Eskishr Anadolu Ünv...

emreaydinfan

Guru
Kayıtlı Üye
27 Haziran 2009
570
23
32
Mrb arkadaslr.bn öss öğrncsym ve anadlo ünv okumk istiorm b ara baya kafaya taktm ama son duyduklarm bni hayal kırıklğına uğrattı yk eskişehr çok değişk bi şehrmiş yk pahalıymş öğrensileri svmiolarmş kafamçokkarıştı orda okuynlr varsa ltfen aydınlatn bniii :KK43:

kesinlikle yalannn başlığını okuduğumda yazacaklarımı aynen yazıyorum şimdi
aman tanrımm hayalimdeki üniversite.bir o kadar ucuz bir o kadar eğlenceli.bir kere eskişehirli insanlar okuyan öğrencilere çok büyük saygı duyarlar.eskişehir türkiyenin en hızlı gelişen şehiridir.ben eskişehirliyim.her bayram oradayız.bayılırım.o eski evlerine sokaklarına porsuk çayına.ama o kadar çok talep var ki o güzelim eski evlerin yerini binalar alıyor buna çok kızgın ve üzgünüm.neyse anadolu üniv. geçelim.ne güzel bir kampüstür o bir kere!! büyük,yeşil, aktif... bir kere iletişimde en iyi üniversite anadolu üniversitesidir ki iletişim sektörünün yüzde 60ı nerdeyse oradandır birbirini kollarlar.kantininde bir gece parti var diye gidersiniz pijama partisi vardır ertesi gün bir daha gidersiniz sıra gecesi :) okulun hemen ordaki evlerin kisarı 3+1 300-400, yiyecek desen öyle...bir tek giyim bana pahalı gelir biraz oda istanbulda hep daha ucuz olduğundan.bir esparkı vardır eskişehirin yeni açılmıştır güzeldir.istanbula izmir ankaradakilerle aynı büyüklükte midir hayır değildir.öyle olmasını beklemekte ütopiktir.ben anadolu üniversitesini isterken arkadaşlarım burun kıvırıyordu ama şimdii çoğuu anadoluya bayılıyor.böyle ön yargılı at gözlüğü takan insanlarda var işte o büktükleri burunları büküp hep öyle kalmasını düşünmedim mi düşündüm.ama kendi karaktersizlikleri.ay çok gaza geldim nerden nereye.ayrıca ünivin hukuku da iyidir.ben eacıyım say alanlarını bilmiyorum. umarım yardımcı olmuşumdur :)

Eskişehire gittim geçen yaz bir şehir yeniden mi var olur olmuş gerçekten
o kadar modern ve güzelki ayrıca orda öğrencileri el üstünde tutuyorlar esnaf onlara daha anlayışlı
caddeler gençlere göre ben eskiden de gitmiştim ama gecen seneki gördüğüm şehir bambaşka bir şehir
olmuş çok beğenmiştim
Porsuk çayının tekrardan düzenlenmesi şehirin göbeğinden geçmesi ayrı bir hava katmış orda okumadım ama ziyaretçesi olrak hayran kaldım benim gördüklerim bunlar birde resmi var ekliyeyim sana
porsuk2ij7.jpg

porsuk1wk2.jpg

Not resimler netten alıntıdır

canım hem eskişehirliyim hemde anadolu üniversitesi mezunuyum
eskişehir öğrenci kenti diye bilinir
şehirde ve üniversitede öğrenciere yönelik çok fazla aktivite vardır anadolu üniversitesi yunusemre kampüsü dünya sıralamasında 4. sırada
öğrenciler çok rahattır kimse tuhaf tuhaf bakmaz çünkü ne tipler gelir gider bir görsen
birçok ihtiyacını kampüsten karşılayabilirsin havuz sinema kuaför market vs.
öğrencilere sunduğu sosyal ve kültürel imkanlar açısından birçok üniversiteyi geride bırakmıştır
şehirde de öğrencilere yönelik çok fazla mekan bulabilirsin
kısacası eskişehrliler öğrencileri sever ve öğrenci ortamı mükemmeldir

eskişehir çok güzel bir yer
ben tam tersini biliyorum eskişehir öğrenci kenti
ev kiralarıda çok ucuz.

tam aradığım konuyerimseniben
Ben bu yıl öss ye girdim ve şimdi önümde tercih süreci var..benim tercihlerim baştan aşağıya kadar mimarlık olacak ama hangi üniversiteler bilmiyorumm..anadolu üni.'ne puanım yetiyo ama ben kararsızımmirmirmirmir
öncelikle şunu söyleyeyim ben eskişehirliyima.s türkiyede görmediğim belki 3-5 il kalmıştır ve ankara da yaşıyorum ama eskişehirin yeri bende o kadar başkadırki..en sevdiğim şehir diyebilirim..bi kere insanı çok başkadır,çok kültürlüdür,aydındır,canayakındır..eskişehri deseniz ben hep deriki ankara izmir istanbul karışımı bir yer..Öğrenci hayatını en zevkli yaşayabileceğiniz şehir...yani çok seviyorum ya ben eskişehir i
Şimdi ozaman neden kararsızsın diyebilirsiniz..karasızım çünkü hernekadar eskişehirli olsamda orada akraba eş dost çok da olsa ailemin yanından gitmem gerekecek,,sonra istediğim bölüm yani mimarlık ana kampüsün içinde değilmiş ve mimarlık kampüsü pek iyi değilmiş bide uzakmış.Ayrıca kalitenin mimarlık bölümünde çok düştüğünüde söylüyorlar...off ne yapacağımı bilmiyorum :uhm::uhm::uhm:

bir eskişehirli olaraak göğüsüm kabarbı bizim şehrimiz başka şehirdir burası eskişehirdir:lepi:

:teytey:eek:hoooo burası eskişehir fanclub olmus walla arkadaslar ben de öğrenciye kazık atıyorlar die duymuştum ama deilmiş anlaşılan:tomato:

Ablam anadolu üni mezunu çok memnnundu valla eskişehirden bende çok beğenmiştim kazıkladıklarını pek duymadım ama açıkçası öğrenciyi her yerde kazıklıyorlar

Türkiye'nin en güzel, en rahat öğrenci şehridir Eskişehir.. Öğrenciyi kazıkladıkları faan da yok.. Aksine halk öğrenciyi öyle bir benimsemiş ki, 15 lira dediği şeye öğrenciyiz dediğiniz zaman 10 lira derler..

ayy yazdıkdıklarınız çok güzel o kötü görntü kafamdan gtti ve çok gzl bşi canlandı zemuszemus hepinze çok tşk ediorm...kaydirigubbakcemile5

Mrb arkadaslr.bn öss öğrncsym ve anadlo ünv okumk istiorm b ara baya kafaya taktm ama son duyduklarm bni hayal kırıklğına uğrattı yk eskişehr çok değişk bi şehrmiş yk pahalıymş öğrensileri svmiolarmş kafamçokkarıştı orda okuynlr varsa ltfen aydınlatn bniii :KK43:

ben eskişehirliyim ve eskişehir tam bir öğrenci şehiri ee tabi şehirde iki üniversite bulunmasınında bunda büyük katkısı var.Gerek ucuzluğu gerek yerlisinin öğrencilere bakışı ve gerekse eğlence alanları ve kültürel faaliyetleriyle tam bir öğrenci şehri bence hiç kötü düşünceye kapılma

arkadaslarimda cok guzel anlatmis bana bisey kalmamis..benimde sana diyecegim var mi eskisehirde okumak gibisi..bircok il gezdim en sevdiklerimin arasinda ve cok ozel yerdedir benim icin..halki yardim etmeyi seven ve kulturlu insanlardir..ahh eskisehirr:gitme:hamamyolu,hasan polatkani,ayazin otobusu,porsuk cayi,pinosu, cidden hepsini cok ozledim..gamyoncuiremsuhayatimin bi kismi orada gecti..neyse..kisacasi gidersen kopamazsin ve korkacak hicbirsey yok..

X