Sütyen Alırken...

ZeyHan

Guru
Kayıtlı Üye
16 Ocak 2009
120
10
40
Ya sütyenin göğüs tipine uygun olup olmadığı nasıl anlaşılıyo. Hani sütyen alırken bazı yerlerde yardımcı oluyorlarmışya ben hiç rastlamadım yardımcı olan birine büyük mağazalarda mı oluyo yoksa sadece iç çamaşırı satan yerlerde mi. Ben gebze de oturuyorum küçük bi yer acaba burda da varmıdır? Şu an 6.5 aylık çocuğum var emziriyorum göğüs ölçüm 95 sanırım:KK43: nasıl sütyen kullanmalıyım? Teşekkürler

göğüs üstü ve göğüs altı ölçüsüne göre sütyen alabilirsin. yani sırtın dar göğüs büyükse, ya da tam tersi göğüs küçük sırt genişse ona göre sütyende A- B-C-D cup diye değişiyor. tabi malesef markadan markaya da bedenler değişebiliyor. en iyisi denemek.

Bir sitede okumuştum
*Ellerini havaya kaldırdığında sütyenin öndeki göğüs altı kısmıda yukarı kalkmamalı.
*Sütyenin ön kısmı nasılsa arkasıda aynı doğrultuda olmalı/arka kısmı yukarı doğru gitmemeli.
Sütyende bunlar oluyorsan size uygun değil demektir .)

Son düzenleme:
bir sitede okumuştum
*ellerini havaya kaldırdığında sütyenin öndeki göğüs altı kısmıda yukarı kalkmamalı.
*sütyenin ön kısmı nasılsa arkasıda aynı doğrultuda olmalı/arka kısmı yukarı doğru gitmemeli.
Sütyende bunlar oluyorsan size uygun değil demektir .)

mantıklı

hımmm eğer google göğüs ölçüleri falan yazarsan çıkar ben buldumm tarifi birazz uzunn ama bulursunn basitt yani ama markadan markaya değiştiği içinn denemen en iyisi :KK66:

emzirdiğin halde 95 bedenmişsin sen gene
ben 90 bedenim uvv ne koca memelerim varmış:KK9:
şaka bi yana canım büyük sütyen mağazalarında yardımcı oluyorlar diğer yerlerde de çarşı olmadıktan sonra küçük dükkanlarda sorarsan yardım ederler ki zaten:KK34:

X