Böğürtlen kökü ve hamilelik

kadriye1981

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
5 Haziran 2008
33
0
kızlar merhaba

başta kendimi tanıtayım yaklaşık 5,5 yıllık evliyim 3 yıldan beri bebeğim olmuyor.eşimle 2,5 yıl korunduk tabii o korundu. doktora gittiğimizde eşimde hiçbir problem yok bende pco hastalığı çıktı adetlerim düzenli 3 klomen tedavisi 2 aşılama geçirdim hiçbirinde yumurtam çatlamadı doktorun tek söylediği ya kilo vereceksin yada tüp bebek bizde ara verdik herşeye şuan bitkisel olan herşeyi deniyorum kilomda 65 aman aman kilolu değilim yani

incir kürü = sonuç negatif
soğan kürü = sonuç negatif

bugün adetimin 2.günü ve ben böğürtlen kökü aldım akşam kaynattım ve bugün içmete başladım vede mantıklıda neden derseniz pco hastalığı insülin değeri ile ilgili ve böğürtlen kökü vücuttaki insülini ayarlıyo bakalım faydası olacak mı?

bu ay günlük yapacaklarım sırasıyla

böğürtlen kökü suyu sabah - akşam aç karnına birer bardak
bal+çörek otu+tarçın sabah - akşam birer kaşık
incir+ceviz sabahları birerkere
karanfil sabahları kahvaltıdan sonra
bide her sabah namazından sonra kuran-ı kerimde fetih süresi var onu okucam allah kısmet ederse çok faydası oluyomuş hele bu mübarek aylarda

gelişmeleri yazacam benimle birlikte olmak isteyen varsa buyursun topiğime hepimizin sorunu aynı ve en önemlisi birbirimizi en iyi biz anlıyoruz başka hiç kimse anlıyamıyo duygularımızı çünkü duygularımız her an çok farklı yani benim öyle en azından

canım inş. faydası olur bende bu ay hayıt tohumu ve bal çörekotu tarçın kullanıyorum hayıtı üç ay kullanıp bende böğürtlene geçerim bakalım hayırlısı

bendede pco var ama ben ilaçsız kesinlikle adet göremiyorum 3-4 ay olmuyor ilaç alıyorum. o zaman adet görüyorum karnım davul gibi şişiyor. bende hayıt suyu aldım aktardan mecitefendinin daha kolay diye birde damıtılmış oluyormuş aktar daha etkili dedi içmeye başladım günde 3 kere ...ama 3 gün sonra kasıklarımda bir ağrı sanki adet olacakmışım gibi bir ağrı oldu şişti karnım su tuttu sanki.... içerde bir hareketlenme oldu sizdede hayıt suyu içince kasıklarda ağrı oldumu bende korktum dünden beri bıraktım ama faydası var sanırım aktardan suyunu alın bence....
biliyosunuz doktorlar böyle şeyleri pek önemsemiyo ....soruyorum boşve böyle şeyeleri diyolar...
acaba kasık ağrınız oldumu sizdede....
acil cevap bekliyorum.....

Arkadaşlar bizde de hiçbir sorun tespit edilemedi.Nedeni belirlenemeyen primer infertilite dendi.3 aydır klomen kullanıyorum.Ben de bu aydan itibaren kendime bal çörek otu tarçın kürü, adaçayı sabah akşam günde 2 bardak ve eşime de keçiboynuzu kürü başlıcam.Bakalım hayırlısı artık.Bu böğürtlen pco olmayanlarda da gebeliği kolaylaştırır mı acaba?

çok teşekkürler arkadaşlar beni yalnız bırakmadığınız için

ben hayıtı hiç denemedim ama dediğim gibi benim adet düzensizliğim yok o yüzden deneme gereği duymadım kukelata canım sizde bi sorun yoksa bence biraz oluruna bırak bide fsh -lh değerlerin ne durumda eğer birisi diğerinden daha yüksekse sorun var aslında ben bu konuda uzman oldum artık 3 senedir gitmediğim doktor çalmadığım kapı kalmadı

bide kukuletacım klomen kullanımından sonra çatlatma iğnesiyle yumurtaların çatlıyomu yoksa kistmi oluşuyo bunu iyi takip et benimde problemim yumurtalarım çatlamayıp kiste dönüşmesiydi

ahudan canım ben hiç hayıt suyunun satıldığını duymamıştım yapan arkadaşlar var ama evde kendileri çayını yapıyolar ondan sana dokunmuş olmasın taze taze yapmak varken ne gerek var

bence öyle dene

bendede pco var ama ben ilaçsız kesinlikle adet göremiyorum 3-4 ay olmuyor ilaç alıyorum. o zaman adet görüyorum karnım davul gibi şişiyor. bende hayıt suyu aldım aktardan mecitefendinin daha kolay diye birde damıtılmış oluyormuş aktar daha etkili dedi içmeye başladım günde 3 kere ...ama 3 gün sonra kasıklarımda bir ağrı sanki adet olacakmışım gibi bir ağrı oldu şişti karnım su tuttu sanki.... içerde bir hareketlenme oldu sizdede hayıt suyu içince kasıklarda ağrı oldumu bende korktum dünden beri bıraktım ama faydası var sanırım aktardan suyunu alın bence....
biliyosunuz doktorlar böyle şeyleri pek önemsemiyo ....soruyorum boşve böyle şeyeleri diyolar...
acaba kasık ağrınız oldumu sizdede....
acil cevap bekliyorum.....

bende hayıt tohumunu aldım bır haftadır içiyorum ve ıkı gundur sol kasıgımda agrılarım oluyor bende korktum bugun içmedım acaba neden boyle oluyor....:uhm::uhm:

canım inş. faydası olur bende bu ay hayıt tohumu ve bal çörekotu tarçın kullanıyorum hayıtı üç ay kullanıp bende böğürtlene geçerim bakalım hayırlısı

merhaba arkadaslar,Canim bal corek otu nasil yapiliyor ve olcusunu nekadar koyuyosun, ac karninami iciliyor?

canım bende pkoluyum ben de bir çok şey denedim böğürtlen köküde dahil ama sonuç negatif inşallah sen faydasını görürsün

kızlar merhaba

başta kendimi tanıtayım yaklaşık 5,5 yıllık evliyim 3 yıldan beri bebeğim olmuyor.eşimle 2,5 yıl korunduk tabii o korundu. doktora gittiğimizde eşimde hiçbir problem yok bende pco hastalığı çıktı adetlerim düzenli 3 klomen tedavisi 2 aşılama geçirdim hiçbirinde yumurtam çatlamadı doktorun tek söylediği ya kilo vereceksin yada tüp bebek bizde ara verdik herşeye şuan bitkisel olan herşeyi deniyorum kilomda 65 aman aman kilolu değilim yani

incir kürü = sonuç negatif
soğan kürü = sonuç negatif

bugün adetimin 2.günü ve ben böğürtlen kökü aldım akşam kaynattım ve bugün içmete başladım vede mantıklıda neden derseniz pco hastalığı insülin değeri ile ilgili ve böğürtlen kökü vücuttaki insülini ayarlıyo bakalım faydası olacak mı?

bu ay günlük yapacaklarım sırasıyla

böğürtlen kökü suyu sabah - akşam aç karnına birer bardak
bal+çörek otu+tarçın sabah - akşam birer kaşık
incir+ceviz sabahları birerkere
karanfil sabahları kahvaltıdan sonra
bide her sabah namazından sonra kuran-ı kerimde fetih süresi var onu okucam allah kısmet ederse çok faydası oluyomuş hele bu mübarek aylarda

gelişmeleri yazacam benimle birlikte olmak isteyen varsa buyursun topiğime hepimizin sorunu aynı ve en önemlisi birbirimizi en iyi biz anlıyoruz başka hiç kimse anlıyamıyo duygularımızı çünkü duygularımız her an çok farklı yani benim öyle en azından

selam canım bu karışımları ne kadar süre yaptın? böğürtlen kökü suyunu nasıl elde ettin karanfili kaçar adet tükettin bana yazarmısın şimdiden teşekkürler

kadriyecim merhaba... böğürtlen kökü içipte hamile kalan arkadaşlarım var.. inşallah sen faydasını görürsün.. malesef ben bugüne kadar yaptığım hiçbir kürden fayda göremedim..1-2 ay ara verecem kürlere sonra tekrar başlarım.. burdan güzel haberler almak dileğiyle...

merhaba yazdıklarını okudum bende 5 yıllık evlıyım 1 basarısız denemem var bende sorun olmadıgı halde belkı faydası olur dıye herseyı denıyorum bende bögurtlen kokune baslıycam topladık bugun umarım sende burda bebek bekleyen herkesde olumlu sonuclar alır

merhaba yazdıklarını okudum bende 5 yıllık evlıyım 1 basarısız denemem var bende sorun olmadıgı halde belkı faydası olur dıye herseyı denıyorum bende bögurtlen kokune baslıycam topladık bugun umarım sende burda bebek bekleyen herkesde olumlu sonuclar alır

selam canım böğürtlen kökünü nasıl topladınız ve bunu nasıl yapacaksın bana tarifini verebilirmisin?bende içmek istiyorum dediğin gibi inşallah herkes bebeğine kavuşur

selam canım böğürtlen kökünü nasıl topladınız ve bunu nasıl yapacaksın bana tarifini verebilirmisin?bende içmek istiyorum dediğin gibi inşallah herkes bebeğine kavuşur

canım kayınbabam topladı böğürtlenin dibinde böyle odun gibi kökleri var onları söktü dışındaki kabuğunu temizledi eve getidim yıkadım güneşe koydum kurusun dıye her gün bir iki tane atıp kaynatıp demleyeceğim böyle odun gibi bişey zaten aktarlarda satılıyor ama bizim imkanımız vardı kendimiz topladık kaynanmlar iyi anlarlar böyle şeylerden onlar hep iltihap kurutsun diye içiyorlarmış bende şifa olsun diye içeceğim kısmetse eşimde içecek bu arada belki tedaviye yardımı olur en kısa zamanda bebişlerimizi kucağımıza almamız dileğiyle

kızlar ben başlayalı 4 gün oldu adetin 4 günü başladım kasıklarımda dün akşamdan beri bir ağrı var çok sancılı sizdede böyle olan var mı birde renglim bitemedi böğürtlen kökünden olur mu bilgisi olan varsa yazar mısınız

arkadaslar ben de tup bebek tedavısıne basladım umarım allah nasip ederde tutar.kardesımde 2 kez asılama yaptı olmadı.agustosta da tup bebek tedavısı gordu ve sımdı tam 1 aylık hamlıe,8 hucrelı 2, 4 hucrelide bıtane koymuslar.dok.4 hucrelıyı oyle bonus dıye koymus.dun ögrendıkkkk 3 de tutmus.umrım allah bızımde tedavılerımızı ıyı sonuclandırsın.

cnm bence bıtkı ıyı olduğu kadar ters etkıde yapıyor.onun ıcın ılaç kullanıyorsan ben ce ıcme.ilacın etkısını azaltabılır.sen bılırsın cıgdemcıgım kıb.

cnm bence bıtkı ıyı olduğu kadar ters etkıde yapıyor.onun ıcın ılaç kullanıyorsan ben ce ıcme.ilacın etkısını azaltabılır.sen bılırsın cıgdemcıgım kıb.

hayır canım sadece glifor kullanıyorum gelecek ay aşılama veya tüp bebek yaptıracağız ondan önce şansımı deneyeyim dedim birde elma yağı varmış yani adı ada yağı bilgisi olan var mıhihoyyythihoyyyt

canım kayınbabam topladı böğürtlenin dibinde böyle odun gibi kökleri var onları söktü dışındaki kabuğunu temizledi eve getidim yıkadım güneşe koydum kurusun dıye her gün bir iki tane atıp kaynatıp demleyeceğim böyle odun gibi bişey zaten aktarlarda satılıyor ama bizim imkanımız vardı kendimiz topladık kaynanmlar iyi anlarlar böyle şeylerden onlar hep iltihap kurutsun diye içiyorlarmış bende şifa olsun diye içeceğim kısmetse eşimde içecek bu arada belki tedaviye yardımı olur en kısa zamanda bebişlerimizi kucağımıza almamız dileğiyle

sağol canım verdiğin bilgiler için bizde topladık ne kadar kaynatıyorsun suyu ne kadar koyuyorsun bana 15 kilo suyla kaynatcan 1 kilo su kalasıya kadar kaynıcak dediler sen nasıl yapıyorsun tarifini verirmisin canım Allah razı olsun inşallah faydasını görürüz hepimizde

kızlar mrb PKO hastasıyım 2 yıllık evliyim 1 yıldır korumuyoruz çocuğumuz olmadı bir kezklomen denedim suan glifor kullanıyorum
kürlere başlamak istiyorum soğan kürünü denedim içemedim :KK43: şimdi
incir kürümü böğürtlen kökü küümü karar veremedm ne dersiniz ve bu kürlere ne zaman başlayıp kaç gün kullanmam gerekiyor yardım birde bal-tarçın-çörek otu karışımınının oraı nedir nasl kullanılır

X