İlişkiden 1 hafta sonra hamilelik belirtileri ortaya cıkar mı

Canım onu bende duydum;zaten doktorlarda 3 ay sonrasını tavsiye ediyorlar ama bahsettikleri gibi en az bir sene falan; abartmışlar hemde fazlasıyla...eğer üç ayın dolduysa ovülasyon dönemine dikkat ederek bebiş sahibi olabilirsin büyük rahatlıkla,günlerine de dikkat etsen iyi olur aslında :KK34:lütfen stres yapma biz kadınların düşmanı olan stresten uzak tut kendini,gün gecikmesinin başlıca sebeplerinden biri stresli yaşamamız;umarım yakın zamanda bebişlerimize kavuşuruz :emir_bebek: :KK17:

Amiiiin inş. çok istiyorum çokkk.:nazar: Rabbim kimsenin kucağını boş bırakmasın.

Kizlar merhaba bende 1 senelik evliyim bebis istiyoruz son det baslangicim 4 temmuzdu yumurtlama donumumde birlikte olduk akintim fazla sol kasigimda arafa agri oluyo ama yogun degil oruc tutuyorum bugunde isten ayrildim goguslerde falan bisi yok bakalim bayrama guzel haberler olur insallah:emir_bebek:

arkadaşlarr benimm aklımaa takılan bişey var düşükten sonra ki ilk adet görene kadar olan zaman zarfı içinde gebe kalmak mümkün mü? bunu öğrenmek istiyorummm ...

Kızlar ben yumurtlama takibi ile çalışma yaptım 5. Gün kelomen kullandım 10,12,14,15 çalışma yaptık şu an 29. Gündeyim ve çok heyecanlıyım çok belirgin bir belirti yok sadece hafif ağrı ve bazen kasılmalar var erken gebelik testi yaptım ikinci çizgi Varla yok arası çıktı ama güvenme diyorlar ne dersiniz ?

iPhone 'den Kadınlar Kulübü aracılığı ile gönderildi

Gebe Kalmadan Önce Yapılması Gerekenler

Bebek sahibi olma konusunda eşinizle ortak bir karar verdiniz ve tam olarak sağlıklı bir gebelik dönemi geçirmek istiyorsunuz. Hem heyecanlı hem de bir o kadar da endişelisiniz. Hayata yeni bir insan kazandırmak birçok sorumlulukları da beraberinde getiriyor. Öncelikle gebe kalmadan önce yapılması gerekenleri bilmek ve buna göre adımlar atmak hamilelik sürecinde bir takım kolaylıklar sağlayacaktır. Nasıl hamile kalınır? Hamile kalma yöntemleri, gebe kalmadan önce yapılması gerekenler gibi sorularınıza tam da bu yazımızda yararlı bilgiler vermeyi amaçlıyoruz.
Sağlıklı bir gebelik dönemi geçirmek için, hamile kalmadan önce yapılması gerekenlere dikkat etmek, gerek annenin gerek de bebeğin sağlığı açısından son derece önemlidir.
Gebe Kalmadan Önce Yapılması Gerekenleri maddeler halinde sıralayabiliriz:

• Hamilelik öncesinde ilk yapılması gereken doktorunuzdan randevu alarak, muayene olmaktır. Gebe kalmadan önce gerekli kan tetkiklerini yaptırıp, Pap smear testi yaptırılmasıdır.

Pap smear testi: Rahim ağzı kanseri taraması testi (Tüm kadınlara yıllık olarak yapılması önerilen bir testtir.)

• Gebe kalma çalışmalarına başlamadan 1 ay önce 400 mcgr folik asit alımını düzenleyin. Bebeğin sağlığı açısından son derece önemli olan folik asit asitli meyvelerde, yeşil yapraklı sebzelerde ve bakliyatlarda bulunmaktadır.

• Hamile kalmadan önce check-up yaptırarak bilmediğimiz hastalıkların teşhis ve tedavisi, almanız gereken vitaminler, yapılması gereken aşılar sağlıklı bir hamilelik süreci açısından son derece önemlidir.

• Kolay hamile kalmak için adet döneminin ilk 12-14-16. günlerinde düzenli cinsel ilişkiye girilmelidir. Yumurtlama döneminizin tesbiti için adet günlerinizi not alın.

• Düzenli olarak spor yaparak kilonuzu dengeleyin. Aşırı kilolu olmak ya da aşırı zayıf olmak hamilelik açısından risklidir.

• Gebe kalmadan önce dişçiye giderek dişlerinizin ve diş etlerinizin sağlıklı olduğundan emin olmanız gerekmektedir. Gebelik döneminde diş eti hastalıkları erken doğuma sebebiyet vermektedir.

• Gebe kalmak için cinsel ilişkiye girdiğinizde bir saat yataktan kalkmayıp, belinizin altına bir yastık koyun. Böylelikle daha kolay hamile kalabilirsiniz.

• Hamilelik döneminde hem annenin hem de bebeğin sağlığı açısından doğru ve dengeli beslenmek çok önemlidir. Bol bol meyve ve sebze tüketilmelidir.

• Kafein tüketimi hamilelik döneminde 200 mg’dan fazla alındığı takdirde anne ve bebek sağlığı açısından olumsuz sonuçlar doğurabilir.

• Hamile kalmadan önce sigarayı bırakın. Hamilelik döneminde sigara kullanmak erken doğum ve düşük riskine sebebiyet vermektedir.

• Gebelik döneminde alkol alımı son derece zararlıdır. Alkol bebekte öğrenme geriliği gibi birçok rahatsızlığa sebep olmaktadır. Gebelik döneminde kesinlikle alkol kullanmayın.

• Hamile kalmadan önce eşinizin sigara ve alkol kullanması sperm kalitesini olumsuz etkilemektedir. Eşinizi ağır, yorucu işlerden ve strestten uzak tutun.

• Hamile kalmadan önce para biriktirin. Mali durumunuzu gözden geçirin.

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaslar bende esimle birlikte olali bir bucuk hafta oldu boyle kahverengi lekelenme oluyo ama baska belirtide yok stresli bi zmandayim hamile olmus olabilirmiyim acaba :-/

Merhaba 1 yıllık evliyim çocuk istiyoruz ve iki aydır korunmuyoruz ilk ay olmadı bu ay daha dolmamış bi kaç gündür karnım acıyı ve midem bulanıyo olur olmaz sıklıkla henüz doktora gitmedim testte yapmadım bu bi belirti olabilir mı . bilgi sahibi olanlar yardım edebilir mi

X