Neden bu kadar sinirliyim?

cok saolun arkadaslar,ailem malesef animda degil onlar trde ben almanyadayim vakit gecirecek arkadaslarim yok,arkadasalrim varda hepsi mesgul saolsunlar,dediginiz gibi kafa dagitmaya,tatile gercekten cok ihtiyacim var ama imkanlar el vermiyoar malesef kücük oglum daha 4.5 aylik,bazen düsünüyorumda Allaha cok sükür sagligimiz sihatimiz yerinde niye nankörlük yapiyosun diyorum ne derdin var diyorum kendi kendime ama,1 dk sonra unuuntyorum yiine herseyi

bende öyleyim bebeşim
seni çok iyi anlıyorum
bende bazen dayanamıyorum
ve bi kere 6 aylık kızımı tutup kollarımdan sarstığımı biliyorum
durduramyorm kendimi
birdaha yapmadım.
am akızdığım zaman ona bağırmaktan kendimi alamıyorum
sonrada defalarca özür diliyorum kızımdan..
bende nefret ediyorum bu huyumdan
ama vazgeçemiyorum olmuyor
yapıyla alakalı sanırım

:çok üzgünüm::çok üzgünüm:

hormon canım troid kan tahlilinde çıkıyor ayrıca şekerine de baktır şeker hastalığıda sinir yapıyor tabi bunlar tam terside söz konusu sinir stresten şeker ve troidde fırlayabiliyor sağlığına dikkat et canım sinir stres zaten hep bir yerlerimizden çıkıyor giden sağlık geri gelmiyor be canım aah aah benden de neler gitti nelerr

saol caniim esim izine ciksinda gideyim bi ozaman simdi cocuklarla hic bisey yapasim gelmiyo,3 yasindaki oglum cok huysuz üsütnü giymek istemez yemek istememz disari cikarken hir gür ,puff hergün ayni tantanayi yasamak delirtiyor beni,disari cikmak iskence gibi geliyo,tabi bu hic disari cikmiyorum anlamania gelmez cvikiyoruz elbet havalar güzel oldumu parka cikiyoruz alisverise gidiyoruz ama eve kendimi bi atisim varki sormayin

hayir caniim sadece benim dedigim olsun istemiyorum,mesela neye hemn sinirlenirim bu sabahdan örnek vereyim.
oglumun üstünü giydircem,giymek istemiyor,ben oglum gelirmisin lütfen diyorum 1 diyorum 2 diyorum 3.ye basliyorum bagirmaya

Yeminle ayni dert bende de var!!!! ayni dedigin gibi, esim hatta git doktorada sana sinir hapi versin diyor, doktorada gittim, peki doktor ne dedi bana biliyormusun? git kafani dagit biraz laelaelaelaelae mesgul ol; vs vs. Baskalarina çok fazla vakit ayiriyorsun, kendine biraz zaman ayirir, sinirin geçer dedi. Faydasi oldumu ? hayir!!! Aslinda çocuklarimza bagirmamak için, onlarla oyun yapmmamiz lazim. Mesela çocuguna çagirdigina giydirmek için, gelmediginde, mesala oglum bak burda böcek var deyip ilgini çekeceksin, aniden gelirler yanina, oyun yapmak lazim. çok zor biliyorum

al iste gelde sinir olma..

arkadasalr dün aksam yasadigim bazi seyleri anlatacagim Allah askina söyleyin benmi abartiyorum ya,sinir olacak yermi ariyorum yoksa..

dün kaynimin oglunun dogum günü vardi,gittik.
1.olay
ben kücük oglumu degistirmek icin üst kata cikmistim asagi bi indim televizyonda tek türkiye var diziyi izleyenler bilir nasil bir dizi oldugunu Allah askaina 3 yasiindaki bir cocugun bu diziyi seyretmesi normalmi,büyük oglum 3 yasind bende böyle seyler seyrettirmem ona hem psikolojisi icin iyi degil hemde geceleri korkuyo sonra,neyse oturdum kaynima dedim kanali ddegistirsene cocuk korkuyo sonra,degistirdi sonra kaynanam ( teyzem olur) kanlla ilgili bisey sordu kaynimda tek türkiye basladi korktular kapattilar dedi,teyzemde huyumu bilir yasemin silahli filmler baktirmiyo dedi,kaynimda ama silah aliyo dedi ( pazartesi dogum günüydü,görümcem getirmis) teyzemde halasi aldi onu dedi,sonra dönüp bana cocugu kiz gibi yetistiriyosun dedi,neye ugradigimi sasirdim bu ne simdi cocugun erkek gibi yetismesi icin vahsi seylerimi seyretmesi gerekiyo,bende dedim,kiz gibi yetisseydi tabanca ve arabalarla oynamaz bebekle oynardi dedim.

2.olay
oglum dogru dürüst yemek yemez bende yemek yemedigi sürece sekerdi cikolataydi vermem ne zaman yemeyini yer ozamn yieyebilir.teyzemler gelirken dogum günü cocugunua seker cikolata lamislar actilar pöakatleri hepsi birer loli aldi bizimkide tabi neyse bisey demedim,sonra onu bitirdi biz yemek yedik gene yemedi yemegini,ikinci loliyi aldi bende olmaz dedim bi tane yedin hem yemeginide yemedin,sonra esime gitti oda olmaz dedi ( birimizin hayir dedigini ötekimiz evet demez bizde) sonra ben konusmaya dalmisim bi baktim oglum loli yiyo gene kim acti onu sana dedim,dedesi acmis sordum senmi actin diye,oda yo falan saka yapiyo göya,sonra benim surat asildi tabi esimde kizdi,yok iste bu sefer basladi yemek yemesin bisey olmaz seker daha iyi espiri yapiyo sorsan ,sonra teyzemde dedi yemek yemiyo zaten filan neyse ben cevirdim suratimi baska tarafa,belki diyceksiniz ne olmus bikereden bisey olmaz,ama bu bir degil iki degil her zaman ayni seyi yapiyor bizi hice sayiyor,ben varken sizin sözünüz gecmez demeye getiriyo,bazen biz onlardayken ben yapma dedigim seye,sen ona bakma gel al diyor ve beni deli ediyor.

3.cüsüde

hazir pasta almislar burda hazir pastalarin icnde jelatin var geneldede hatta yüzde 99 domuzdan oluyor ben löyke seylere cok dikkat ederim ve hepsi bilir huyumu 6 sene oldu ama onlar yiyo dikkat etmiyolar ve bunu bana da kabul ettirmeye calisiyolar benim yemeyisime saygi duymuyolar,neyse pasta kesildi o daguitiyodu pastayi bana sordu ne kadar keseyim diye bende dedim yemiycem,niye dedi yine benle tartismasinlar diye karnim cok dodu istemiyorum dedim,sonra o isi gec sen dedi dogum günü pastasi bu yiycen biraz bende sitemiyorum dedim aslinda biliyo nedenini inadina yapiyo,sonra dedi yoksa pastayimi begenmedim,bende sinirlendim iyce dedim,yemiycem iste fazla irdelemeye gerekmez oda he yemeyebilrisin dedi kapandi.

simdi allah askina söyleyin benmi sinirlenmeye yer ariyorum yoksa haklimiyim

Son düzenleme:
cnm bence de bu yaptıkları fazla ben ewli deilim ama ilerde nişanlımla da konustuuumda ona da diorum ki cocuuumu ne olursa olsun ben büyütücem kimseyi karıstırmicam çocuk benim cocuuum ona en iii ben bakarım herseyiyle ben ilgilenicem diorum yani elalemin burnunu sokmasını benim yaptııımın aksini yapmasını yada cocuuma kötü örnek olmalarını istemiorm ben bunu şimdiden söylüorum ki ilerde eşim olacak insan bunu bilsin we ona göre dawransın
sinirli olmak konusunda gelince bunlara sinirlenmemek mümkün deil bende çok sinirliyimdir gözüm hiçbişei görmez o an elimde ne warsa çok degerli bişe olsa bile o an gözüm görmez illaki çarpıcam sonra pişman oluorum ama o an gözüm kararıo ne yaptıımı bilmiorum bence bi doktora gitmekte fayda war bende gitmek istiorum ama annem şimdiden sinir ilaçları kullanma salak olursun dio uyku yapıomuş bi ara kullanmıstım kısa bi süre zaten ilk basta hafif bi ilaç weriolar
cnm benim allah yardımcın olsun gercekten cok zor bi durum

cnm bence de bu yaptıkları fazla ben ewli deilim ama ilerde nişanlımla da konustuuumda ona da diorum ki cocuuumu ne olursa olsun ben büyütücem kimseyi karıstırmicam çocuk benim cocuuum ona en iii ben bakarım herseyiyle ben ilgilenicem diorum yani elalemin burnunu sokmasını benim yaptııımın aksini yapmasını yada cocuuma kötü örnek olmalarını istemiorm ben bunu şimdiden söylüorum ki ilerde eşim olacak insan bunu bilsin we ona göre dawransın
sinirli olmak konusunda gelince bunlara sinirlenmemek mümkün deil bende çok sinirliyimdir gözüm hiçbişei görmez o an elimde ne warsa çok degerli bişe olsa bile o an gözüm görmez illaki çarpıcam sonra pişman oluorum ama o an gözüm kararıo ne yaptıımı bilmiorum bence bi doktora gitmekte fayda war bende gitmek istiorum ama annem şimdiden sinir ilaçları kullanma salak olursun dio uyku yapıomuş bi ara kullanmıstım kısa bi süre zaten ilk basta hafif bi ilaç weriolar
cnm benim allah yardımcın olsun gercekten cok zor bi durum

saol canim ya esimden yana bi sorunum yok cok sükür ama ilk olayda onada kizdim sonucta oda biliyo cocugun huyunu ve baktirmadigimi o söylebilir beni konusturmayabilirdi sonucta ben konustummu cok bilmis oluyorum onlarinda cocuklari var onlar bakiyoda ne oluyomus oluyo esim benden tarfadir ama agzini acip konusmaz bende deli olurum tabi,bend eilac almak sitemiyorum terapiye gitmek sitiyorum ama olmuyor cok uzak bana

hayret bisey ya geldimi üst üste gelmek zorunda sinirden agliyorum suan nedir bu ya sanki hersey beni buluyor üstüme üstüme geliyor bu nedir böyle ya

oglumu krese vericem,kagit alicagimiz yerle 6 saatlik anlasmistik esim gitti bugün almaya 5 saat vermisler bu ne simdi ben herseyimi 6 saate göre ayarladim deli olacam ya deli ya

Bazı şeyleri çok abartıyosun ve içinde büyütüyosun.insan yaşayan bir toplumsal varlıktır.kendi katı kurallarını koyup olmazsa olmazların haline getirdiğin şeylerin etrafında pervane gibi dönüp mutsuz ve sinirli bir hale gelmişin.neden bu kadar kafaya takıyosun ki herşeyi.erkek kardeşlerim cüneyt arkın filmi izleyerek büyüdüler.yada eski bruce lee rambo rocky.hiç birisi eşkiya olmadı işinde gücünde insanlar.çocuğunu bu dünyada olan kötü şeylerden uzak tutmaya çalışırsan ilerde bilmediği gizemli cazip şeyler olarak görüp daha bir meyilli olacak öyle şeylere.bırak izlesin büyüdükçe kendi kendine ve sizden okuldan aldığı eğitimlerle iyiyi kötüyü daha iyi ayırtedebilecektir emin ol.
dedesi konusuna gelince o insanlara surat asmaya hakkın yok bence.onların sizler ve eşin için verdiği emekleri düşünürsen o kadar çok şeyi görmezden gelmen gerekirki .sen şimdiden çocuğun için neler düşünüyosun büyütüyosun emek veriyosun eminim onun için canını bile verirsin.peki 25 yıl sonra torunun olduğunda ki büyük ihtimal kuşak çatışması olacak birbirinizi anlamakta zorlanacaksınız.onca emek verdiğin belkide ömrünün en büyük kısmını harcadığın büyüttüğün çocuğunun eşi yada çocuğun olur olmaz şeylerden sana surat assa yüzünü çevirse ne kadar kırılırsın ne kadar hoş olur?
insanları olduğu gibi kabullen empati yap kendini onların yerine koyarak düşün.yada bu sorunların çok ilerlemeden bir doktora görün...

Tatlım ablamda siz gibidir normalde 4 senelik evli ama her oturmaya gittiğimde burnumdan getirirdi önceleri sürekli bi huzursuzluk yapardı. Çocuğa bağırırdı, eniştemi azarlar, altlı üstlü oturuyolar kayınvalidesini falan azarlardı (ki onlar laf aramızda çok hakediyolardı:KK43: ) doktora bile gidememişti sırf eniştemin ailesinin tutumundan dolayı neyse işte kaç senedir böyleydi ablam, Allahım kimsenin başına vermesin annemiz hastalandı (şimdi iyi çok şükür) 2 aydan fazla hastanelere gittik geldik oralarda ne zor durumdaki insanları gördükçe olsa gerek hamdolsun eskisi gibi değil artık. Şimdi diyor ki devir çokta fifi deme devri. Bazı şeyleri duymamazlıktan, görmemezlikten gelmek inan hem kendimizi hem karşı tarafı bazen daha mutlu ediyor. Canım sen önce bi doktora görün zaten çocukta kreşe başlicakmış nasılsa h 5 saat h 6 saat kendinle baş başa kalırsın. Sonracığıma herşey güzelleşir çocuklarının, eşinin senin için ne kadar büyük bi nimet olduğunu anlar ve sorunsuz hayatına devam edersin (inş) Rabbim sağlıklı, huzurlu ailenle birlikte kaliteli bi yaşam nasip etsin (amin) a.s. ya çok uzun oldu pardon:1hug:

canım benimmmmm kıyamam arkadaşıma bennnn

1-öncelikle gerçekten dr a gidiyorsun ve tahlillerini yaptırıyorsun troit sanırım guatrla ilgili bi olay ve sinir çabuk yorulma kilo verememe falan yapıyo sölersin dr a şikayetlerini bi baktır
2-bbek daha 4,5 aylık ama iyice karnını doyurduktan sonra arada 1 saatliğine dışarı çıksan bişi olmaz hergün yarım saat-1 saat çık dışarı gez öle gel eve
3-ne olursa olsun çocuklara karşı sabırlı ol eşinede öle hemen parlama 10 a kadar say git boş odaya duvara vur kafanı dilin kemiği yok gereksiz yere kırma sonra laçkalaşır herşey kimse seni ciddiye almaz
4-hersorunun bi çözümü vardır hemen ahlayıp vahlama bakimmm 6 saat olmazsa 5 saat yapabilieceğin bişi varsa 6 saate yükselt yoksa 5 saatlik planlar yap
5-çok değil ama bazen polyannacılık oyna
6-şöleee kokla bi yavrularını veee kocanıda kokla valla :jeyyar: o işi yap bol bol
7-bırak yesin arada şeker bişi olmaz sen nasıl olsa beslenmesine dikkat ediyosun
8-bazı şeyleri koyvergitsin 3 kuruşluk dünya vur dibine kibriti
çok öpüyorum sennniii

dedesi konusuna gelince o insanlara surat asmaya hakkın yok bence.onların sizler ve eşin için verdiği emekleri düşünürsen o kadar çok şeyi görmezden gelmen gerekirki .sen şimdiden çocuğun için neler düşünüyosun büyütüyosun emek veriyosun eminim onun için canını bile verirsin.peki 25 yıl sonra torunun olduğunda ki büyük ihtimal kuşak çatışması olacak birbirinizi anlamakta zorlanacaksınız.onca emek verdiğin belkide ömrünün en büyük kısmını harcadığın büyüttüğün çocuğunun eşi yada çocuğun olur olmaz şeylerden sana surat assa yüzünü çevirse ne kadar kırılırsın ne kadar hoş olur?
insanları olduğu gibi kabullen empati yap kendini onların yerine koyarak düşün.yada bu sorunların çok ilerlemeden bir doktora görün...

o konu senin düsündügün gibi degil canim yani benim ona karsi tavrim saede o olay ile ilgili degil ben 2 sene beraber durdum ve yasamadigim sey kalmadi simdi burda anlatmak istemiyorum agza alinmiycak seyler söylenmis arkamdan ben baskasina naltmaya utanirken o nasil utanmadan konusmus hemde eltime hala anlamiyorum tabi ister istemez unutamadim ben bunlari simdi her hareketi batiyo bana ne kadar herseyi unutmaya calisip olmamis gibi davranmaya calissamda olmuyor malesef bilincalti izin vermiyor.

Tatlım ablamda siz gibidir normalde 4 senelik evli ama her oturmaya gittiğimde burnumdan getirirdi önceleri sürekli bi huzursuzluk yapardı. Çocuğa bağırırdı, eniştemi azarlar, altlı üstlü oturuyolar kayınvalidesini falan azarlardı (ki onlar laf aramızda çok hakediyolardı:KK43: ) doktora bile gidememişti sırf eniştemin ailesinin tutumundan dolayı neyse işte kaç senedir böyleydi ablam, Allahım kimsenin başına vermesin annemiz hastalandı (şimdi iyi çok şükür) 2 aydan fazla hastanelere gittik geldik oralarda ne zor durumdaki insanları gördükçe olsa gerek hamdolsun eskisi gibi değil artık. Şimdi diyor ki devir çokta fifi deme devri. Bazı şeyleri duymamazlıktan, görmemezlikten gelmek inan hem kendimizi hem karşı tarafı bazen daha mutlu ediyor. Canım sen önce bi doktora görün zaten çocukta kreşe başlicakmış nasılsa h 5 saat h 6 saat kendinle baş başa kalırsın. Sonracığıma herşey güzelleşir çocuklarının, eşinin senin için ne kadar büyük bi nimet olduğunu anlar ve sorunsuz hayatına devam edersin (inş) Rabbim sağlıklı, huzurlu ailenle birlikte kaliteli bi yaşam nasip etsin (amin) a.s. ya çok uzun oldu pardon:1hug:

annenize gecmis olsun,ablanizin kendini degistirebilmesi cok güzel ah bide ben basarabilsem :Saruboceq:

bızlerın başına bırşey gelmedıgı surece (Allah korusun)sanırım boyle devam eder..
bende cok agrasıf bırıydım..
cahıllıgın verdıgı yıllarda var tabı..
şimdı dıyorumkı neden ıcıne attın..
neden yerı geldı konuşmadın...
ne oldu pekı şimdı...
buyuk kucuk dınlemıyor haksızlıklarını yuzlerıne soyluyorum...
olması gerek tabıkı bu degıldı..
olması gereken yerıne gore konuşup susturmasını bılmektı..
şuankı yıllarım eskısıne gore cok daha ıyı...
ıyı olmasına ıyı de...
baya bı yıpranmışım be yıllar...
daha ıyısını olamıyorum..
gec kaldınız buyukler...
bızlerın yuzunden oglumuzda huzursuz yıllar gecırdı..
şimdı oglumuzda bızler gıbı asabi...
ne guzel ornek olduk degılmı...
ben nasıl gelın olarak mutlu olamadıysam sanırım oglumun sevecegıde mutlu olamayacak...
ılerkı gunlerımı daha dogrusu oglumuzun gelecegını duşunmeye başladım..
inşaAllah saglıklı,huzurlu,bol hayırlı kazanclarla yaşarlar sevdıklerıyle beraber...
konuyu kendımle bagdaştırdım bırden..
afedersınız...

bızlerın başına bırşey gelmedıgı surece (Allah korusun)sanırım boyle devam eder..
bende cok agrasıf bırıydım..
cahıllıgın verdıgı yıllarda var tabı..
şimdı dıyorumkı neden ıcıne attın..
neden yerı geldı konuşmadın...
ne oldu pekı şimdı...
buyuk kucuk dınlemıyor haksızlıklarını yuzlerıne soyluyorum...
olması gerek tabıkı bu degıldı..
olması gereken yerıne gore konuşup susturmasını bılmektı..
şuankı yıllarım eskısıne gore cok daha ıyı...
ıyı olmasına ıyı de...
baya bı yıpranmışım be yıllar...
daha ıyısını olamıyorum..
gec kaldınız buyukler...
bızlerın yuzunden oglumuzda huzursuz yıllar gecırdı..
şimdı oglumuzda bızler gıbı asabi...
ne guzel ornek olduk degılmı...

ben nasıl gelın olarak mutlu olamadıysam sanırım oglumun sevecegıde mutlu olamayacak...
ılerkı gunlerımı daha dogrusu oglumuzun gelecegını duşunmeye başladım..
inşaAllah saglıklı,huzurlu,bol hayırlı kazanclarla yaşarlar sevdıklerıyle beraber...
konuyu kendımle bagdaştırdım bırden..
afedersınız...

senağlamasenağlamasenağlama

kalabalık ailenin içinde olmanın dezavantajı işte bu benneyaptımki
bence sen haklısın sinirlenmekle haklısın
oğlun için eşin ve ailesiyle konusman gerekiyo
yetiştirme tazrına karısmamamaları ve sana saygı duymaları gerekir :1closedeyes:
onlarla değilde çocuğunla birlikte daha çok vakit gecirmeye çalış

kalabalık ailenin içinde olmanın dezavantajı işte bu benneyaptımki
bence sen haklısın sinirlenmekle haklısın
oğlun için eşin ve ailesiyle konusman gerekiyo
yetiştirme tazrına karısmamamaları ve sana saygı duymaları gerekir :1closedeyes:
onlarla değilde çocuğunla birlikte daha çok vakit gecirmeye çalış

tesekür ederim canim esimle birlikte hemfikiriz cok sükür,ama iste teyzem disindaki digerleri anlamiyor zaten cok fazla görüsmüyoruz ama görüstügümüzdede böyle sinir ediyolar insani tabi bu oglumun dedesi icin gecerli degil yani onlarla her hafta görüsüyoruz ,oglum babaannesini cok seviyor arada onda kaldigida oluyor kendi istegiyle kimbilir ben yokken neler oluyor orda :uhm:

X