Makarnalar Ton Balk soslu Makarna-Resimli

incitanemtuana

EVLI MUTLU IKI COCUKLU :)
Kayıtlı Üye
10 Aralık 2007
25.344
26
41
tarifi dün nette dolanirken keskinlinin mutfaginda gördüm cok ilgimi cekti begendim ve bugün yaptim
esimin yengesi ve kizida vardi bayildilar saolsunlar yengemden esimden tam not aldim hatta tarifi yengeme verdim :)
keskinliye tsk ederim güzel tarifler yayinladigi icin

ben tarifte biraz deyisiklik yaptim illa penne makarna olucak diye yazmis ama bende yoktu yapmayida aklima koydum ya kalin makarnayla yaptim olduda :)
bide tarifinde bir makarnaya 3-4paket krema diye yazmis fakat asiri cok geldi gözüme ben sadece iki paket kullandim
cok hafif ve lezziz oldu
kessinlikle tavsiye ederim canlarim

1paket makarna
2adet krema
2kutu ton baligi
1yemek kasigi domates püresi
tuz,karabiber
siviyag

makarna haslanip süzülür
biraz siviya krema eklenir hemen arkasindan ton baligi domates püresi tuz ve karabiber eklenir ve bir tasim kaynatilir
ardindanda süzülmüs makarnayi ilave edip bigüzel karistirilir

affiyetlede yenir

bebeğim harikalar yaratmışsın yinecokacimcoookellerine sağlık bayılırım ton balıklı salatayacokacimcoook

ellerine sağlık inci bende ton balığına bayılırım ama makarnayla yakışacağını hiç düşünmemiştim ............

Bizde kısmet olursa bir gün yapmak istiyoruz..Hiç yapmadık şimdiye kadar ama merak ediyoruz ailecek..

Hazır tarifide bulmuşken yapalım en kısa zamanda inşallah..Ton balığına da bayılırım zaten,gerçi bütün balıklara bayılırım mmmm,karnım acıktı galiba...

Ellerine sağlık,ellerin dert görmesin...

kiz incim sen artikin hergün yeni tatlar ekliyosun valla hangisini yapacagimi sasirdimyerimseniben
zaten izin üstü yemek yapmaya zor zaman buluyorum bide böyle nefis seyleri görünce gelde yapmamafoldumben
canim gercekten nefis görünüyorcokacimcoook
mutlaka yapacam ellerine emegine saglik canimopuyorumnanaktana.s.

bebeğim harikalar yaratmışsın yinecokacimcoookellerine sağlık bayılırım ton balıklı salatayacokacimcoook

:kedi:canimsin cimcimem yakaydirigubbakcemile
zemuszemustsk ederimopuyorumnanaktan
yerimsenibenkiz bu ton balikli salata diil makarnayerimseniben
cokacimcoookama ton balikli salataya bende bayiliyorumcokacimcoook

ellerine sağlık inci bende ton balığına bayılırım ama makarnayla yakışacağını hiç düşünmemiştim ............

:kedi:tsklerrrrrrrrrr :nazar:boncugumopuyorumnanaktan
yerimsenibenton baligini seviyosan eger tavsiye ederim canimyerimseniben
zemuszemusben yakisicagini biliyodum cünkü makarna ve ton balikli salatasinida yapiyorum salata soguk bu sicak tüketiliyoyerimseniben

Bizde kısmet olursa bir gün yapmak istiyoruz..Hiç yapmadık şimdiye kadar ama merak ediyoruz ailecek..

Hazır tarifide bulmuşken yapalım en kısa zamanda inşallah..Ton balığına da bayılırım zaten,gerçi bütün balıklara bayılırım mmmm,karnım acıktı galiba...

Ellerine sağlık,ellerin dert görmesin...

:kedi:canimsin ya yorumun icin tskleropuyorumnanaktan
yerimsenibentavsiye ederim inan baligida seviyomussunuz mademyerimseniben
:kedi:yaparsan eger yorumunuda bekliyorum:eek:

Hayatimda ton ilk defa Merveme hamile iken yedim, o da makarnaliydi boyle, ama hic sevmem ya, ellerine saglik :KK70:

tabiikide canim herkezin damak zevki farklidir ben mesela baligi cok sevmem ama ton baligina bayilirim pizada bile yerim salatasinidayerimseniben
opuyorumnanaktantskler canim benimopuyorumnanaktan

kiz incim sen artikin hergün yeni tatlar ekliyosun valla hangisini yapacagimi sasirdimyerimseniben
zaten izin üstü yemek yapmaya zor zaman buluyorum bide böyle nefis seyleri görünce gelde yapmamafoldumben
canim gercekten nefis görünüyorcokacimcoook
mutlaka yapacam ellerine emegine saglik canimopuyorumnanaktana.s.

:kedi:yengosum napiim hergün kedi kaymak yermi hesabi deyisiklik arayip deniyorum:eek:
canimsin ya senin isinde kolay diil yarin gidiyonuz tatileturkbayragi
valla hic ugrasma yemek yapcam diye buzdolabinda ne varsa yiyin bitirincokacimcoook
opuyorumnanaktantsklerrrrrrrrrrrr yengosumopuyorumnanaktan
yerimsenibenkessinlikle tavsiye ederimyerimseniben

:kedi:canimsin cimcimem yakaydirigubbakcemile
zemuszemustsk ederimopuyorumnanaktan
yerimsenibenkiz bu ton balikli salata diil makarnayerimseniben
cokacimcoookama ton balikli salataya bende bayiliyorumcokacimcoook

yani salataya bayıldığım için makarnayıda salata formunda yapabilirim die şeyetmiştim:kedi:
yani sıcak değilde soğuk yaparım bitanem,sıcak olunca yiyemiyorumda:gitme:

X