Neden bu kadar sinirliyim?

asabiyet kadınların ortak sorunu sanırım bende yok diyene rastlamadım.ama dönem dönem farklılık gösteriyor.simdi senin bebeğin küçük bunun etkiside fazladır.unutma bu günler geçecek hepimiz bu devrelerden geçtik biraz daha sabır rahatlayacaksın.baktın olmuyor bir doktordan yardım alırsan iyi olur herhalde.

bence senin sinirlerin bozulmuş.zaman zaman hepimiz çok ağresif oluyoruz.ben biraz psikoloğa gitmanizi tavsiye ederim.ben gittim biraz faydasını gördüm.birde tiroit testini geciktirmeden yaptır.buda sinir yapıyor

asabiyet günümüzde çok insanda var artık
ama sizinki yaşadıklarınızın bir birikimi olsa gerek
yaşanmış geçmiş belki ama işte böylede izi kalmışş

bence şanslı yönlerinizi görmeye çalışın, belki daha çok işe yarar
şanslısınız ailecek sağlıklısınız
şanslısınız eşiniz sizin dediğinizi onaylayabiliyor
şanslısınız 2 tane nurtopu gibi evladınız var
şanslısınız şuan k.validenizden ayrı bir eviniz var
şanslısınız evinizi geçindirecek kazancınız var
şanslısınız .......................................
bu liste böyle uzar gider arkadaşım

fırsat bulur bulmaz psikoloğa gitmenizi bende öneririm
ama bunun yanısıra sizinde bunun için bişeyler yapmanız lazım
mesela çok sinirlendiğinizde içinizde 5 defa sabır çekin konuşmadan önce
vela havle diyin,
Bol bol dua adin, ve çocuklarınızla oyun oynayın bu sizin negatif enerjinizi götürür
kendinize bir hobi bulun mesela günde 1 saat bişeyle uğraşın
insanların dediğini takmamaya çalışın, bunu söylemek kolay uygulamak zordur birtakım yaşanmışlıklar varken ama en azından deneyin derim

özellikle yavrularınıza karşı merhametli olun,
yanlış anlamayın lütfen demiyorum kötü bir annesiniz
ama şuan onlar sizin psikolojinizi algılamayacak kadar küçükler o yüzden söylüyorum
şimdi siz onları anlayacaksınız, onlar büyüdükleri zaman sizi anlayacak

Sevgiyle kalın, Sabırla kalın inşallah arkadaşım a.s.

sen kayınvalidenlerle aynı evde mi yaşıyosun?

hayir canim evlendigimin ilk 2 senesi durduk

Haretim, ailende sinirli birileri var miydi? Mesela annen..

him sanirim annemde sinirli ama benim kadarmi bilemiyorum babam yurtdisi söförüydü bizde anneme kalmistik 4 cocuk istanbulda hayvanlarimiz vardi onlarin bakimiyla ugrasirdi cokdu annemin cilesi yaa

asabiyet günümüzde çok insanda var artık
ama sizinki yaşadıklarınızın bir birikimi olsa gerek
yaşanmış geçmiş belki ama işte böylede izi kalmışş

bence şanslı yönlerinizi görmeye çalışın, belki daha çok işe yarar
şanslısınız ailecek sağlıklısınız
şanslısınız eşiniz sizin dediğinizi onaylayabiliyor
şanslısınız 2 tane nurtopu gibi evladınız var
şanslısınız şuan k.validenizden ayrı bir eviniz var
şanslısınız evinizi geçindirecek kazancınız var
şanslısınız .......................................
bu liste böyle uzar gider arkadaşım

fırsat bulur bulmaz psikoloğa gitmenizi bende öneririm
ama bunun yanısıra sizinde bunun için bişeyler yapmanız lazım
mesela çok sinirlendiğinizde içinizde 5 defa sabır çekin konuşmadan önce
vela havle diyin,
Bol bol dua adin, ve çocuklarınızla oyun oynayın bu sizin negatif enerjinizi götürür
kendinize bir hobi bulun mesela günde 1 saat bişeyle uğraşın
insanların dediğini takmamaya çalışın, bunu söylemek kolay uygulamak zordur birtakım yaşanmışlıklar varken ama en azından deneyin derim

özellikle yavrularınıza karşı merhametli olun,
yanlış anlamayın lütfen demiyorum kötü bir annesiniz
ama şuan onlar sizin psikolojinizi algılamayacak kadar küçükler o yüzden söylüyorum
şimdi siz onları anlayacaksınız, onlar büyüdükleri zaman sizi anlayacak

Sevgiyle kalın, Sabırla kalın inşallah arkadaşım a.s.

siz söylemesiniz bile ben kendimi suan cok kötü bir anne olarak görüyorum dediginiz gibi aslinda cok sansliyim ama kiymetini bilmiyorum

öyle düşünmeyin lütfen
kimbilir sizde neler yaşamak zorunda kaldınız zamanında
bu sinir belliki birtakım yaşanmışlardan arda kalan bişey
sonuçta sizde insansınız ve çok dolmuşsunuz, şimdide ceremesini çekiyorsunuz

ama hiçbir şey için geç değil
hatta tam zamanı
bakın ayrı eviniz, sizi destekleyen kocanız, 2 tane yavrunuz var
hadi biraz çaba sarfedin bu sinir üzerinizden atın artık :teselli:

öyle düşünmeyin lütfen
kimbilir sizde neler yaşamak zorunda kaldınız zamanında
bu sinir belliki birtakım yaşanmışlardan arda kalan bişey
sonuçta sizde insansınız ve çok dolmuşsunuz, şimdide ceremesini çekiyorsunuz

ama hiçbir şey için geç değil
hatta tam zamanı
bakın ayrı eviniz, sizi destekleyen kocanız, 2 tane yavrunuz var
hadi biraz çaba sarfedin bu sinir üzerinizden atın artık :teselli:

cok tesekür ederim.az önce yine olumsuz bir haber aldim,hersey bana ters sanki ama bu sefer bagirip cagirmadim güldüm sadece bu kadar olur yani

inşallah bu ilk olur ve devamıda gelir opuyorumnanaktan
tebrik ederim sizi,
birde bakmışsınız ki zamanla çok fazla şeye gülüp geçmiş olacaksınız

Canım Allaha tevekkül et her işte bir hayır vardır. Sinirlendiğin zaman bunun acısını günahsız çocuklardan çıkarma kime sinirlendiysen o kişiyle hallet sorununu açık açık konuş. Ayrıca kuran okumaya başlayabilirsin başından başlayıp Türkçesini.

him sanirim annemde sinirli ama benim kadarmi bilemiyorum babam yurtdisi söförüydü bizde anneme kalmistik 4 cocuk istanbulda hayvanlarimiz vardi onlarin bakimiyla ugrasirdi cokdu annemin cilesi yaa

Bir parca annenden dolayi olsa, bir parca da günün streslerinden, bir parca

da cocuklarin kücük ama sorumluluklari büyük....

Cocuklar büyüdükleri zaman sinirlerinin azalabilir, dilerim azalir...

Sinir kadar bir mikrop yok...

Bende senin gibiyim hemen parlıyorum bunun en önemli nedeni çocuklar, benim bir çocuğum var ve çevremdekilerle tek tartışma sebebim çocuğumdur, çünkü ben onu doğru bilimsel verilere dayanarak yetiştirmek istiyorum ama illa aileden anneden babadan müdahaleler oluyor, yukarıda yazdığın olayların benzerini bende yaşıyorum bazen çocuğu alıp uzaklara gidesim geliyor, ama çok zor bir çocuk tek başıma kafayı yerim herhalde, çoğu şeye annem yardımcı oluyor diye göz yumuyorum, ama tepemize çıkıyor çocuk şımartılmaktan, en çok gücüme giden de çocuğumun sinirinin hırçınlığının hep bana bağlanması deli oluyorum, o zaman kendilerine hiç kabahat bulmuyorlar el bebek gül bebek şımartıyoruz demiyolar, ama ben biraz sesimi yükseltsem kıyamet kopuyor, işte çocuk büyütmenin zorluğu ve tüm bu karışmalar müdahaleler yüzünden çok sinirli ve agresif biri hale geldim, maddi durumum el verdiği ilk vakit kreşe göndereceğim oğlumu şiddetle karşı çıkıyolar ama umruma değil, oturup evimde büyütecekmişim size ne 30 uma gelmişim çocuk gibi yönlendirmeler bıktım vallahi bak yine sinirlendim:eek:klava:

Bende senin gibiyim hemen parlıyorum bunun en önemli nedeni çocuklar, benim bir çocuğum var ve çevremdekilerle tek tartışma sebebim çocuğumdur, çünkü ben onu doğru bilimsel verilere dayanarak yetiştirmek istiyorum ama illa aileden anneden babadan müdahaleler oluyor, yukarıda yazdığın olayların benzerini bende yaşıyorum bazen çocuğu alıp uzaklara gidesim geliyor, ama çok zor bir çocuk tek başıma kafayı yerim herhalde, çoğu şeye annem yardımcı oluyor diye göz yumuyorum, ama tepemize çıkıyor çocuk şımartılmaktan, en çok gücüme giden de çocuğumun sinirinin hırçınlığının hep bana bağlanması deli oluyorum, o zaman kendilerine hiç kabahat bulmuyorlar el bebek gül bebek şımartıyoruz demiyolar, ama ben biraz sesimi yükseltsem kıyamet kopuyor, işte çocuk büyütmenin zorluğu ve tüm bu karışmalar müdahaleler yüzünden çok sinirli ve agresif biri hale geldim, maddi durumum el verdiği ilk vakit kreşe göndereceğim oğlumu şiddetle karşı çıkıyolar ama umruma değil, oturup evimde büyütecekmişim size ne 30 uma gelmişim çocuk gibi yönlendirmeler bıktım vallahi bak yine sinirlendim:eek:klava:

canim ya allah yardimcin olsun en tahmmül edemedigim seydir benimde cocukalrima karisilmasi dedigim gibi benim her zama,n degil cok sükür bir araya gelödigimizde ama ona bile tahammül edemiyorum bide herzaman olsa oturur aglarim heralde sinirden krese vermekle en iyisini yaparsin cocuk hem enerjisini daha güzel harcar hemde sosyallesir

al iste gelde sinir olma..

arkadasalr dün aksam yasadigim bazi seyleri anlatacagim Allah askina söyleyin benmi abartiyorum ya,sinir olacak yermi ariyorum yoksa..

dün kaynimin oglunun dogum günü vardi,gittik.
1.olay
ben kücük oglumu degistirmek icin üst kata cikmistim asagi bi indim televizyonda tek türkiye var diziyi izleyenler bilir nasil bir dizi oldugunu Allah askaina 3 yasiindaki bir cocugun bu diziyi seyretmesi normalmi,büyük oglum 3 yasind bende böyle seyler seyrettirmem ona hem psikolojisi icin iyi degil hemde geceleri korkuyo sonra,neyse oturdum kaynima dedim kanali ddegistirsene cocuk korkuyo sonra,degistirdi sonra kaynanam ( teyzem olur) kanlla ilgili bisey sordu kaynimda tek türkiye basladi korktular kapattilar dedi,teyzemde huyumu bilir yasemin silahli filmler baktirmiyo dedi,kaynimda ama silah aliyo dedi ( pazartesi dogum günüydü,görümcem getirmis) teyzemde halasi aldi onu dedi,sonra dönüp bana cocugu kiz gibi yetistiriyosun dedi,neye ugradigimi sasirdim bu ne simdi cocugun erkek gibi yetismesi icin vahsi seylerimi seyretmesi gerekiyo,bende dedim,kiz gibi yetisseydi tabanca ve arabalarla oynamaz bebekle oynardi dedim.

2.olay
oglum dogru dürüst yemek yemez bende yemek yemedigi sürece sekerdi cikolataydi vermem ne zaman yemeyini yer ozamn yieyebilir.teyzemler gelirken dogum günü cocugunua seker cikolata lamislar actilar pöakatleri hepsi birer loli aldi bizimkide tabi neyse bisey demedim,sonra onu bitirdi biz yemek yedik gene yemedi yemegini,ikinci loliyi aldi bende olmaz dedim bi tane yedin hem yemeginide yemedin,sonra esime gitti oda olmaz dedi ( birimizin hayir dedigini ötekimiz evet demez bizde) sonra ben konusmaya dalmisim bi baktim oglum loli yiyo gene kim acti onu sana dedim,dedesi acmis sordum senmi actin diye,oda yo falan saka yapiyo göya,sonra benim surat asildi tabi esimde kizdi,yok iste bu sefer basladi yemek yemesin bisey olmaz seker daha iyi espiri yapiyo sorsan ,sonra teyzemde dedi yemek yemiyo zaten filan neyse ben cevirdim suratimi baska tarafa,belki diyceksiniz ne olmus bikereden bisey olmaz,ama bu bir degil iki degil her zaman ayni seyi yapiyor bizi hice sayiyor,ben varken sizin sözünüz gecmez demeye getiriyo,bazen biz onlardayken ben yapma dedigim seye,sen ona bakma gel al diyor ve beni deli ediyor.

3.cüsüde

hazir pasta almislar burda hazir pastalarin icnde jelatin var geneldede hatta yüzde 99 domuzdan oluyor ben löyke seylere cok dikkat ederim ve hepsi bilir huyumu 6 sene oldu ama onlar yiyo dikkat etmiyolar ve bunu bana da kabul ettirmeye calisiyolar benim yemeyisime saygi duymuyolar,neyse pasta kesildi o daguitiyodu pastayi bana sordu ne kadar keseyim diye bende dedim yemiycem,niye dedi yine benle tartismasinlar diye karnim cok dodu istemiyorum dedim,sonra o isi gec sen dedi dogum günü pastasi bu yiycen biraz bende sitemiyorum dedim aslinda biliyo nedenini inadina yapiyo,sonra dedi yoksa pastayimi begenmedim,bende sinirlendim iyce dedim,yemiycem iste fazla irdelemeye gerekmez oda he yemeyebilrisin dedi kapandi.

simdi allah askina söyleyin benmi sinirlenmeye yer ariyorum yoksa haklimiyim

birinci konuda evet haklisin.

ikinci konuda haklisin, cocuk ilerde senin izin vermedigin seylere onlardan izin almaya alisabilir, tavrini koy ama sertce degil

ücüncü konuda seni benden baskasi iyi anlayamaz. sonucta herkes dikkat etmiyor. seni de kendilerine benzetmek istiyorlar. ama günah sonucta ayni günahi bende islemek zorunda degilim. herkes yapti diye de günah günahliktan cikmaz.

bende senin gibi cabuk parliyorum ama her parlayisimda agzimdan ilk sert cümle cikar cikmaz hop dyiorum. daha yumusakca hallet. evlendikten sonra daha da yumusadim. zorladim, egittim kendimi bu konuda. sende yapabilirsin. daha tam olmadi ama oluyor. esimde diyor, ilk zamanlarda cabuk parliyordun simdi daha sakinsin diye.

evet kizdigin siddetle reddettigin birsey olabilir. ama karsindaki senin kizginliginin üstüne ciddiyetle gitmeyince daha sinir oluyorsun ve olan sana oluyor. onun icin dengeyi kurmaya cabala-. hatta sinirlendigini hissettigin an frenle kendini. hem sana zararli hem cocuklarina yazik. en güzeli beynini sinirin kötü bisey olduguna ikna etmekle basla. o zaman sinir öncesi uyariyor seni ve sakin olman icin telkin veriyor.
ancak bunlari söyleyebilrim canim. gerisi iradene kalmis

al iste gelde sinir olma..

arkadasalr dün aksam yasadigim bazi seyleri anlatacagim Allah askina söyleyin benmi abartiyorum ya,sinir olacak yermi ariyorum yoksa..

dün kaynimin oglunun dogum günü vardi,gittik.
1.olay
ben kücük oglumu degistirmek icin üst kata cikmistim asagi bi indim televizyonda tek türkiye var diziyi izleyenler bilir nasil bir dizi oldugunu Allah askaina 3 yasiindaki bir cocugun bu diziyi seyretmesi normalmi,büyük oglum 3 yasind bende böyle seyler seyrettirmem ona hem psikolojisi icin iyi degil hemde geceleri korkuyo sonra,neyse oturdum kaynima dedim kanali ddegistirsene cocuk korkuyo sonra,degistirdi sonra kaynanam ( teyzem olur) kanlla ilgili bisey sordu kaynimda tek türkiye basladi korktular kapattilar dedi,teyzemde huyumu bilir yasemin silahli filmler baktirmiyo dedi,kaynimda ama silah aliyo dedi ( pazartesi dogum günüydü,görümcem getirmis) teyzemde halasi aldi onu dedi,sonra dönüp bana cocugu kiz gibi yetistiriyosun dedi,neye ugradigimi sasirdim bu ne simdi cocugun erkek gibi yetismesi icin vahsi seylerimi seyretmesi gerekiyo,bende dedim,kiz gibi yetisseydi tabanca ve arabalarla oynamaz bebekle oynardi dedim.

2.olay
oglum dogru dürüst yemek yemez bende yemek yemedigi sürece sekerdi cikolataydi vermem ne zaman yemeyini yer ozamn yieyebilir.teyzemler gelirken dogum günü cocugunua seker cikolata lamislar actilar pöakatleri hepsi birer loli aldi bizimkide tabi neyse bisey demedim,sonra onu bitirdi biz yemek yedik gene yemedi yemegini,ikinci loliyi aldi bende olmaz dedim bi tane yedin hem yemeginide yemedin,sonra esime gitti oda olmaz dedi ( birimizin hayir dedigini ötekimiz evet demez bizde) sonra ben konusmaya dalmisim bi baktim oglum loli yiyo gene kim acti onu sana dedim,dedesi acmis sordum senmi actin diye,oda yo falan saka yapiyo göya,sonra benim surat asildi tabi esimde kizdi,yok iste bu sefer basladi yemek yemesin bisey olmaz seker daha iyi espiri yapiyo sorsan ,sonra teyzemde dedi yemek yemiyo zaten filan neyse ben cevirdim suratimi baska tarafa,belki diyceksiniz ne olmus bikereden bisey olmaz,ama bu bir degil iki degil her zaman ayni seyi yapiyor bizi hice sayiyor,ben varken sizin sözünüz gecmez demeye getiriyo,bazen biz onlardayken ben yapma dedigim seye,sen ona bakma gel al diyor ve beni deli ediyor.

3.cüsüde

hazir pasta almislar burda hazir pastalarin icnde jelatin var geneldede hatta yüzde 99 domuzdan oluyor ben löyke seylere cok dikkat ederim ve hepsi bilir huyumu 6 sene oldu ama onlar yiyo dikkat etmiyolar ve bunu bana da kabul ettirmeye calisiyolar benim yemeyisime saygi duymuyolar,neyse pasta kesildi o daguitiyodu pastayi bana sordu ne kadar keseyim diye bende dedim yemiycem,niye dedi yine benle tartismasinlar diye karnim cok dodu istemiyorum dedim,sonra o isi gec sen dedi dogum günü pastasi bu yiycen biraz bende sitemiyorum dedim aslinda biliyo nedenini inadina yapiyo,sonra dedi yoksa pastayimi begenmedim,bende sinirlendim iyce dedim,yemiycem iste fazla irdelemeye gerekmez oda he yemeyebilrisin dedi kapandi.

simdi allah askina söyleyin benmi sinirlenmeye yer ariyorum yoksa haklimiyim

1,de haklı oldunuz yanlar da var haksız olduğunuzda cocuk korkuyosa neden izlemeye devam ediyo belkide korkmuyodur ama silahlı şeler tabi iyi değil ama siz farktmediğinizde de bunlar onun karşısına cıkcaktır bi sürü oyle film var hangi birinden kaçırçaksınız öyle yapcanıza cocukla konusarak yapabilirsiniz bunu ama bi kez konuşup atmak değil gerekirse bikaç günde bir ya da tekrarlandığında . akrabalarınızla munakasaya girmenizde yersiz olmuş o tip insanlar tek düze mantıktır robot gibi yaşrlar ne deseniz de nafile boşa kendinizi germektense çocukla birlikte o ortamdan uzaklaşıp baska bi odaya geçebilirdiniz . bişeyi neden yaptımızı bilerek yapmak çok önemli

2,si cocuğunuz için yanlış gördüğünüz şeylerde haklı olabilirsiniz ama biraz kısıtlamaya gidiyo sizinki bırakın canı ne istiyosa yapsın kendi kendine takılsın cocuklara bişeyi yapma tme tarzı emir kipleriyle kurduğunuz cümleler boşadır o yaştaki bi çocuk ne anlayabilir ki neden yapmaması gerektiğini bilmesi öğrenmesi gerekir bunu siz dersiniz ama o kendisi anlayana kadar gizlice yapmaya devam etcektir bunlar bilinç altına birikip çok daha büyük bi çocuk olduğunda onay vermediğiniz şeyleri gizlice yapma alışkanlığına dönecektir çocuğunuz siz nasıl istiyosanz oyle olamaz olmamalı . serbest bırakmayı deneyin düşsün kalkar kırsın yenisi alınır yemek siz istediğiniz zaman yemesin acıkınca yer zaten demek istediğim cocuklara bişeyleri yapaya zorlayarak yetiştirmeyin oyle yaratıcılıkları kimlikleri yok oluyo şekleri kırılıyo büyük yaşlarda ben neden sinirliyim dememesi için bilinç altının o kadar temiz olması olması gerekiyo =)

3, olaya gelince de net olmanız lazım onu neden yemediğinizi açıkça soylerseniz kimse size dayatmaya calısmaz tokum yemem niye diyosunuz ki su nedenle yemek istemiyorum içim çekmiyo lütfen beni zorlamayın afiet olsun diyin daha ne deselerde duymayın .

bence bişiylerde kendinizi kasıosunz kendi kendinize sinr yapıyosunuz . doğru kelimeyi bulmanız lazım çok sinirliyim demekle olmuyo neden sinirliyim neden bunları yapıyorum demeniz lazım ve gerçekten nedenlerini bulduğunuzda onu bi daha yapmamaya başlıycaksınız . ve bence cocuğunuza bişeyleri diretirseniz kendi istediğiniz gibi olmaya zorlarsanız kötü b anne olmaya başlıcaksınız ve bu boyle devam etcek kimse kimseyi sinir edemez hiçbişeyin açıklaması nedeni dışta değildir içtedir .

bi hikaye anlatmak istiyorum islam sofisti rabia bigün iğnesini kaybetmiş dışarda aramaya başlamış fellik fellik sonra bi gurup insan hayırdır rabia dışarda ne arıyosun demiş iğnemi kaybettim onu arıyorum demiş peki nerde kaybettin demişler içerde demiş peki neden dışarda arıyosun deyip ona gülmüşler rabia biraz sonra onlara seslenip kendisine çevirmiş ben sizin yıllardır yaptığınız hatayı yapıyorum bişeyleri dışarda arıyorum ama o içerde içimde içerisi karanlık diye dışta aramak istedim ama asıl aydınlık içimde olan ben bunu anladım demiş umarım mesaj doğru anlaşılır =)

canim tesekür ederim ama sanirim bende biliyorum yada bildigimi zannediyorum,söyleki,

evlednigimden beri dedim ozamanlar kayinvalidemle kaliyordum kainvalidemde teyzem,o calisiyordu enistem mamulen emekli oldugu icin evdeydi 2 sene beraber durduk 2 seneyi zehir etti bana evliligim en güzel gecmesi gerekn günleri berbat gecti gel gitlerle doluydu cicim ayi yasayamadim ben,sonra ayrildik ve ben hamile kaldim oglum dogduoglum bir yasina gelmeden esim üniye basladi sabah ise gitti aksam okula hafta sonlarida arkadaslariyla ders calismaya, ne oldu yalnz kaldim zaten yalnizdim kimsem yoktu var onlarda,varliklariya yokluklari birdi,sonra oglum 2 asina yaklasinca bi kardesi olsun istedim cünkü okudugum kitaplarin hepsi bana aralarindaki yas farki az olursa daha iyi arkadas olacaklarini söyledi,o sirada nedense kendime güvenim geldi yaparim dedim,ve hamile kaldim 2.oglum 4.5 ay önce dogdu esim hala üniye gidiyor son 2 aydir dersleri vardi ne hafta ici ne hafta sonu hep is ders okul yoktu yani,her isimi kendim halletmek zorundayim oglum krese basliycak kac aydir kosturmaktan anam agladi sonunda buldum sükür,kac aydir disim agriyo cocularla yalniz gidemedigim icn esimde olmadigi icin daha dün gidebildim doktora esim tatilde suan,böyle iste sizce bunlarmi beni bu kadar sinirli yapan.en cokda ogluma üzülyorum kim isterki böyle,her an bagiran kizgin olan bir annesi olsun,beni sevmemesinden cok korkuyorum ama degisemiyorum iste bir türlü pufff
bütün mesajlari okudum, bu mesajdan sora daha ne olsun demekden kendimi alamadim:sm_confused:
canim ya allah yardimcin olsun en tahmmül edemedigim seydir benimde cocukalrima karisilmasi dedigim gibi benim her zama,n degil cok sükür bir araya gelödigimizde ama ona bile tahammül edemiyorum bide herzaman olsa oturur aglarim heralde sinirden krese vermekle en iyisini yaparsin cocuk hem enerjisini daha güzel harcar hemde sosyallesir
sanirim bi yurt disindakilerin sorunu genelde ayni, yalnizlik...
her sorumlulugu tek basimiza yüklenince omuzlarimiza binen yükde cok agir oluyor:çok üzgünüm:
cocugunu krese vermekle iyi edersin, hem onun hem senin icin...
kendimizi o kadar strese sokuyoruz da bunu fark edemiyoruz bile,
onlarin cocuk oldugunu, oyuna ihtiyaci oldugunu, bazen simartilmaya ihtiyaci oldugunu unutuveriyoruz bazen...
bana kalirsa bütün bunlar burdaki yalnizlimizdan oluyo,kendimize bir saat ayirmak icin bile cocugumuzu emanet edebilecegimiz bir kimse yok:sm_confused:
eh tabiki diger olaylarin da verdigi stres ve sinirle bazi patlamalar oluyo zamanla...
sana kolayliklar diliyorum:teselli:
elinden geldigince onlarin cocuk oldugunu unutmamaya calis. birde mümkün olursa uzmandan yardim al...
hicbirsey cocuklarimizdan daha önemli degila.s

birinci konuda evet haklisin.

ikinci konuda haklisin, cocuk ilerde senin izin vermedigin seylere onlardan izin almaya alisabilir, tavrini koy ama sertce degil

ücüncü konuda seni benden baskasi iyi anlayamaz. sonucta herkes dikkat etmiyor. seni de kendilerine benzetmek istiyorlar. ama günah sonucta ayni günahi bende islemek zorunda degilim. herkes yapti diye de günah günahliktan cikmaz.

bende senin gibi cabuk parliyorum ama her parlayisimda agzimdan ilk sert cümle cikar cikmaz hop dyiorum. daha yumusakca hallet. evlendikten sonra daha da yumusadim. zorladim, egittim kendimi bu konuda. sende yapabilirsin. daha tam olmadi ama oluyor. esimde diyor, ilk zamanlarda cabuk parliyordun simdi daha sakinsin diye.

evet kizdigin siddetle reddettigin birsey olabilir. ama karsindaki senin kizginliginin üstüne ciddiyetle gitmeyince daha sinir oluyorsun ve olan sana oluyor. onun icin dengeyi kurmaya cabala-. hatta sinirlendigini hissettigin an frenle kendini. hem sana zararli hem cocuklarina yazik. en güzeli beynini sinirin kötü bisey olduguna ikna etmekle basla. o zaman sinir öncesi uyariyor seni ve sakin olman icin telkin veriyor.
ancak bunlari söyleyebilrim canim. gerisi iradene kalmis

tesekür ederim canim demek sende benim gibi bu konudan muzdaripsin valla zaten kafayi yemek üzereyim her seyin icinde bisey var bide bunlarla ugrasmak zorunda kaliyosun.ne güzel kendini egitebilmissin nasil basardin bi sirri varmi.irade diyosun sanirim ins bende basarabilirim

X