Gebelik ve Ağda

cmr

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
27 Haziran 2009
378
4
kızlar 33. haftamdayım, ağda yaptırmak istiyorum bikini bölgeme ama korkuyorum, bu şekiilde hamilelikte yaptıran var mı? herhangi bi zararı var mı? cvp bekliyorum kızlar sizden.

Ben hamileliğimin başından beri sir ağda yaptırıyorum. Hatta daha dün yaptırdım. Dünkü bayağı uzun sürdü, küçük parçalar halinde yapıştırdı yapan kız canım acımasın diye.
Ben başlamadan önce antibakteriyel jelle temizletiyorum.
Güvendiğin temiz bir yer varsa orada yaptırabilirsin.

Aslında vajina girişine yakın yerlerdeki tüylerin alınmayıp makasla kısaltılması lazımmış ama alışmışız böyle yolunmaya :)

valla bende dün sir ağda yaptırdım.hep giderdim zaten.hamile olduğumu öğrendiğimden beri ilk defa gittim.çokta rahat ettim.alan kız bendede çok nazik oldu.özellikle oaraya.bir sakıncası olup olamdığını bilmiyorum.ama alan kişinin daha hassas davranması lazımmı.orası için.bir tehlikesi varmıdır bilen arkadaşlar yazabilirmi.allah korusun bizde yanlış birşey yapmayalım.
bide priene canım neden makasla kesilmesi lazım girişteki tüylerin anlayamadım.

bende kisa bi süre önce bi ilac kullanmistim ama önerilenden cok kullandim..ve bi süre sonra karin bölgemde hafif tüylenmeler olustu bende hic almadim koyulasirsa diye..ama simdi hamilelik hormanuylada birlikte heralde koyulasti doktor karindan bakarsa bebise utanirim ya:KK43:agda yapmayada korkuyorum hazir agda yapsam karnima bebise bisiy olurmu??

valla zannetmiyorum ama burdan hamileliğin başından irtibaren varsa ağda yaptırmış arkadaşlar bizi aydınlatabilirmi.

merhaba.. bende 34.haftamdayım su an.. eskiden yaptırdıgım gibi hamileliğimi öğrendimden beridir de agda yaptırıyorum.. herhangi bir sakıncası yok sanırım.. zaten güvendiğim bi agdacı yapıyor ve o da hamile.. çok hassas davranıyo hatta en son 1hafta 10gün once falan yaptırdım.. tabiki dogumdan önce de gidicem ani bi durum olmazsa..

kzılar ağdanın bir zararı yokmuş daha önce bunu başka bir topicte tartışmıştık ben hiç ağda yaptıramadım bugüne dek bana bile ağda yaptır demişlerdi ama bulunduğum yerde böyle ağda yapan bir yer yok hamilelikte epilasyon ve krem zararlı olabiliyormuş ağdanın bir zararı yok normalde doktorlar ağdayı pek tavsiye etmiyorlar ablamın kadın doğum dr. kısaltmanın daha doğru olduğunu söylemiş o tüylerin de bir işlevi var o bölgeyi enfeksiyondan koruyor ben jilet kullanıyorum şimdilik bilmiyorum fikrim sonra değişir mi bir de karın bölgesindeki tüyleri almayın onlar hamilelikten kaynaklanıyor doğumdan sonra 3 ay içinde eski haline dönüyormuş

kzılar ağdanın bir zararı yokmuş daha önce bunu başka bir topicte tartışmıştık ben hiç ağda yaptıramadım bugüne dek bana bile ağda yaptır demişlerdi ama bulunduğum yerde böyle ağda yapan bir yer yok hamilelikte epilasyon ve krem zararlı olabiliyormuş ağdanın bir zararı yok normalde doktorlar ağdayı pek tavsiye etmiyorlar ablamın kadın doğum dr. kısaltmanın daha doğru olduğunu söylemiş o tüylerin de bir işlevi var o bölgeyi enfeksiyondan koruyor ben jilet kullanıyorum şimdilik bilmiyorum fikrim sonra değişir mi bir de karın bölgesindeki tüyleri almayın onlar hamilelikten kaynaklanıyor doğumdan sonra 3 ay içinde eski haline dönüyormuş

ama ben karın bölgemdeki tüyleri eskiden beri aldırırdım.çünkü hep çıkardı.şimdide aldırıyorum.sakıncası varmıdır gerçekten.

hmm onu bilmiyorum ama hamilelikten dolayı çıkan karın tüyleri alınmayacakmış.

kızlar soğuk ağda bantlarını tavsiye ederım üst kısma kolay oluyor bı ayna yardımıyla yapılabılıyor ben alt kısmı epilatörle bazende eldivenle alıyorum( bu arada karnım müthiş büyük bi durumda yapılabılıyor oturarak) hepınıze hayırlı doğumlar

Ben de sürekli yaptırdığım yere yaptırttım.Söyledim hamile olduğumu ve daha nazik davrandı.Tabii ki canım acıdı;ama tüylü olmaktan daha iyidir..

Kızlar ben hamile iken (düşük yaptım) göbeğimde ki tüylerden rahtsız olduğumu doktora söylemiştim.
sakın ama sakın ağda yaptırma demişti.
zararlı olduğunu biliyorum.

Kızlar ben hamile iken (düşük yaptım) göbeğimde ki tüylerden rahtsız olduğumu doktora söylemiştim.
sakın ama sakın ağda yaptırma demişti.
zararlı olduğunu biliyorum.

göbekteki tüylere mi ağda yaptırma demişti?

ben de 1 kez gittim ağdaya 1 ay önce yine gitmeyi düşünüyorum
böyle çok rahatsız oluyorum çünkü

Ben doğumdan 2 gün önce yaptırmıştım, hiç de bir şey olmadı.........

mrn arkadaslar 3 aylık hamileyim,hep agda yaptırıyorum her yerini bi uyarı almadım ben bence yaptırabilirsiniz...

canım ablam hamile kalmadan öncesinden beri yaptırıyo şuanda 25 haftalık hamile halen daha yaptırıyo bi sakıncası oldugunu sanmıyorum
bende çok istemiştim ama maalesef eşim göndermiyooo
istemem öyle elalem görsün diyoduu şimdi doktor görüyoya neysee hemde erkek
zaten bu saatten sonrada ben gidemem heralde o cesareti kendimde görmüyorum 34. haftaya girdim ama napıyım eski usül yapıyorum bişiyler

saolun kızlar cvplar için, bende daha önceden sürekli gidiyodum, hamileliğimin başında da gittim, ama şimdi karnım iyice büyüdü ve doğumda yaklaştı. korktum o yüzden.

7. aydan sonra tehlikeli diye duydum. bu kuaförüm var ona danıştım asla yapmam dedi

agda yapmak yada yaptirmak neden tehlikeli onu anlayamadim ben doguma girmeden 1 gun once yaptiranlar var.

göbekteki tüylere mi ağda yaptırma demişti?

ben de 1 kez gittim ağdaya 1 ay önce yine gitmeyi düşünüyorum
böyle çok rahatsız oluyorum çünkü

Evet canım göbekte ki tüylere ağda yaptırma sakın,
Doğum sonrası onlar azalır dedi.

X