Bebek Beslenmesi aptamil pre ve 1 hakkında

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.

mirisa

❤❤❤
Kayıtlı Üye
25 Haziran 2009
334
8
35
slm kızlar bebeğim 9 aylık doğdu şuan tam 1 aylık doktor sütüme ek olarak aptamil pre bebek maması vermişti son kontrolde 3aylıkken gel dedi o zaman 1 ayı doldurmamıştı şimdi ben aptamil 1 kafama göre geçebilirmiyim? yoksa preye devmmı kafam karışık ne yapacağım??

canım sen yinede bir doktorunu ara sor bukadarcık şey için gitmen gerekmez telefonlada sorulabilir
neden 3. ayında çagırdı anlamadım bizim doktorumuz 1 yaşına kadar her ay düzenli gelin dedi zaten 2. ay aşısındada gitmek lazım

yani bence de neden 2. ay kontrolune çağırmamış ki,gelişim kontrolu için.
ben olsam başka dr a geçerdim.

burada aşılar bağlı bulunduğun sağlık ocağında yapılıyor hatta heray sağlık bakanlığından müfettişler arayıp soruyor..Doktor rutin kontrole çağırıyor..

burada aşılar bağlı bulunduğun sağlık ocağında yapılıyor hatta heray sağlık bakanlığından müfettişler arayıp soruyor..Doktor rutin kontrole çağırıyor..

biz sağlık ocagına kayıtlıyız ama aşıları doktorumuz yapıyor özel hastanede . bugüne kadar da arayıp soran olmadı

slm kızlar bebeğim 9 aylık doğdu şuan tam 1 aylık doktor sütüme ek olarak aptamil pre bebek maması vermişti son kontrolde 3aylıkken gel dedi o zaman 1 ayı doldurmamıştı şimdi ben aptamil 1 kafama göre geçebilirmiyim? yoksa preye devmmı kafam karışık ne yapacağım??

canım 3. ayın sonuna kadar pre yetersiz kalabilir. en fazla 2. ayın sonuna kadar kullanabilirsin. arkadaşların dediği gibi başka bir doktora danış istersen...

merhaba bende prematil kullandım yeni doğdugunda düşük agırlıklı doğum için verdi galiba benim bebeğim 7 aylık doğmuştu çünkü ama ben aptamil1 'e 3 kilo olunca geçtim doktorum öyle dedi daha doğrusu..
birde milumil aldım çünkü aptamilin normali bebeğime iyi gelmedi kabız yaptı sevmedi öğürüyordu şimdilik milumili içiyor

Ama Şunu gÖnÜl rahatlıĞıyla yapabılırsın bebeĞın3.5 kılo ve Üzerıyse kullanabılırsın ben 4 doktor deĞıŞtırdım 4'de aynı Şeyı dedı bende bıraz ustalaŞtım aÇıkcası mama konusunda...

ben de ilk aylarda aptamil pre kulladim 2 ay ..
zaten Aptamil pre ve 1 dogumdan itibaren kullanmak icin.
üzerinde de yaziyor dr uma da danistim..
2 olani da 6. aydan sonrasi icin.farketmez canim 2.ayindan sonra Aptamil 1 verebilirsin .
yine de druna danis tabi ki...ben simdi Aptamil 2 kullaniyorum.gayet de memnunum.

X