kan hormon testi sonuçları

z3yc3

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
26 Ocak 2009
267
1
arkadaşlar en son regli bitiminin 2. günü yaptırdığım test sonuçu
ESTRADİOL: 22 pg/mL
FST :10.22 mlU/mL
LH :7.60 mlU/mL
PROLAKTİN: 11.35 ng/ml
FT4 :0.85 ng/dl
TSH :1.15 ulU/mL,

BİR SONRAKİ REGLİ BİTİMİ 2. GÜNÜ
ESTRADİOL: 162 pg/mL
FST :4.29 mlU/mL
LH :6.20 mlU/mL

Bir sonraki bu sefer regli bitimi 4. gün

ESTRADİOL: 85 pg/mL
FST :7.08 mlU/mL
LH :11.90mlU/mL
PROLAKTİN: 8.96ng/ml
FT4 :082 ng/dl
TSH :1.34 ulU/mL,

bana biri ltf sonuçları yorumlasın....

kimse yok mu bir yorum yapacak ben en son yaptırdığım testten önce bal çörek otu tarçın karışımı yemiştim halada devam ediyorum doktorum bana yumurtalıklarda çok güzel gelişme var ne yaptın sen böyle dedi bütün değerler çok güzel dedi ama 3 kan testinde ki değerler bi düşmüş bi yükselmiş bu yüzden bir şey anlamadım kimsenin bir bilgisi yok mu?

Canim doktorun sana anlatmadimi, bide her testin yaninda referans degeri yazmasi lazim oraya bakarsan kendi testlerinle yorumlaya bilirsin. Bende dün verdim bir sürü kan 2-3 gün sonra benim sonuclarimda cikar ama tabiiki her durumda doktora soracagim ne anlama geldiklerini, bosuna doktorluk okumadilar dimi istedikleri gibi yorumda yapmaya mecburlar

Canim doktorun sana anlatmadimi, bide her testin yaninda referans degeri yazmasi lazim oraya bakarsan kendi testlerinle yorumlaya bilirsin. Bende dün verdim bir sürü kan 2-3 gün sonra benim sonuclarimda cikar ama tabiiki her durumda doktora soracagim ne anlama geldiklerini, bosuna doktorluk okumadilar dimi istedikleri gibi yorumda yapmaya mecburlar

Hadi hayırlısı sonuçlar çıkınca yaz olurmu?

yazarimda anlayan olurmiki hihi. Olmazsa ben iyice sorar sonra tahlillerle beraber detayli anlatirim canim hamis anne adayim :)

Arkadaşlar merhaba,
Hormon testi sonuçlarımı aldım.
e2 - 545
FSH - 3,69
LH - 1,90
Prolaktin 12,65
T3 total 0,98
T4 total 7,99
S TSH 0,50
Sonuçlarım nasıl sizce arkadaşlar. Yardımcı olurmusunuz lütfen.

Arkadaşlar merhaba,
Hormon testi sonuçlarımı aldım.
e2 - 545
FSH - 3,69
LH - 1,90
Prolaktin 12,65
T3 total 0,98
T4 total 7,99
S TSH 0,50
Sonuçlarım nasıl sizce arkadaşlar. Yardımcı olurmusunuz lütfen.

Eğer testleri adetin 3. günü yaptırdıysan e2 yani ostrojen yüksek görünüyor. Tabi laboratuvarın referans degerlerini bilmiyorum o da onemli. Bence doktoruna goster canım en iyi bilgiyi o verecektir.

Eğer testleri adetin 3. günü yaptırdıysan e2 yani ostrojen yüksek görünüyor. Tabi laboratuvarın referans degerlerini bilmiyorum o da onemli. Bence doktoruna goster canım en iyi bilgiyi o verecektir.

Evet 3. günü yaptırdım. Dr. göstereceğim ancak hafta sonu olduğu için görüşemedim.
Canım cevabın için tşk.ederim.

Arkadaşlar birşey daha danışmak istiyorum.
e2 hormonu neden yükselir?

Nette bulduğum yazıyı şu şekilde,

Adetin 3. gün E2 değerinin çok yüksek çıkması , fonksiyonel bir kist veya yine yumurta rezervinin azalması göstergesi olabilir.

Eğer yumurta rezervin az olsaydı fsh da yüksek çıkardı bildiğim kadarıyla bu nedenle kist olabilir belki. Ama belki başka bir nedeni de olabilir mesela hamileyken de ostrojen çok yükselir. Ama adet gördüğün için eğer üzerine görme falan değilse bu zayıf ihtimal. Bence bir an önce doktoruna görün, kist var mı diye baksınlar.

Nette bulduğum yazıyı şu şekilde,

Adetin 3. gün E2 değerinin çok yüksek çıkması , fonksiyonel bir kist veya yine yumurta rezervinin azalması göstergesi olabilir.

Eğer yumurta rezervin az olsaydı fsh da yüksek çıkardı bildiğim kadarıyla bu nedenle kist olabilir belki. Ama belki başka bir nedeni de olabilir mesela hamileyken de ostrojen çok yükselir. Ama adet gördüğün için eğer üzerine görme falan değilse bu zayıf ihtimal. Bence bir an önce doktoruna görün, kist var mı diye baksınlar.

Arkadaşım, yardımın için çok teşekkür ederim.
Hemen hemen her ay dr.kontrolüne gidiyorum. Geçtiğimiz ayda gittim. Herhangi birşey görmedi.
Ancak göğüslerimdeki şişlik beni rahatsız ediyor.
Acaba göğüslerde kist felan varsa bu değer yüksek çıkabilir mi?
Yoksa üstüne görme felan olmuş olabilirmiyim?
Kafam iyice karıştı.
Bayram sonuna kadar da dr.umla görüşme şansım yok.

Arkadaşım, yardımın için çok teşekkür ederim.
Hemen hemen her ay dr.kontrolüne gidiyorum. Geçtiğimiz ayda gittim. Herhangi birşey görmedi.
Ancak göğüslerimdeki şişlik beni rahatsız ediyor.
Acaba göğüslerde kist felan varsa bu değer yüksek çıkabilir mi?
Yoksa üstüne görme felan olmuş olabilirmiyim?
Kafam iyice karıştı.
Bayram sonuna kadar da dr.umla görüşme şansım yok.

Gögüslerde şişliği prolaktin hormonu yapar ama senin prolaktinin çok yüksek değil. Bir de hamile kalınca progesteron şişlik yapabilir ama progesteron hormonu testin yok. Bence adetin bitince bir gebelik testi yap, seni ümitlendirmek istemem ama burada o kadar çok üzerine görme olayı okudum ki bence şüpheli durumlarda kontrol etmenin faydası var. Adetin normal mi geldi, yani kanama da bir farklılık var mıydı?

Gögüslerde kist bu değeri arttırır mı bende bilmiyorum ama stres yapma canım, stres hormonları iyice bozuyor. Benim de başıma geldiği için biliyorum. Bayramını rahat rahat geçir, bayram sonrası nasılsa doktor görecek ve gerekeni yapar.

Gögüslerde şişliği prolaktin hormonu yapar ama senin prolaktinin çok yüksek değil. Bir de hamile kalınca progesteron şişlik yapabilir ama progesteron hormonu testin yok. Bence adetin bitince bir gebelik testi yap, seni ümitlendirmek istemem ama burada o kadar çok üzerine görme olayı okudum ki bence şüpheli durumlarda kontrol etmenin faydası var. Adetin normal mi geldi, yani kanama da bir farklılık var mıydı?

Gögüslerde kist bu değeri arttırır mı bende bilmiyorum ama stres yapma canım, stres hormonları iyice bozuyor. Benim de başıma geldiği için biliyorum. Bayramını rahat rahat geçir, bayram sonrası nasılsa doktor görecek ve gerekeni yapar.

Canım arkadaşım, ilgin ve paylaşımın için çok teşekkür ederim.
Progesteron testi yaptırmaya gerek görmemiştim. Yani gebelik ihtimali üzerinde durmadığım için.
Adetim normal tarihinden 3-4 gün önce geldi. Çok fazla değildi ama normal sayılacak düzeydiydi.
Stres konusuna gelince haklısın, ancak elimde değil. Belirsizlik içimi kemiriyor.
İlgin için tekrar tekrar teşekkür ederim.

Son düzenleme:
X