Anılar...

Nadas

Guru
Kayıtlı Üye
31 Temmuz 2008
2.925
55
38
Günaydın kızlar....
radyoda bir şarkı çıktı...''eğer anıları silmek kolaysa siliver hepsini yıllar senindir''
arabesk dinlemem ama cengiz kurtoğlu şarkısı sanırım...çok hoşuma gitti..
okul,iş,aşk evlilik..sürekli birşeyleri bitiyoruz,harcıyoruz ya da olmuyor bitmesi gerekiyor bitiyor bitenler gidenler gitti oldu bitti hepsi..hadi geçmiş olsun..
peki ya anılar?Canınız yanıyor mu?
Paylaşımlarnızı bekliyoruma.s.a.s.

canım yanmıyo evliliğimde 10 seneyi devirdim liseden sonra hemen evlendim kısmetmiş oldu diyelim
anıları düşününce dudağımın kenarında hafif bi gülümseme oluyo
acılarımı bile hatırlayınca böyle
yazılı kağıtlarına döktüğüm gözyaşlarımı düşününcede böyle
sanırım büyüyorum :)))))
sadece içimde kalan eğitim sürecim devam edemediğim için pişmanım ama Allahın hediyesi mutlu bir yuvam ve 2 tanede koçum var
hayatta insanın her istediği aynı anda olmuyo maalesef
şükürler olsun

Can yanması değilde, anılarım bir parça hüzünlendiriyor beni... Güzel ya da acı, hepsi...

Geçmişi dün gibi hatırlamak, zamanın ne kadar çabuk akıp geçtiğini görmek...

Bazen diyorum " Ah o günlere tekrar dönebilsem " ... mümkün değil maalesef...

O yüzden insanın her anının kıymeti bilmeli, dolu dolu yaşamalı... Hayatta hüzünlere mümkün olduğunca yer vermemeli...opuyorumnanaktan

Merhaba Zaten adı üstünde anı. Asla anılarımdan dolayı içim acımaz,aslında yanlış bir şey olduğunda insan o an ne yaptım pişmanım diyebiliyor ama onlar benimle var oldular.

Zaman geçtikçe arada bir şöyle dönüp baktıkça anılardan kötü olanlar silikleşmiş, güzel olanlar ise hala canlılılğını koruyor. Ama hepside benim anılarım, Yaşamda şuu noktada olmamızı sağlayan hatıralar, hepsini de yanlışı doğrusuyla benimsiyorum. Eğitimciyim ama inanın ders kitaplarından çok daha fazla tecrübem var onlara, bundan sonraki hayatımın birer yol göstericileri oldu onlar bana. Zaman geçmiş olabilir bazen boş geçtiğine inandığımız ama bunlar birer tecrübe. Ben mutluyum bunlarla...

anılaaaaaaaaarrrrrr anııılaaaaaarrrrrr şimdi gözümde canlandılaaaaaaaar...........anılaaaaaaarrrrrrr anılaaaaaaarrrrrrr beni bu akşam ağlattılaaaaarrrrr......

anılar...
unutulmaz nereye gidersen git ne kadar kaçmaya çalışırsan çalış beraberinde götürürsün
en çokta şarkılar yakar insanın canını
o günlerde dinlediğin ve unutulmuş bir şarkıyı tekrar dinlediğinde
o ana dönersin gözünün önünde canlanır engel olamazsın
canım yanıyor mu derseniz
herkes gibi benimde pişmanlıklarım keşkelerim var
öyle değilde şöyle yapsaydım dediğim...
iyi yada kötü hayatımın bir parçası hepsi
en iyisi sezen aksununda dediği gibi
acının insana kattığı değeri bilirim küsemem deyip mutlu olmayı başarabilmek sanırım

yıllar yıllar yıllar
yıllar senindir
gitmek istiyorsan sevgilim eğer
git dilediğince yıllar senindir
eğer anıları silmek kolaysa
siliver hepsini yıllar senindir
sanma ki hayalin çıkmaz gözümden
sanma ki ölürüm bu aşk yüzünden
anlayıver benim bir kaç sözümden
pişmanlık duyacak gönül senindir
yıllar yıllar yıllar yıllar senindir
yıllar yıllar yıllar yıllar senindir
ümitler tükenip giderse bir gün
kalırsın çaresiz mutsuz ve üzgün
yüzünde çizgiler dolarsa birgün
beni arayacak gözler senindir

sanma ki hayalin çıkmaz gözümden
sanma ki ölürüm bu aşk yüzünden
anlayıver benim bir kaç sözümden
pişmanlık duyacak gönül senindir
yıllar yıllar yıllar
yıllar senindir

:nazar:

bundan bir yıl öncesine kadar anı deyince aklıma bi kaç bişi gelrdi ama bir yıldır anı deyince aklıma tek şey geliyo "ANKARA ve içinde ki tüm sevdiklerim"

anilar derken öyle cok canimi yakan olmadi ama ben ilk cocuk oldugumdan cok ezildim kizkardesim sefasini sürüyo sürsünde yalnis anlasilmak istemem kiskanclik diil benimki cünkü canimi veririm kizkardesim icin fakat düsündükce kalbim cizlamiyo diil
fakat düsündükce bana yasak olanlarin simdi kizkardesimde hep selbest olmasi
ben okulla bir hafta geziye gidemezken
onun 3defa gitmesi
evlenene kadar cep telefonu yasakken onun elinden düsürmemesi
kuafför oldugum halde meslegim geregi makyaj yapmam gerekirken izin verilmeyip bende ise gidince yapmam ve cikarken silmem
kizkardesimin full makyajli gezinmesi
benim kapi disari cikmam yasakken kizkardesimin arkadaslariyla arada birde olsa gezip tozabilmesi
sirf bu yüzden arkadasim yoktur benim :KK43: sanirim en cokda simdi düsününce canimin yandigini hissettim cünkü anneme göre sen cikamazsin ama onlar gelsinler
eee onlarda bir geliyodu iki geliyodu
ücüncüye anneleri o gelmiyosa sende gidemezsin ayip hep sen hep sen olmaz eee kapi disarida cikamadigim icin ev telefonunu bile kullanmama izin vermezdi annem
okul arkadaslarimda okul bittikten sonra birdaha görüsmedim
evvet evvet suan canim yandi
gözlerim doldu yazarken
o eksikligi cok yasadim hayatimda
ben hep ev kizi gibi büyüdüm kapi disari ciktimmi hele yalniz afalliyorum kendime güvenimde hic olmadi bu yüzden
en büyük sansim en büyük mutlulugum esim oldu karsima cikan
elimden tuttu bana canindan fazlasini verdi basima gelen en güzel seydir esim fakat
esim arkadaslariyla gezip tozarken benim cevrem olmadigi icin ben hep evdeyim suan agliyorum ya dolmusum demekki acdigin konu sayesinde icimi bosaltiyorum kusuruma bakma uzun oldu :KK43:(((((((((
sükürki esim hic birseyime karismaz kisitlamada yapmadi bugüne kadar gitme etme derdimizde olmadi
zaten cikicagi zaman ya birinin bize gelmesini yada benim birine gitmemi ister yalniz kalmiim diye ama gidip geldiklerimde aileden oluyo hep

hayirlisiyla kizkardesim bunun eksikligini yasamicak onun cevresi cok yalnizlik nedir bilmicek insallah bense böyle geldim böyle devam edicem

acıtır tabii acıtmaz mı hiç benneyaptımki incitanemtuananın dediği gibi benimde çok içimde kalanlar oldu,bende hiç kardeşlerimin yaşadığı gibi yaşayamadım büyük çocuk olmanın zorluklarını fazlasıyla yaşadım ama kardeşlerim %1 ini bile yaşamadığı için anlamadılar beni annem babam da anlayamadı içimdeki eksiklikleri,içimde kalanları... halada öyledir onların yaptığı şeyleri ben yapamam suç olur... hiçbirzamanda unutacağımı sanmıyorum,zaman "alışmayı öğretir,unutmayı asla!" :nazar:

aynen canim isde bu yüzden ailenin samar oglani benim
yapim itibariylede cok sessiz sakinimdir karsilik vermek nedir bilmem hic yapmadim cünkü isde sirf bu yüzden hakkliyken bile kendimi savunmadigimdan hep haksiz duruma düsmüsümdür
kizkardesim gizli almis cep telefonunu annemde yakalayinca ona kizmak yerine tel acip benim agzima etti biliyodunda niye söylemedin diye bu hayatim boyunca böyle olmusdur hep

anılar... CADIARZU

cocuklugum, ılk,ortaokul,lıse derken okadar cok sey canlandı kı su an gozumun onunde.. :kahve: babaevındekıler.. mafoldumben hepsı guzel acısıyla tatlısıyla gecmıste mazıde kaldılar.. :nazar: keske dıyıp de gerıye donup tekrar tekrar yasamak ıstedıgım okadar cok anım var kı... :gitme: arkasından ancak bole mendıl sallarım artık :gitme: gecmıs ola.. :sinifsinif: neyse yaa cok duygulandım gene.. mafoldumben devam etmıyeyım.. :1no2:

aynen canim isde bu yüzden ailenin samar oglani benim
yapim itibariylede cok sessiz sakinimdir karsilik vermek nedir bilmem hic yapmadim cünkü isde sirf bu yüzden hakkliyken bile kendimi savunmadigimdan hep haksiz duruma düsmüsümdür
kizkardesim gizli almis cep telefonunu annemde yakalayinca ona kizmak yerine tel acip benim agzima etti biliyodunda niye söylemedin diye bu hayatim boyunca böyle olmusdur hep

kendini savunsanda bişey farketmiyo ben çok uğraştım... ama sabitfikirli insanların seni anlaması çok zor :1no2: kendilerini bizim yerimize koyup bakamıyolar belkide işlerine gelmiyo bilmiyorum...

kendini savunsanda bişey farketmiyo ben çok uğraştım... ama sabitfikirli insanların seni anlaması çok zor :1no2: kendilerini bizim yerimize koyup bakamıyolar belkide işlerine gelmiyo bilmiyorum...

:sm_confused:aynen birazda bu yüzden kendimi savunma geregi duymadim cünkü öyle yada böyle daha bana söz hakki verilmeden annem üzerime geliyodu daima aslini astarini ögrenmeden bende nasilsa olan lafi isittim ne geregi var öyle diildi böyleydi demeye diye sessizligimin arkasina saklaniyodum

iyi yada kötü olan hiç birşeyi unutmam hafızam çok güçlüdür...
ben kötü olanları düşünmek istemiyorum artık geride kalsın istiyorum...hayat iyi yada kötü bi şekilde devam ediyor işte...

benden uzak durma n'olur
bu kalbi seniz taşıyamam
artık benim olmasan bile
seni görmeden yaşayamam
yüzünü görmeliyim sesini duymalıyım anılar yaşamalıyım..
anılaarr anılarrr
şimdi görümde canlandılar...

ay ben de bütün şarkıyı biliyomuşumkaydirigubbakcemile3

Anılarım...

Beni benden alıp götüren anılarım sadece babamla ilgili olanlar... Çünkü anıları değerli kılan o artık... Babamla geçirdiğim her gün, her komik, eğlenceli ve hatta acılı günlerimizi bile özlüyorum...

Bize yaptığı şakalar, kızdığı anlar hiç birisi aklımdan çıkmıyor ki... Burnumu sızlatıyor, kalbime akıtıyor artık gözyaşlarımı...

X