Bebek Beslenmesi cilt kuruluğu

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.

epidural

Guru
Kayıtlı Üye
11 Temmuz 2009
12
0
42
arkadaşlar bebeğim 3 aylık.cildi çok kuruyor jonsons baby ürünleri kullanıyorum.bebişlerde cilt kuruluğu problemi yaşayan arkadaşlar tecrübelerinizi paylaşırsanız sevinirim

arkadaşlar bebeğim 3 aylık.cildi çok kuruyor jonsons baby ürünleri kullanıyorum.bebişlerde cilt kuruluğu problemi yaşayan arkadaşlar tecrübelerinizi paylaşırsanız sevinirim

canım çok sık yıkıyorsan bebeğin cildinin yağlanmasını engelliyorsundur bu da kurumaya yol açıyordur. Ya da çok sık yıkamıyorsan, yıkadıgın ürünler bebeginin cildine iyi gelmiyor olabilir. Her iyi marka, her bebege iyi gelecek diye bir şey yok.

canım ben bebeğimi hergün yikiyorum mutlaka fakat her yıkamada şampuan vs. kullanmıyoruz
dr.umuz haftada 1-2 kez şampuanlama yeterli demişti yoksa cildi kurur demişti, bizde öyle yapiyoruz haftanın 2 günü heryerini güzelcene şampuanlıyoruz diğer günler sadece suylan yıkıyoruz.
Bize Penaten'in ürünlerini önermişti hem dr.umuz hem ebemiz o yüzden johnsons ürünleri hakkında hiç bir bilgim yok açıkcası.

benim bebeğimin cildi de çok hassas. banyodan sonra kuruyor. doktor bize sebamed ürünlerini tavsiye etti. banyo sonrası da sebamed losyonla her yerini ovuyorum işe yarıyor. nem dengesini sağlıyor. biz çok memnunuz bu markadan. tavsiye ederim.

bende sebamed almayı düşünüyordum açıkcası.dr.lardan biri mustela,diğeride uni baby önerdi ikisinide almadım.çevremde birkaç kişidende sebamedin iyi olduğu şeklinde yorumlar duydum. bebeğimide hergün yıkıyorum bazende iki günde bir yıkıyorum ama her yıkamada şampuanlıyorum belki ondanda kaynaklanmış olabilir. tavsiyelerinize teşekkür ederim arkadaşlar.

benim kızımın da özellikle karın bölgesi çok kuruyordu pul pul olurdu
ve kuruluktan kaşınırdı
ben yağ yerine bebe sütü kullanmaya başladım o biraz daha iyi geldi
arkadaşlar da söylemişler hergün yıkıyorsan her seferinde şampuanlama, büyük ihtimalle o kuruttu cildini

Yiğitinde birkaç ay önce cildinde aynı şekilde kuruluk olmuştu ki bende düzenli olarak bebek yağı ile masajını yapıyordum..doktorumuza gösterdim,bize excipial hydro isminde losyon verdi,eczaneden alıp kullandık..artık kuruluk olmuyor..

Yiğitinde birkaç ay önce cildinde aynı şekilde kuruluk olmuştu ki bende düzenli olarak bebek yağı ile masajını yapıyordum..doktorumuza gösterdim,bize excipial hydro isminde losyon verdi,eczaneden alıp kullandık..artık kuruluk olmuyor..

duymuştum canım teşekkürler

Benim bebeğimin de cildi özellikle koltuk altı pul pul dökülüyordu.Bende hergün yıkıyorum.

Doktorumuz bize emolium krem ve losyonu önerdi.Aldık 1 hafta kullandıktan sonra tamamen geçti.Hiç bir yan etkisi yok, bebekler için zaten.Doktor reçetesine yazmıştı devlet ödüyor.Johnsons ve sebamed kullandım işe yaramamıştı, bu kremle masaj yapıyordum ve geçti.

yiğenimin cildide çok kuruydu
doktor krem falan verdi ama geçmedi böyle pul pul oluyordu artık
sonra banyo suyuna jonsons baby nin yağını damlattık cildi yumuşacık şuan diğer ürünlerini bilmiyorum
ve sebamed marka bi vücud losyonu kullanıyoruz
çok geçmiş olsun inşallah bu sorunundan kurtulurr çünkü ben bu yaşıma geldim cildim hala kuru ve çok zor bi durum

Benimde oğlumda olmuştu, bütün vücudu kırmızı noktaydı, biz kızamık diye doktora götürdük ama cildi aşırı kuruymuş Excipial verdiçok iyi geldi

yiğenimin cildide çok kuruydu
doktor krem falan verdi ama geçmedi böyle pul pul oluyordu artık
sonra banyo suyuna jonsons baby nin yağını damlattık cildi yumuşacık şuan diğer ürünlerini bilmiyorum
ve sebamed marka bi vücud losyonu kullanıyoruz
çok geçmiş olsun inşallah bu sorunundan kurtulurr çünkü ben bu yaşıma geldim cildim hala kuru ve çok zor bi durum

aynı uygulamayı bende yaptım ama sanırım benim bebeğimin ciildine iyi gelmedi.sebamedin losyonunu almayı düşünüyorum.teşekkür ederim canım

benim bebeğimin cildi de çok hassas. banyodan sonra kuruyor. doktor bize sebamed ürünlerini tavsiye etti. banyo sonrası da sebamed losyonla her yerini ovuyorum işe yarıyor. nem dengesini sağlıyor. biz çok memnunuz bu markadan. tavsiye ederim.

canım bugün sebamed losyon aldım banyo sonrası kullandım tabi ilk seferde etkisi belli olmaz ama hoşuma gitti her yerine sürdüm yüzünede sürülebiliyormuş sürdüm çok da abartmamaya çalıştım.günde bir kere yeterlidir herhalde.bir kaç gün deneyecem iyi gelirse diğer ürünlerinide almayı düşünüyorum.şampuanını kullanıyorsun sanırım sadece saç için yazıyor, vücudunada şampuan sürüyormusun yoksa vücüdu için sabunmu aldın.merak ettim

canım bugün sebamed losyon aldım banyo sonrası kullandım tabi ilk seferde etkisi belli olmaz ama hoşuma gitti her yerine sürdüm yüzünede sürülebiliyormuş sürdüm çok da abartmamaya çalıştım.günde bir kere yeterlidir herhalde.bir kaç gün deneyecem iyi gelirse diğer ürünlerinide almayı düşünüyorum.şampuanını kullanıyorsun sanırım sadece saç için yazıyor, vücudunada şampuan sürüyormusun yoksa vücüdu için sabunmu aldın.merak ettim

iyi yapmışsın canım. cildi çok kuruysa hergün sürebilirsin. doktorumuz bize her gün losyonlayın dedi. tabi banyo sonrası da. ilk 6 ay bebeğin cildine çok iyi bakılmalıymış. tabi hassas ise daha da itinalı davranmalıyız. yüzüne de sürülüyor evet. yumuşacık yapıyr. ben ilk sürdüğümde sürdüğüm yerlerde kızarıklıklar oldu yer yer bu da cildin reaksiyonuymuş. normalmiş ve losyonun işe yaradığının göstergelerindenmiş. yani kızarıklık olursa endişelenme diye yazıyorum. şampuanı sadece saç için. ben büyük boyunu aldım doğduğundan beri kullanıyoruz daha bitmedi. bebeğim 5 aylık olmak üzere. vücudu için de sebamed bebek sabunu kullanıyoruz. bizim ev sebamedci dükkanı gibi. her ürününü aldım. güneş losyonu bebe yağı pişik kremi vs...

iyi yapmışsın canım. cildi çok kuruysa hergün sürebilirsin. doktorumuz bize her gün losyonlayın dedi. tabi banyo sonrası da. ilk 6 ay bebeğin cildine çok iyi bakılmalıymış. tabi hassas ise daha da itinalı davranmalıyız. yüzüne de sürülüyor evet. yumuşacık yapıyr. ben ilk sürdüğümde sürdüğüm yerlerde kızarıklıklar oldu yer yer bu da cildin reaksiyonuymuş. normalmiş ve losyonun işe yaradığının göstergelerindenmiş. yani kızarıklık olursa endişelenme diye yazıyorum. şampuanı sadece saç için. ben büyük boyunu aldım doğduğundan beri kullanıyoruz daha bitmedi. bebeğim 5 aylık olmak üzere. vücudu için de sebamed bebek sabunu kullanıyoruz. bizim ev sebamedci dükkanı gibi. her ürününü aldım. güneş losyonu bebe yağı pişik kremi vs...[/QUO
verdiğin bilgiler için teşekkür ederim canım.

arkadaşlar bilgi vermek amaçlı yazıyorum.Çok şükür bebeğimin cildi düzeldi.Yaklaşık 15 gündür sebamed losyonu kullanıyorum.şampuan ve sabunu da aldım.tavsiyelere uyarak her yıkamada şampuanlama yapmıyorum.Tavsiyelerde bulunan herkese teşekkür ediyorum.hepimizin bebişlerine sağlıklı günler diliyorum

arkadaşlar oğlum 4 yaşında karnına dokunduğumuzda aynı sert bişeye dokunuyomuşuz gibi ,böyle sanki bi kumaşa .yağsızlıktan diye düşündük ama bilemiyoruz.bi kaç gün sonra doktora götürmeyi düşünüyorum. ondan önce ne yapabilirim ..ha bu arada çok sık banyo yaptırmıyorum bi de kış olduğu için hasta falan olur diye.ama blendax (benim şamp.) ve duş jeli ile yılıyorum.sadece karnında bu kuruluk. önerilerinizi bekliyorumm

X