Neden bu kadar sinirliyim?

1,de haklı oldunuz yanlar da var haksız olduğunuzda cocuk korkuyosa neden izlemeye devam ediyo belkide korkmuyodur ama silahlı şeler tabi iyi değil ama siz farktmediğinizde de bunlar onun karşısına cıkcaktır bi sürü oyle film var hangi birinden kaçırçaksınız öyle yapcanıza cocukla konusarak yapabilirsiniz bunu ama bi kez konuşup atmak değil gerekirse bikaç günde bir ya da tekrarlandığında . akrabalarınızla munakasaya girmenizde yersiz olmuş o tip insanlar tek düze mantıktır robot gibi yaşrlar ne deseniz de nafile boşa kendinizi germektense çocukla birlikte o ortamdan uzaklaşıp baska bi odaya geçebilirdiniz . bişeyi neden yaptımızı bilerek yapmak çok önemli

2,si cocuğunuz için yanlış gördüğünüz şeylerde haklı olabilirsiniz ama biraz kısıtlamaya gidiyo sizinki bırakın canı ne istiyosa yapsın kendi kendine takılsın cocuklara bişeyi yapma tme tarzı emir kipleriyle kurduğunuz cümleler boşadır o yaştaki bi çocuk ne anlayabilir ki neden yapmaması gerektiğini bilmesi öğrenmesi gerekir bunu siz dersiniz ama o kendisi anlayana kadar gizlice yapmaya devam etcektir bunlar bilinç altına birikip çok daha büyük bi çocuk olduğunda onay vermediğiniz şeyleri gizlice yapma alışkanlığına dönecektir çocuğunuz siz nasıl istiyosanz oyle olamaz olmamalı . serbest bırakmayı deneyin düşsün kalkar kırsın yenisi alınır yemek siz istediğiniz zaman yemesin acıkınca yer zaten demek istediğim cocuklara bişeyleri yapaya zorlayarak yetiştirmeyin oyle yaratıcılıkları kimlikleri yok oluyo şekleri kırılıyo büyük yaşlarda ben neden sinirliyim dememesi için bilinç altının o kadar temiz olması olması gerekiyo =)

3, olaya gelince de net olmanız lazım onu neden yemediğinizi açıkça soylerseniz kimse size dayatmaya calısmaz tokum yemem niye diyosunuz ki su nedenle yemek istemiyorum içim çekmiyo lütfen beni zorlamayın afiet olsun diyin daha ne deselerde duymayın .

bence bişiylerde kendinizi kasıosunz kendi kendinize sinr yapıyosunuz . doğru kelimeyi bulmanız lazım çok sinirliyim demekle olmuyo neden sinirliyim neden bunları yapıyorum demeniz lazım ve gerçekten nedenlerini bulduğunuzda onu bi daha yapmamaya başlıycaksınız . ve bence cocuğunuza bişeyleri diretirseniz kendi istediğiniz gibi olmaya zorlarsanız kötü b anne olmaya başlıcaksınız ve bu boyle devam etcek kimse kimseyi sinir edemez hiçbişeyin açıklaması nedeni dışta değildir içtedir .

bi hikaye anlatmak istiyorum islam sofisti rabia bigün iğnesini kaybetmiş dışarda aramaya başlamış fellik fellik sonra bi gurup insan hayırdır rabia dışarda ne arıyosun demiş iğnemi kaybettim onu arıyorum demiş peki nerde kaybettin demişler içerde demiş peki neden dışarda arıyosun deyip ona gülmüşler rabia biraz sonra onlara seslenip kendisine çevirmiş ben sizin yıllardır yaptığınız hatayı yapıyorum bişeyleri dışarda arıyorum ama o içerde içimde içerisi karanlık diye dışta aramak istedim ama asıl aydınlık içimde olan ben bunu anladım demiş umarım mesaj doğru anlaşılır =)

cevabin icin tesekür ederim canim 1.konuda kalkip baska odaya gitme secenegim yoktu cünkü dogum günü vardi ve herkes ordaydi cocugun niye izliyo demissin dememkki korkmuyo demissin ama öyle degil seyrederken korkmuyo belki ama sonradan cikiyor acisi özellikle aksam yaticagi zaman odasinda yatmak sitemiyor korkuyorum diyor sonra ben ugrasmak zorunda kaliyorum
2.konudada ben öyle düsünmüyorum yani birak ne istiyorsa onu yapsin eger simdi birakirsam birdaha akalayamam ipin ucunu yapabilecegi seyler var yapamayacagi bunu oda biliyor daha bugüne kadar benden gizli birsey yapmadi yapmazda mesela su seker olayi bunu aslinda oda biliyor yemek yedigi zaman yiyebilecegini yazimdada söyledim gelip önce sordu bana zaten bunu hep yapiyor bisey istedigi zaman sorar bize hep ama ben kurmusum bu düzeni neden bozmaya calisiyoalrki ayrica ben cocugumua birseyi yapma etme demiyorum sadece nedeninide acikliyorum bunu en basindan beri böyle yaptim kirip döktügü seyler zaten önemli degildir acikirsa yer yazmissin canim eger bütün gün seker cikolata yerse nasil acikicakki bu cocuk biraksan aksama kadar bisey yemez caninin istedigini yer.

3.cüsüde ah canim ya bi bilsen kac defa anlatmaya calsitim izah ettim ama anlamayan anlamiyo iste kendileri yedikleri icin seni haksiz bulup kendilerini hakli cikarmaya calisiyolar öyle söylesem sar bastan yok öle yok böle buraya geleli 6 sene oldu ben biktim bunlarla ugrasmaktan artik zaten onun icinde ne var bunda ne var ayiklamaktan yoruldum artik ugrasamiyorum ben yoruldum anlatmaktan ama onlar anlammakta israr ediyor canim hikayen icinde tesekür ederim ne demek istedigini anliyorum

bütün mesajlari okudum, bu mesajdan sora daha ne olsun demekden kendimi alamadim:sm_confused:

sanirim bi yurt disindakilerin sorunu genelde ayni, yalnizlik...
her sorumlulugu tek basimiza yüklenince omuzlarimiza binen yükde cok agir oluyor:çok üzgünüm:
cocugunu krese vermekle iyi edersin, hem onun hem senin icin...
kendimizi o kadar strese sokuyoruz da bunu fark edemiyoruz bile,
onlarin cocuk oldugunu, oyuna ihtiyaci oldugunu, bazen simartilmaya ihtiyaci oldugunu unutuveriyoruz bazen...
bana kalirsa bütün bunlar burdaki yalnizlimizdan oluyo,kendimize bir saat ayirmak icin bile cocugumuzu emanet edebilecegimiz bir kimse yok:sm_confused:
eh tabiki diger olaylarin da verdigi stres ve sinirle bazi patlamalar oluyo zamanla...
sana kolayliklar diliyorum:teselli:
elinden geldigince onlarin cocuk oldugunu unutmamaya calis. birde mümkün olursa uzmandan yardim al...
hicbirsey cocuklarimizdan daha önemli degila.s

cok haklisin canim bunlarin en basindaki nedeni koca bi yalnizlik.türkiyedeyken etrafim doluydu aerkadaslarim komsularim simdi koskoca bi yalnizlik.ben aslinda bi cocuk pkikologuna gitmek istiyorum ama esim saolsun gitmiyor bende bu almancayla gidemiyorum

he teyzemin hakkini yiyemem simdi oglumu ara sira birakirim ona en güzel sekildede bakar zaten oglumda cok sever babaannesini,ama gel görki calisiyor hemde 2 iste bi hafta sonu var e kadin calisiyo bi haftza sonu dinlencek onada her zaman al cocuguma bak diyemiyosun,kendisi bakar bisey demez ama benim icim el vermiyor,zaten su zamana kadar hafta sonlari eltimin cocuklarina bakti simdi onun yanindan tasindilarda kurtuldu kadin

Bu sorun bende de var ne yapsam bilmiyorum eskiden böyle değildim pamuk gibi birisiydim ama son 2 yıldır o kadar değiştimki sinir konusunda yani benki hiçbişeye kızmayan gülüp geçen pamuk gibi bir insanken, şimdi ufacık bir şeye parlıyorum sonra diyorumki kendime ne var bunda kızacak saçmalama sakinleş, sonrasında ufacık bir şeye yine parlıyorum. ne oluyor bana anlamıyorum senağlama

hayir caniim sadece benim dedigim olsun istemiyorum,mesela neye hemn sinirlenirim bu sabahdan örnek vereyim.
oglumun üstünü giydircem,giymek istemiyor,ben oglum gelirmisin lütfen diyorum 1 diyorum 2 diyorum 3.ye basliyorum bagirmaya

sıcaksuya papatya ve ısırgan at demle ve sabahları iç ...ama oglun konu olunca ben anne ve çocuk kitabı yazıyorum yani seneye lütfen çocuguna birşey yapacagında ona anlat ve ve onu kendin giyinebilirmisin yavrum bi dene olmassa sana yardım edeyim onu giyinirken en azından denerken izlemelisin harika bi duygu ona balık verme balıgı bulmayı ve tutmayı ögret sen onun önünde örneksin kişisel gelişim kitaplarından çok faydalanısın bol şans:kahve:

X