Mutfak Püf Noktaları Nescafe yapımı

kajmer

Rot-balans gerekmekte:)
Kayıtlı Üye
26 Kasım 2008
86
0
Arkadaşlar hani şu Mado tarzı yerlere gittiğimiz bize bole kopuklu mopuklu gzel bir nescafe getiriyorlar ya, onu evimizde nasıl yapabilriiZ? nasıl kopurtebiliz? (turk kahvesinden bahsetmiyorum bu arada, nescafe:)) forumda aradım ama bulamadım..:KK43:

ince dairesel uçlu bi blender tarzı aleti vardı arkadaşımda az su ve nescafe ile iyice çırpıyordu ,inanın kahve bitince bile hala köpüğü oluyordu fincanda

bardağa az sade gazoz koy ve neskafe iyice karışır köpürünceye kadar sonra suyu yavaşça ekle güzel oluyor tavsiye ederim

galiba bunun için doğuştan yani batılılar gibi aileden nescafe daha doğrusu kahve kültürü olması gerekiyor , hangimiz kahvaltıda çayı nescafeye tercih ederizki , arada tamam ama çay gibi devamlı no , tabii istisnalar kaideyi bozmaz.......

kahve ve şekeri 1 tatlı kaşığı kadar suyla yaklaşık 3 dk. iyice karıştır, koyu kıvamlı olması gerekiyor suyunu göz kararı ayarla.
ıyice çırptığın kahveye kaynattığın su ayda sütü ekleyip dairesel hareketlrele iyice karıştır.
Ben sürekli böyle yaparım ve muhteşem lezletli olur.
Daha dün akşam koca bir kupa yaptım, ben az şekerli ve sütlü severim orjinal süt ama süt tozu değil.
Bu arada nescafe bir markadır çeşit değil, nescafe yerine hazır kahve yada instant kahve diyebiliriz.

canım o sütü köpürtmek için özel bi makine var...bizim işyerinde var espresso makinesi aynı zamanda capucinoda yapabiliyosun...fincana yarım bardak süt koyuyosun...makinenin sıcak buhar fışkırtan bi ucu var fincanın içine sokuyosun hem süt ısınıyo hemde bardaktan taşana kadar köpük oluyo...sonra içine nescafeyi atıyosun ohhh kremalı kahve gibi oluyo...

Bır bardaĞa ıstedıĞın kadar kahve ve Şeker koy sonra Çok az damla damla su damlat ama krem kvamında olsun sonra onu ıyıce karıŞtır kaŞıkla bırkaÇ dk sona kahvenın rengı aÇılmaya baŞlıcak ve sÜtlÜ nescaferengını alcak sona ıstedıĞın kadar su yada sÜt koy
ama ben sÜtle tavsıye ederım aynı cappıcuno gıbı oluyo

Bİr bardaĞa İstedİĞİn kadar kahve ve Şeker koy sonra Çok az damla damla su damlat ama krem kvamında olsun sonra onu İyİce karıŞtır kaŞıkla bİrkaÇ dk sona kahvenİn rengİ aÇılmaya baŞlıcak ve sÜtlÜ nescaferengİnİ alcak sona İstedİĞİn kadar su yada sÜt koy
ama ben sÜtle tavsİye ederİm aynı cappıcuno gİbİ oluyo
benim anlatmak istediğimde buydun işte , öyle makineye falan gerek yok.
ve kesinlikle sütle daha muhteşem oluyori cappucino dan farksız , hatta biz aramızda çakma cappucino diyoruz.:1rolleyes:
bir arkadaşım sayıca fazla kahve yapılacaksa eğer bolca kahve ve şekeri bir kapta mikserle çırpıp fincanlara paylaştırdığını söylemişti.

kendime kahve yapmıştım da konunuz aklıma geldi resim ekliyeyim dedim..

Eklentiler

• $kahve.jpg
    $kahve.jpg
    10,1 KB · Görüntüleme: 722
  • $kahve1.jpg
    $kahve1.jpg
    11,1 KB · Görüntüleme: 658
Son düzenleme:
yok olmuyor zaten çok az koyucan gazozu 2 yemek kaşığı kadar diyeyin bir fincan için sadece kahveyi köpürmek amaçlı ama çok iyi çırpman lazım köpük köpük oluncaya kadar

kahve ve şekeri 1 tatlı kaşığı kadar suyla yaklaşık 3 dk. iyice karıştır, koyu kıvamlı olması gerekiyor suyunu göz kararı ayarla.
İyice çırptığın kahveye kaynattığın su ayda sütü ekleyip dairesel hareketlrele iyice karıştır.
Ben sürekli böyle yaparım ve muhteşem lezletli olur.
Daha dün akşam koca bir kupa yaptım, ben az şekerli ve sütlü severim orjinal süt ama süt tozu değil.
Bu arada nescafe bir markadır çeşit değil, nescafe yerine hazır kahve yada instant kahve diyebiliriz.

geçenlerde burda okudum ve artık böyle yapıyorum, gerçekten güzel oluyor
teşekkür ederim hihoyyyt

bende yaptım çok iyi oldu ya vallahi harikasınız bayanlar kahve köpükten görünmüyor sanki harika :))

X