugunda cok heycanlanıyor
ama ben sunu anladımkı cocuga ne verırsen onu alıyor ben belkı daha once tay tay ogretseydım sımdıye kadar yuruyecektı bebegım. ben calısan bı anneyım ve bebegıme bıseyler ogeretecek ne enerjı neede zaman bulamıyorum gunlerdır kendımı cok kötü hissediyorum yeterlı bır anne olamıyorum dıye zaman su gıbı akıp gecıyor bebeklerın beyın gelısımı 2 yasına kadar cok hızlı oluyormus 2 yasa ne kaldıkı ... arkadaslar bebeklerınızle nasıl ılgılenıyorsunuz ....

benım prensesım zeynep 18 temmuz dogumlu 9950gr 4.dişimiz daha yenı cıkıyor dısarı cıkacagımz zaman attayı , topu yada bolonu gorunce ve bişeyi yere atınca atti diyor, ditti, aglarken anni, uykusu gelınce nenen, mama sandalyesıne otururken acsa mamam dıyor. 5 aylıkken surunerek ıstedıgı yere gıdıyordu 67aylıkken emeklemeye basldı 8 aylıkken tutanarak sıralıyor herkes cabuk yurur dedı ama bızımkı hala yurumuyor ve annanesı dogumgununde taytay durmayı ogerttı 1 dak kadar duruyor 2-3 adım atıp bırakıyor kendını taytay durdugunda cok heycanlanıyor
ama ben sunu anladımkı cocuga ne verırsen onu alıyor ben belkı daha once tay tay ogretseydım sımdıye kadar yuruyecektı bebegım. ben calısan bı anneyım ve bebegıme bıseyler ogeretecek ne enerjı neede zaman bulamıyorum gunlerdır kendımı cok kötü hissediyorum yeterlı bır anne olamıyorum dıye zaman su gıbı akıp gecıyor bebeklerın beyın gelısımı 2 yasına kadar cok hızlı oluyormus 2 yasa ne kaldıkı ... arkadaslar bebeklerınızle nasıl ılgılenıyorsunuz ....

kendini suçlama canım, prensesin kendisini ne zaman hazır hissederse o zaman ayağa kalkıp kendi başına yürüyecektir. bizim de sizin gibi 5 aylıkken emekliyor, 6-7 aylıkken sıralıyordu. 8-9 aylıkken kendi başına 3-4 adım atabiliyordu. erken yürür dediler. 11,5 aylıkken tam olarak yürümeye başladı. bizim zorlamalarımızla olsaydı belkide çocuk yetersizlik-beceriksizlik olarak algılayacaktı yürüyemediğini ve psikolojisi bozulacaktı. oğlum birgün kalktı ve kendi başına adımlar atmaya başladı ve düştükçe hırslandı ayağa kalktı, düştü-kalktı ve başardı. sonra manevra denemeleri yapmaya başladı, yürüyüp yürüyüp bir yerden sonra çark etmeye çalıştı, kendi başına, düştü kalktı derken onu da başardı. yaptıklarını biz sadece izledik. başarılarını alkışladık, o kadar. zeynep ne zaman kendini bunu yapabileceğine inandırırsa zaten kimse onu tutamayacaktır! a.s arkadaşımın dahi diyebileceğim bir oğlu var ve 19 aylıkken yürümüştü. hatta ayağa kalkıp direk koşmuştu. keyfi o zaman gelmiş paşanın. bu dert edilecek bişey değil, zeka göstergesi falan da değil. ama haklısın zaman su gibi akıyor. olabildiğince kızına vakit ayırıyorsundur. çalışan annelerin kısıtlı zamanlarını çocukları ile mümkün olduğunca dolu dolu geçirmekten başka çareleri yok.

teşekkürederim canım gercekten kendımı yargılayıp duruyorum ve bu benı daha cok sterese sokuyor.ılgın ve destegın ıcın cok tesekkurederım .kızımla bugunu doya doya yasamak ıstıyorum...:1hug::1hug:
bu cıceklerde sana a.s.

Emirim 23 haziran 82 cm boy kilo 10 maalesef yeme problemimiz cok cok fazla isteyerek hiçbirsey yediremiyorum hep kandırarak unutturarak yiyoruz 8 dişimiz var 5-6 adım sonra oturuyor bunun dısında asırı hareketli merdivenleri tek basına cıkıyor koltuga tırmanıyor klima ve tv kumandasını nereye tutacagını biliyor ha telefonu da biliyor kulagına tutuyor

X