kızlarrr 7 haftalık hamileyim,kese içinde bebek görünmedi,bu şekilde olan varmı?

kızlar hiç endişelenmeyin.... aynı olayı bende yaşadım.. doktorum göremeyince ayrıltılı ultrasona gönderdi... sonra ayrıntılı ultrason bakan doktor kese boş bebek falan yok dedi... birde benim kanamamda vardı.. kanamayla bebeği kaybetmişsin dedi... ağlaya ağlaya kendi doktoruma gittim durumu anlattım sağolsun bana çok moral verdi... bekliycez dedi ... çünki 5 dakika sonra ne olacağını bilemeyiz dedi...sen yüreğini ferah tut ve 1 hafta sonra gel dedi....ve 1 hafta sonra bebeğim oradaydı ve şimdi doğumuma 56 gün kaldı ... düşünün diğer doktora kalsa hemen kürtaj... arkadaşlar tecrübeli olarak şunu söylemeliyim ki moral çok çok önemli iyi düşünün iyi olsun... bol bol dua edin.... Rabbim hakkımızda hayırlısını versin... umarım herşey yoluna girer... bence kürtaj olmadan önce bir doktora daha gitmekte fayda var.... sağlıkla kalın....

aman allahım bu nasıl birşey ,,, mucize gibi birşey ... sağlıkla kucağına al canım

Nurten çok üzüldüm arkadaşım , inşallah meleğin kardeşini kendiliğinden yollar bir an önce...

Nurtenciğim herşey için hakkımızda hayırlısı, sana şimdi kelimeler ve teselli cümleleri anlamsız.

Benim kese gözükmesi gereken zamanda gözüktü, bebeğin kalp atışları duyulması gereken zamanda duyuldu.Ama bebeğimin kalbi 2.5 aylık durdu anladım ki bir bebeği kucağına almak için sadece hamile kalmak yetmiyor.

Hep kendimi amniyosentez sonucu hasta bir bebek olduğunu anlasaydım ama o canlı olsaydı ve kararı ben vermek zorunda kalsaydım diye avuttum.

Avutmayıp ne yapacağız.

Son düzenleyen: Moderatör:
Canim gecmis olsun. ayni seyleri yasayan biri olarak neler hissettigini cok iyi anliyorum. ne dersem bos. Ben progesteronu kesince 5 gun sonra kendiligimden dusurmustum. ikincisinde de dusuk hapi ile dusurmustum. ben amerikada yasiyorum burda hemen kurtaj yapmiyorlar.

kızlar benim moralim cok bozuk dun doktora gittim ve halen kalp atısları yok benim bebeklerin.
biri 3,5 mm biri 4 mm ama kalpleri atmiyor.

doktor atmaya baslamıs olmaları lazımdı dedi.
daha oncede gelismeyen gebelikten kurtaj olmustum ama onda kese icinde bebegi gorememislerdi.
carsamba tekrar gidicem..

birde kasık agrılarım ve goguslerimde ki hassasiyette kalmadı. dokununca cok hafif aciyor goguslerim. zaten mide bulantım falan hic olmamaıstı cok korkuyorum.

kızlar benim moralim cok bozuk dun doktora gittim ve halen kalp atısları yok benim bebeklerin.
biri 3,5 mm biri 4 mm ama kalpleri atmiyor.

doktor atmaya baslamıs olmaları lazımdı dedi.
daha oncede gelismeyen gebelikten kurtaj olmustum ama onda kese icinde bebegi gorememislerdi.
carsamba tekrar gidicem..

birde kasık agrılarım ve goguslerimde ki hassasiyette kalmadı. dokununca cok hafif aciyor goguslerim. zaten mide bulantım falan hic olmamaıstı cok korkuyorum.

canım benim sakın kötü düşünme bak yukarıda bir arkadaşımızın yaşadığı tam bir mucize olmuş. Gönlünü ferah tut iyi haberlerini alacağız mutlaka. Kaçıncı haftadaydın

Son düzenleyen: Moderatör:
nurtenciğim geçmiş olsun. benimkinin boş gebelik olduğu kesinleşti,cuma kürtaj oldum aldılar keseyi.ve şimdi çok karın ağrım ,mide ağrım var.hayırlısı buymuş. dediğin gibi geç oluşması da belki bir sorun yaratacakmış.inş bir dahakine böyle şeyler yaşamayız.hoşçakal

7 HAFTALIK HAMİLEYİM KESE İÇİNDE BEBEK GÖZÜKMÜYOR 31 TEMMUZDA DOKTOR TEKRAR ÇAĞIRDI ALLAHIM İNŞALLAH BEBEĞİM ORDADIR:bbo:

canim valla benim 7 haftalikdi bebek ilk doktora gittigimde kalbi bile atiyordu tik tik yani 7 haftadan kücük olsa daha görünmez diycem ama hemde karnimin üstüne koyunca bilmisti

banada vajinal bakılmıştı görünmedi 7 haftalıktım sonra göründü...üzme canını inşallah herşey yoluna girer.... ama genede herşeye hazırlıklı olmak lazım... benim bu ikinci gebeliğim ilkini 6 haftalıkken düşük yapmıştım...çok sorunlu bi hamilelik geçit,rdim ama şimdi iyiyim hamdolsun.. hala çalışıyorum.. .birkaç hafta sonra izne ayrılıcam.. sormak istedikleriniz varsa sorabilirsiniz...

Tüp bbekle ilk gebeliğimiz suan 6 haftaya girmek üzereyim ilk zmanlarda kanamalarım oldu dr a gittik kese normal 6. haftyı beklemek lzım dedi bebişi görmek için. dün gittim kese var gelişimi biraz yavaş ve ıcınde bebek yok dedı dunya basıma yıkıldı böyle sorunu olan varmı sonucunuz ne oldu acabaaa :KK43:(

Tüp bbekle ilk gebeliğimiz suan 6 haftaya girmek üzereyim ilk zmanlarda kanamalarım oldu dr a gittik kese normal 6. haftyı beklemek lzım dedi bebişi görmek için. dün gittim kese var gelişimi biraz yavaş ve ıcınde bebek yok dedı dunya basıma yıkıldı böyle sorunu olan varmı sonucunuz ne oldu acabaaa :KK43:(

canım 6. haftada bebek zaten görünmüyo 6. haftada kese 7. haftada kalp atışı yada bebek felan benim 7. haftada sadece kalp atışı duyuldu bebeği göremedik küçüktü şimdi çok şükür 4. ayımıza gircez nerdeyse ve kilomuz olması gerektiği gibi sadece bebek geç tutunmuş sen bi acele etme haftaya kalp atışını duyarsın inşallah bu hafta keseyi gördünya ona sükür

Herkese Merhaba,

Siteyi uzun zamandan beri takip ediyorum.. Birgün hamile kaldığımda ben de yaşadıklarımı paylaşmayı çok istiyordum sizler gibi. Fakat birazdan aşağıda yazacaklarımı yaşayacağım aklımın ucundan bile geçmezdi. Bunları yazıyorum çünkü aynı şeyi yaşayan bir çok kişi var eminim. Ve neler hissettiklerini çok iyi anlıyorum.

28 aralık tarihinde evde idrar testi yaparak hamile kaldığımı öğrendim ve hemen hastaneye gidip kan testi yaptırdım. Sonuç beta hcg 2032 idi.(SAT 26 Kasım.) İçim içime sığmıyordu. Eşimle birlikte aynı gün doktora gidip herşeyin yolunda gidip gitmediğini öğrenmek istedik. Ve HAYATIMIZIN HATASINI yapmış bulunduk. Ümraniye'de bulunan Hospitalium Hastanesine gittik. ve Kadın Doğum Uzmanı Mehmet Bey'e randevumuzu aldık. Muayeneyi usg ile üstten yaptı ve keseyi görebildiğini söyledi. Ama yolunda gitmeyen birşeyler olduğu yüz ifadesinden belliydi. Ağzını yüzünü eziştire büzüştüre acilen radyolojiye gitmemi ya iki tane rahmim olduğunu ya da kist olabileceğini söyledi. O an yaşadığım korkuyu sizlere anlatamam. Apar topar radyolojiye gittik. Bizimle ağzının ucu ile konuşan bir bayan vardı ve zahmet olmuşçasına dklar sonra usg odasına geldi ve endişe dolu bir ifade ile kesenin 16 mm olduğunu bu zamana kadar bebeğin gözükmesi gerektiğini söyledi. Elimize bir rapor tutuşturdu ve tekrar doktorun yanına gönderdi. Doktorun açıklaması aynen şu şekilde idi

'' Rahminiz çift başlı ve kalp şeklinde bir rahim. Bu tip rahminiz olduğu için genelde bu rahimlerdeki bebekler düşer ya da 6.5 - 7 aylık doğar. Ayrıca kesenizin şekli bozuk. İçinde bebeğin gözükmesi gerekiyordu. Hiç ümitlenmeyin. 3 gün sonra gelin tekrar bir bakar kürtaj ile gebeliği sonlandırırız. Yani %2 ihtimal bile yok ama bir bakarız yine de'' dedi ve dünya başımıza yıkıldı...

3 gün nefes alamadım..Bunun bir kabus olması için Allah'a dua ettim ve sürekli intten araştırma yaptım. Özellikle de bu siteden. Benzer olayları yaşayanları gördükçe içimde tekrar bir umut yeşerdi. Ve pazartesi günü hastane olarak Medipol Koşuyolu'nu tercih ettik. Ve hayatımın en güzel günlerinden biriydi. En güzel yeni yıl hediyemdi. 2013'e büyük bir mutlulukla girdim. Allah Sinem Beden'den razı olsun. Muayene etti ve kesenin boyutunun etrafındaki sıvının, vs herşeyin çok iyi gözüktüğünü bebeği görmek için daha çok erken olduğunu söyledi. Tabi ben gözyaşlarımı zor tuttum onu dinlerken. Bana güzel bir dille bebeğin gözüküp gözükmeme risklerini ama bunun her hamile için geçerli olduğunu, rahmimin kalp şeklinde olmasının bebeğime, doğuma bir zararı olmayacağını söyledi. Bana beslenmem ile ilgili bilgindirip cep telefonunu verdi ve istediğim zaman arayabileceğimi söyledi. büyük bir moral ile ordan ayrıldım..

Nihayet 1 hafta geçti dualarala...gözyaşlarıyla.. Ne yaşadık bir Allah bir ben bir de eşim bilir...Ve ben bu gün bebeğimi gördüm kalp atışlarını duyduk. Sinem Hanım'a ne kadar teşekkür etsem azdır. Emin olmak için tekrar radyolojiye gönderdi. Rahmime bakılmasını istedi ve o da görüntüleme esnasında yanıma geldi.Radyoloji uzmanına kendi anlattı çok yakından ilgilendi. ( Ayrıca Radyoloji uzmanı İnci Hanım'a da teşekkür ederim.) O olmasa belki de şu an bebeğim olmayacaktı. Belki de ben Mehmet Bey'in söyledikleri ile kürtaj olacaktım. %2 bile ihtimal verilmeyen bir bebeğe sahibim şuan...

Kızlar sakın ama sakın bu emin olmadan bebeğinizi aldırmayın.Acele etmeyin. Mutlaka ama mutlaka farklı doktorlara gösterin...

Allah herkese hayırlı zamanda hayırlı bebekler, bizlere de ona sahip çıkacak güç ve inanç nasip etsin...

Umudunuzu sakın kaybetmeyin..

7 HAFTALIK HAMİLEYİM KESE İÇİNDE BEBEK GÖZÜKMÜYOR 31 TEMMUZDA DOKTOR TEKRAR ÇAĞIRDI ALLAHIM İNŞALLAH BEBEĞİM ORDADIR:bbo:

işallah seninledir ben burda okudum sonradan gözükebiliyor bazen embiriyo yavaş gelişiyor işallah seninledir hayırlısı

kızlar benımde 6 haftalık dedı doktor 11mm dedı. ıcınde bende daha kalp atıslarını duymadım........

kızlar benımde 6 haftalık dedı doktor 11mm dedı. ıcınde bende daha kalp atıslarını duymadım........

benımde 13.2 mm dı 5+6 da doktora gıttıgımde ve bebek henuz gurunmuyordu. 10 gun sonra tekrar cagırdı. 1 hafta kaldı heyecanla beklıyorum

slm hanımlar bende 2011 yılında 3.tüp bebek denememle hamile kalmıştım fakat 6 haftalıkken küçük bir leke geldi benden hemen dr.u aradım ve söyledim oda hemen uzanmamı düşük yapıyorsun dedi bir iğne söyledi yaptır dedi...yaptık iğneyi ve kanama kesildi. kurban bayramına denk geldiği için 6 haftalıkken keseyi görmek için gidememiştik Dr.a. 7.haftada Dr.a gitim keseyi görmeye ve kese bozulmuş. kanamamın geldiğinde dr keseyi gördü ceviz büyüklüğündeydi bana da gösterdi büyüklüğünü gördüm yani, tutunmuş yerleşmiş ama kendini geliştirememiş ondan bozulmuştur dedi genetik testini madi açıdan dolayı yaptıramamıştık ozamanlar evet dr doğruyu söylemiş 5.tüp bebekte genetik tahlilleri yapıldı 10 yumurtadan 7 si dölendi ve sadece 2 si sağlam çıkmıştı genlerde sorun varmış....ozaman anladım neden boş gebelik yaşadığımı...bana da kese kendiliğinden düşmezse kürtaj yapmam lazım dedi ve ben 9.haftada keseyi düşürdüm kürtaja gerek kalmadı

X