Nefes alamamak panik atak belirtisi olabilir mi?

.....tugce.....

TUTAMIYORUM ZAMANI
Kayıtlı Üye
22 Kasım 2008
21
0
mrhaba kızlar. son zamanlarda nefes alamadığımı hissediyorum. sanki nefesim kesilmiş ve nefes almak aklıma geldiğinde derin derin solurken göğüsüm sıkışıyor ve bunu oldukça sık yaşamaya başladım. panik atak başlangıcı olabilir mi sizce?

kafanı ona takltığın için oluyor cnm,bundan biran önce kurtul , taktığın herşey insanda ayni tepkiyi veriyor.......

bir ara bendede çok oluyordu (erkek arkadaşımdan ayrılmıştım) :) o kadar kötüydü ki doktora gittim astım veya troid olabilir diye ama doktor bana benden sağlamsın dedi:kedi: psikolojik anlayacağın arkadaşların dediği gibi konu neyse düşünmemeye çalış yoksa panik atağa kadar gider... benim artık her üzüldüğümde başıma geliyo ve iğrenç bir durum :eek:lmaz:

mrhaba kızlar. son zamanlarda nefes alamadığımı hissediyorum. sanki nefesim kesilmiş ve nefes almak aklıma geldiğinde derin derin solurken göğüsüm sıkışıyor ve bunu oldukça sık yaşamaya başladım. panik atak başlangıcı olabilir mi sizce?

aynı durumu geçen hafta bende yaşadım dayanamadım dr gittim kalp elektrosu ve akciger filmi çektim temiz cıkanca bir daha yaşamadım sanırım psikolojik...

kızlar slm bende bir panik atak hastasıyım ve psikolojik olduğunu bile bile kurtulamıyorum her nöbette sanki ölüyormuşum gibi hissediyorum ve ağrıları gerçekten yaşıyorum normal insanların çektiği ağrıyı bünyem 10 katı olarak algılıyor ve çok yoruyor beni....ilk önceleri nefes alamadığımı dülünüyordum derin nefesler almaya esnemeye çalışıyordum sanki akciğerlerime oksijen gitmiyormuş gigi hissediyordum sonraları göğüs ağrılarım çıktı ortaya .. sır ağrısı..kol ağrısı.. derken bir ayağım acilde olmaya başladı..okadar gerçektiki hissettiklerim psikolojik olduğunu söylediklerinde doktorların anlamadığını düşünüyordum..hastayım ama doktorlar teşis koyamıyor falan oluyodum..nefes alamadığımı boğulacağımı sanıyordum..kalbim normal insanlara göre daha hızlı..dinlenirken otururen yada yatarken bile 108 in üstünde..arkadaşlar gerçekten çok kötü bir hastalık..a sosyal oluyorsunuz bi zaman sonra..dışarıya çıkamıyorsunuz..evde pinekliyorsunuz..allahtanki çalışıyorum ben.. bi telaş.. kötü bişiler olcak duygusu..kaybetme duygusu..gerçekten korkunç bişey..dikkatli olun diyorum..mutlaka en az 1 yıl tedavi şart..ama geri gelme olasılığı yineleme olasaılığıda çok yüksek..tedavi sürem 1 yıl olmak üzere ama halen geçmiyor mesela..en ufak bişşide hortluyor ekrar..en büyük ilacı kahkahalarla gülmekmiş..deniyorum ama zaten genelliklede gülmek güç oluyor bu durumda..Allah ım hepimize şifa versin..akıl sağlığı versin..

6 yaşımda yakalandım dönem dönem tekrarladı çok ağır tablolar geçirdim ilaçlar hortumlar acil servisler yığınla tahliller derken doktorun biri bana aynen şunu dedi bu hastalığın ilacı sensin 37 yaşımdayım düzelmedim dönem dönem yine yaşıyorum yaklaşık 20-25 dk sürüyor belki daha az o an işte ölüm anı bu an diyorum çok korkuyorum biraz sonra geçiyor ama ilelebet peşimde biliyorumm çok zor derin nefes alamamak çok zor :1no2:

Arkadaşlar geçmiş olsun..
Renklendirdiğim kısım bana bi psikiyatrist yakınımın sözlerini hatırlattı
Şöyle der: ''Bizim elimizde sihirli bir değnek yok.
Hastanın kendi isteği ve çabası asıl olandır.
Biz sadece onu, bu isteğini ve çabasını göstermesi için motive edebiliriz.''
Yani iyileşmek için insanın kendi çabasıda zorunlu.
Herşey ilaçla olmuyor malesef..

allah hepimize yardım etsin ben 4 yıldır bu hastalığı çekiyorum yaklaşık 5 ay öncesine kadarda atlatmıştım ama 5 ay önce ilacı bıraktım hamile kaldığım için düşük yaptım ama ilaca devam etmedim şimdi yine 2 aylık hamileyim hastalık kalp çarpıntısından ziyade nefes darlığı olarak geri döndü çok kötü bi durum asla tamamen kurtulamıyosun ilaçsız ilaçla ancak 9 ay bu nefessizliğe sabredicem allah hepimize yardım etsin

Yaşayan herkese geçmiş olsun.Gerçekten yaşamayan bilemez ama geçmesi birazda bize bağlı.Bende yaşıyorum bu sorunu ama biraz atlattım sayılır.Sanırım biraz üstüne gitmek gerekiyor

benim b,r anda içim daralıyo yüreğim sıkışıp nefessiz kalıyorum ağlayabilirsem rahatlıyorum yoksa bir süre nefes alamıyorum ama sık olmuyo üzüldüğümde korktuğumda oluyo acaba bende panik atak olabilir miyim

nefes alamadıgını hissetmek ve göğsüne nefes yetmiomus gibi olmak panik atak bölümlerinden biri kızlar..nefes açlığı olarak geçiyor..araştırın isterseniz..annemin vefatından sonra bende de vardı..ağzımı açarak ya da esnemeye calısarak nefes alabiliodum..

Allah herkesin yardımcısı olsun..

aynen bnde de var ölecekmişim yada başklarını kaybedecekmişim gbi geliyor herşey kötüye gidecek gbi oluyor bu hayatta neden varız anlamı ne gbi düşüncelerm var hiç bişey zevk vermiyo bişey oldğnda nefes alamıyorm gbi geliyor derin derin nefes alıyorum

aşırı üzücü bir olay yaşamakla beliren bir şey stres kaynaklı yani, aslında nefes alıyorsun fakat sana bi süredir nefes almamışsın ve nefessiz kalmışsın gibi geliyor ve hızlı hılzı nefes almaya başlıyorsun, bir süre sonra kendiliğinden geçecek merak etme seni üzen şey neyse onu düşünme hayatın tadını çıkarmaya bak üç günlük dünyada hiç ibr şey için üzülmeye değmez her türlü üzüntü zamanla geçip gidiyo olan sağlığımıza oluyo,keyif aldığın şeyleri yap geçmişe değil ileriye ve mutlu olmaya bak, geçecek merak etme...

uzuldugumde bende aynen senin gibi oluyorum derin derin nefes alip veriyorum.yillar once bu sikayetten dolayi ilac kullandim olmadi akciger rontgen falan hepsini yaptim doktor bana senin hicbiseyin yok sadece yapacagin asla stres yapma demisti gercektende dogruydu birazcik uzuleyim tamam nerdeyse oksijen maskesi takasim gelir.panik atakmidir degilmidir bilemeyecem ama benim bildigim stresten

Kötü bir cocukluk ve erken yasta anneyi kaybettikten sonra, ayni sorunlari 15 senedir bende cekiyorum. Doktora hic gitmedim ama panic atak oldugunu biliyorum.Ama artik en azindan nefes sorunumu cözdüm. Nefes darligi aslinda o an vücutta asiri oksijen oldugu icin oluyor. "Hyperventilation".
Nefesim daraldigi an ellerimi avuc yapip, verdigim nefesi tekrar geri cekiyorum yani bir iki kez cikan karbondioksidi geri cekiyorum, böylelikle vücuttaki fazla oksijen cikmis oluyor ve nefes darligim düzeliyor.

Slm bayanlar bende bu gece çok kötü bir migren durumu geçirdim. Ve ilk kez nefes alamama, kalp sıkışması, mide bulantısı ve terleme geçirdim gece gece camları açtım boğuluyorum zannettim panik atak mi yaşadım bilemiyorum. Şimdi migrenim de geçti çok şükür iyiyim. Ben bu durumu bir de 3. Doğumumda ameliyat esnasında yasamistim belden uyusmali idi amma velakin kalim hızlı atmaya başlayınca bebeğimi görmeden drum uyuttu beni

X