kızlarrr 7 haftalık hamileyim,kese içinde bebek görünmedi,bu şekilde olan varmı?

kızlar hiç endişelenmeyin.... aynı olayı bende yaşadım.. doktorum göremeyince ayrıltılı ultrasona gönderdi... sonra ayrıntılı ultrason bakan doktor kese boş bebek falan yok dedi... birde benim kanamamda vardı.. kanamayla bebeği kaybetmişsin dedi... ağlaya ağlaya kendi doktoruma gittim durumu anlattım sağolsun bana çok moral verdi... bekliycez dedi ... çünki 5 dakika sonra ne olacağını bilemeyiz dedi...sen yüreğini ferah tut ve 1 hafta sonra gel dedi....ve 1 hafta sonra bebeğim oradaydı ve şimdi doğumuma 56 gün kaldı ... düşünün diğer doktora kalsa hemen kürtaj... arkadaşlar tecrübeli olarak şunu söylemeliyim ki moral çok çok önemli iyi düşünün iyi olsun... bol bol dua edin.... Rabbim hakkımızda hayırlısını versin... umarım herşey yoluna girer... bence kürtaj olmadan önce bir doktora daha gitmekte fayda var.... sağlıkla kalın....
merhaba kızlar bende 7+1 haftalık gebeyim bugun sabah dr ye gittiğimde kese göründü ama boş dedi istediğin yerde gebeliği sonlandırabilirsin dedi ama burdaki yazıları okuyarak 8. haftamı beklemeye karar verdim inşallah güzel haberler alırım.şuan morelim çok bozuk sürekli ağlıyorum .bu durum gerçekten zor bir durum allahım yardımcımız olsun.

merhaba kızlar bende 7+1 haftalık gebeyim bugun sabah dr ye gittiğimde kese göründü ama boş dedi istediğin yerde gebeliği sonlandırabilirsin dedi ama burdaki yazıları okuyarak 8. haftamı beklemeye karar verdim inşallah güzel haberler alırım.şuan morelim çok bozuk sürekli ağlıyorum .bu durum gerçekten zor bir durum allahım yardımcımız olsun.
Bende şimdi aynı durumdayım, yolk sac var ama bebek yok :KK43: sizin durum inşallah düzelmiştir. Bebeğim gidiyor galiba :KK43:

Kızlar benm de bugun 7. Haftaya girdi gebeliğim doktora gittim kese bos bebek görünmüyor dedi Morelim sıfır hiç iyi değilim kanamalarimda var ara ara inşallah boş gebelik değildir bir hafta sonra gidicem ama benm hiç migde bulantım da yok 5 haftalikken hcg 5000 di sizce normal mi

Merhaba arkadaslar bu konuyu dısardan takıp ettım suanda 7 haftalık bı gebeliğim vardı bugun doktor kese bos bebek yok dedı bır hafta sonra tekrar gel bakalım dedi sizce kalp atısı duyulurmu yoksa kürtaj olmak zorunda klıcam moralim cok bozuk

Merhaba arkadaslar bu konuyu dısardan takıp ettım suanda 7 haftalık bı gebeliğim vardı bugun doktor kese bos bebek yok dedı bır hafta sonra tekrar gel bakalım dedi sizce kalp atısı duyulurmu yoksa kürtaj olmak zorunda klıcam moralim cok bozuk
Cnm gebeligin devam ettimi acaba?

selam arkadaşlar maalesef sonlandırmak zorunda kaldım gelişmedi bebeğim kürtaj oldum nasip değilmiş :KK43:

Herkese Merhaba,

Siteyi uzun zamandan beri takip ediyorum.. Birgün hamile kaldığımda ben de yaşadıklarımı paylaşmayı çok istiyordum sizler gibi. Fakat birazdan aşağıda yazacaklarımı yaşayacağım aklımın ucundan bile geçmezdi. Bunları yazıyorum çünkü aynı şeyi yaşayan bir çok kişi var eminim. Ve neler hissettiklerini çok iyi anlıyorum.

28 aralık tarihinde evde idrar testi yaparak hamile kaldığımı öğrendim ve hemen hastaneye gidip kan testi yaptırdım. Sonuç beta hcg 2032 idi.(SAT 26 Kasım.) İçim içime sığmıyordu. Eşimle birlikte aynı gün doktora gidip herşeyin yolunda gidip gitmediğini öğrenmek istedik. Ve HAYATIMIZIN HATASINI yapmış bulunduk. Ümraniye'de bulunan Hospitalium Hastanesine gittik. ve Kadın Doğum Uzmanı Mehmet Bey'e randevumuzu aldık. Muayeneyi usg ile üstten yaptı ve keseyi görebildiğini söyledi. Ama yolunda gitmeyen birşeyler olduğu yüz ifadesinden belliydi. Ağzını yüzünü eziştire büzüştüre acilen radyolojiye gitmemi ya iki tane rahmim olduğunu ya da kist olabileceğini söyledi. O an yaşadığım korkuyu sizlere anlatamam. Apar topar radyolojiye gittik. Bizimle ağzının ucu ile konuşan bir bayan vardı ve zahmet olmuşçasına dklar sonra usg odasına geldi ve endişe dolu bir ifade ile kesenin 16 mm olduğunu bu zamana kadar bebeğin gözükmesi gerektiğini söyledi. Elimize bir rapor tutuşturdu ve tekrar doktorun yanına gönderdi. Doktorun açıklaması aynen şu şekilde idi

'' Rahminiz çift başlı ve kalp şeklinde bir rahim. Bu tip rahminiz olduğu için genelde bu rahimlerdeki bebekler düşer ya da 6.5 - 7 aylık doğar. Ayrıca kesenizin şekli bozuk. İçinde bebeğin gözükmesi gerekiyordu. Hiç ümitlenmeyin. 3 gün sonra gelin tekrar bir bakar kürtaj ile gebeliği sonlandırırız. Yani %2 ihtimal bile yok ama bir bakarız yine de'' dedi ve dünya başımıza yıkıldı...

3 gün nefes alamadım..Bunun bir kabus olması için Allah'a dua ettim ve sürekli intten araştırma yaptım. Özellikle de bu siteden. Benzer olayları yaşayanları gördükçe içimde tekrar bir umut yeşerdi. Ve pazartesi günü hastane olarak Medipol Koşuyolu'nu tercih ettik. Ve hayatımın en güzel günlerinden biriydi. En güzel yeni yıl hediyemdi. 2013'e büyük bir mutlulukla girdim. Allah Sinem Beden'den razı olsun. Muayene etti ve kesenin boyutunun etrafındaki sıvının, vs herşeyin çok iyi gözüktüğünü bebeği görmek için daha çok erken olduğunu söyledi. Tabi ben gözyaşlarımı zor tuttum onu dinlerken. Bana güzel bir dille bebeğin gözüküp gözükmeme risklerini ama bunun her hamile için geçerli olduğunu, rahmimin kalp şeklinde olmasının bebeğime, doğuma bir zararı olmayacağını söyledi. Bana beslenmem ile ilgili bilgindirip cep telefonunu verdi ve istediğim zaman arayabileceğimi söyledi. büyük bir moral ile ordan ayrıldım..

Nihayet 1 hafta geçti dualarala...gözyaşlarıyla.. Ne yaşadık bir Allah bir ben bir de eşim bilir...Ve ben bu gün bebeğimi gördüm kalp atışlarını duyduk. Sinem Hanım'a ne kadar teşekkür etsem azdır. Emin olmak için tekrar radyolojiye gönderdi. Rahmime bakılmasını istedi ve o da görüntüleme esnasında yanıma geldi.Radyoloji uzmanına kendi anlattı çok yakından ilgilendi. ( Ayrıca Radyoloji uzmanı İnci Hanım'a da teşekkür ederim.) O olmasa belki de şu an bebeğim olmayacaktı. Belki de ben Mehmet Bey'in söyledikleri ile kürtaj olacaktım. %2 bile ihtimal verilmeyen bir bebeğe sahibim şuan...

Kızlar sakın ama sakın bu emin olmadan bebeğinizi aldırmayın.Acele etmeyin. Mutlaka ama mutlaka farklı doktorlara gösterin...

Allah herkese hayırlı zamanda hayırlı bebekler, bizlere de ona sahip çıkacak güç ve inanç nasip etsin...

Umudunuzu sakın kaybetmeyin..
[/QAYNI DURUMU YAŞIYORUZ.RADYOLOJİYE GİTMEYE KADAR ÇİFT RAHİM TEŞHİSİNE KADAR AYNI ŞEYİ YAŞAMIŞIZ.BENDE ŞUAN AYNI DURUMDAYIM. 7 HAFTALIK AMA KESE VAR BEBEK YOK.DOKTOR 10 GÜN SONRA TEKRAR BAKALIM HALA AYNIYSA SONLANDIRACAZ DEDİ.AYRINTILI ULTRASONU OLAN Bİ DOKTORA GİTTİK.O DA DEDİĞİNİZ GİBİ %1 İHTİMAL BİLE VERMEDİ.NE YAPACAĞIMI NE DÜŞÜNECEĞİMİ İNANIN BİLMİYORUM . BANA SADECE Bİ MUCİZE LAZIM

Bende 7 +3 günlük hamileyim. 5+5 günlükken bebek kesede gözüktü. 7 haftalıkken kalp atışına bakmaya gittim. Ama bebek yoktu. Bu cumartesi tekrar gideceğim inşallah bebeğim hala benimledir 😔

X