Bebek Beslenmesi SMA mama kullananlar

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.
bende ılk once sma gold vermıstım ama daha sonra aptamıl aldım. ama sma ıcın en ıyı mama dıyor eczaneler. aptamıl kullanan cok tanıdıgım vardı bende o yuzden aptamıl almıstım.
bende sma icirdim sonra aptamil aldim ne zaman icse kakasini yapamadi yine sma ya dondum onla hic sorun yasamadim sma aptamilden daha pahali bir mama eczaneerde onu oneriyor cocugumun gaz problemi biraz duzelmisti

bende sma icirdim sonra aptamil aldim ne zaman icse kakasini yapamadi yine sma ya dondum onla hic sorun yasamadim sma aptamilden daha pahali bir mama eczaneerde onu oneriyor cocugumun gaz problemi biraz duzelmisti

canım ya sma bndedeaşırı derecede ishal yaptı tekrar ptamile döndük ama sma gerçekten kilo yapıyor keşke ishal yapmasada bnde hep sma kullansamm

mrb ya ben aptamil kulanıyorum kzım emeyi bıraktı zaten aptamilde hic kilo aldırmadı kızıma gerce kızımda severek icmiyo hatta zorla iciriyorum bugün sma gold aldım onu denicem bide bu sma gold nekadar kulanımda kilo aldırıyo bebklere nekadar sonra fark ediliyo hemen etkisini gösteriyomu kızım henüüz2.5aylık ve 5kilo.2700dogdu zaten cok zayıf aranızda benimgibi olan varmı cok canım sıkılıyo bu duruma birşeyler yazın nolur...

Dalgamı geçiyosun 2,5aylık bebeğin 5kiloysa ve 2700le doğduysa çok normal ne olmasını bekliyosunki sağlıklıysa ve bu kilodaysa gayet iyi almış doktorlar ayda 500-1000gr arasında alırsa normal diyo ki seninki nerdeyse 1er kilo almış daha ne olsun obez falanmı yapmak istiyorsunuz çocuklarınızı bunun için can sıkılırmı bence çocuklarınızın mamayla kilo almasından çok içindeki vitaminin kendisine yetip yetmediğine bakın evet sma çok iyi bi mama bende kullanıyorum ama neden içeriğindeki DHA ve NÜKLEODİTler için bu her mamada yok ama aklımı karıştıran bi durum var içeriğinde soya yağı varmış şuan soya tüm dünyaya japonyadan tedarik ediliyo malum japonya radyasyon altında şuan bebeklerimize bile bile yedirmek kötü oluyo vicdan azabı duyuyorum bilmek isterseniz Golden goat diye bi mama var ben onu aldım ancak bebeğim smaya alıştığı için devam edemedim keçi sütü bazlı içeriğinde yağ olarak kanola ve ayçiçeği yağı bulunuyo soya yok yani aslında bu yönden çok iyiydi ama bizimki istemedi 6kutu almıştım 5tane geri iade ettim sma aldım onun yerine

Ellvan hanımbnm bebeğimde 8 aylık ve sadece 6 100 grr 2815doğmuştu iyi kilo alıyodu ama emmeyi bıraktıktan sonr geriledi yavrumm dediğiniz giibiii keşke üzülmesek biz anneler ama elimizde değil inanın sma sizlere ishal yapmadı mı kızım aptamili günde en fazla 90 cc falan içiyor ama smada 250 falan içmiştii aksilik oda ishal yaptı 2 paket kullandım geçmeyince mecbur aptamile döndükk

ellvan hanımbnm bebeğimde 8 aylık ve sadece 6 100 grr 2815doğmuştu iyi kilo alıyodu ama emmeyi bıraktıktan sonr geriledi yavrumm dediğiniz giibiii keşke üzülmesek biz anneler ama elimizde değil inanın sma sizlere ishal yapmadı mı kızım aptamili günde en fazla 90 cc falan içiyor ama smada 250 falan içmiştii aksilik oda ishal yaptı 2 paket kullandım geçmeyince mecbur aptamile döndükk

sözüm size değil bazı anneler anlamıyorum egolarınımı tatmin ediyolar bebeklerinin gelişiminin gayet güzel olduğunu bile bile sizce nasıl azmı kilo almış falan sözleri çok tuhafıma gidiyo bebeklerimiz sağlıklı olsun yeter.sma ishal yapmış ama acaba o haftaki kilosunu takip ettirmişmiydiniz bazen öyle olabiliyo mesela bizimki okadar çok kusuyoki ama gayet iyi kilo alıyo sıksık ishalde oluyodu ama bi süre sonra düzelmişti keşke 2kutudan sonra nekadar kilo alıp almadığına baksaydınız

ellvan hanım büyük ihtimalle ya yarın ya bir sonraki gün doktor kontrolümüzvar kilosunu takip ediyodu doktorumuz zaten neden bu kadar az alıyo diyoo oda
bnm kızımda kusuyo aptamil ar kullanıyorum o oda zayıflattı kızımı birhafta 6.300 dü bi sonraki hafta 6.100 olmuştuu bakalım şimdi ne kadar
ciddii bi sorun olmasında tevekkeltüalallahh sağlıklı olsun yeter şimdi de grip oldu bakalım nasıl atlatıcazz :KK43:((
:KK25::KK50:

ellvan hanım büyük ihtimalle ya yarın ya bir sonraki gün doktor kontrolümüzvar kilosunu takip ediyodu doktorumuz zaten neden bu kadar az alıyo diyoo oda
bnm kızımda kusuyo aptamil ar kullanıyorum o oda zayıflattı kızımı birhafta 6.300 dü bi sonraki hafta 6.100 olmuştuu bakalım şimdi ne kadar
ciddii bi sorun olmasında tevekkeltüalallahh sağlıklı olsun yeter şimdi de grip oldu bakalım nasıl atlatıcazz :KK43:((
:KK25::KK50:

oy küçük kuzucuk geçmiş olsun benim bi arkadaşımın bebeği var oda 5aylık 3500 doğdu bebeği şuan 5450 kilo alamıyo ama çocuk çok iştahsız ne denediyse olmadı olmuyo onunda sütü kesildi doktoru bebelacın ballı irmikli maması varmış onu tavsiye etmiş birazcık onu yiyo diyo grip olmuş onunkide öksürüyo diyordu gripte etkilemiştir iştahını Allahım korusun onları sende sıkma canını annenin stresi çocuğa geçermiş sakin ol eğer smayı sevdiyse tekrar ona geçseniz en azından severek yediği bi mamabağırsaklarıda alışır bi doktoruna sorun bakalım bide çok sık mama değiştirmeyin birinden diğerine alışması zor olur daha onların midesi neki

Ilginize çok teşekküredrim ellvan hanımm bm kızımda çok istahsız aslında bnm sütüm çoktu neden bıraktı bilemedim ilk bebeğim muhakkak bi yerde hata yaptım biliyorum doktoruma smayı söylicembakalım önerisi ne olucakkk dua edin bizler e

Ben de oğlum doğduğundan beri 4 aylık aptamil 1 kullanıyordum. Mamanın içinde mama renginden bir ton koyu çok küçük bir böcek gördüm hemen Migrostan SMA aldım. Doktorum da SMA' yı önermişti zaten. Benim bebiş de biberondan kesinlikle içmiyor benim de bu derdim var kaşıkla besliyorum her türlü biberonu denedik yok içmiyor ufaklık.

kaşıklı biberonlar var ondan dene istersen nuby nin mamayı yapıp içine koyuyosun biberonu sıkarak galiba emin değilim bende bugün gördüm kaşık kısmına geliyo onunla veriyosun çok güzel bişeydi gerçekten çok akıllıca

canım kız 9 aylık oldu artık almam herhalda evde 4 biberon bir sürü farklı başlıklı meme ler sonramama kaşıklarıı
eşimm isyan etti edicekk :))
ilk bebeğimde bnde ne görsemm aldımm ama abartmısım galiba şimdi şimdi anlıyorum doktora giittik yavaş yavaşdevam sütünü kes dedii bnmkide zaten öleaşırı içn biri değil dedimm i ozaman farklı farklı yemek tariflri yazdı oonnları denicem kaşık mamalarını da bırak dedii
gece çok ağlıyodu bnde biberon almadığından açlıktan ağlıyo zannediyodumm
ama idrar yollarında enfeksiyon olabilir diyo bugun idrar testi vericez hafta sonu okuturuz raporu doktorumuza inşallah biş çıkmazz
sma mamasınıda yağlı ve fazla karbonitratlı dedi bazı bebekler alışamazmıs ii kilo yapar ama dedi bağırsak meselesi milupaya devam ediyoz işte 1 yaşına gelse süt veririz inşallahh

kızlar benim kzıım 35 günlük ... geceleri aptamil le destekliyorum... ama kabız yapıyor...

sma 'da bu sorunu yaşayan varmı?

değiştirmeyi düşünüyorumda

canım geceleri sakın mama verme anne sütü en çok gece çoğalırmışş gece ne kadar çok emzirirsen gündüz sütün o kadar tazyikli akar bn göğüs petlerimi dolduruyordum düşün süt artırıcı içeçeklerden için gece yatmadan yok illa mama vericem diyosanda öğlen uyku esnasında sma da kabızlık sorunu yaşamazsın tavsiye edrimm kilo da yapıyoo

canım kız 9 aylık oldu artık almam herhalda evde 4 biberon bir sürü farklı başlıklı meme ler sonramama kaşıklarıı
eşimm isyan etti edicekk :))
ilk bebeğimde bnde ne görsemm aldımm ama abartmısım galiba şimdi şimdi anlıyorum doktora giittik yavaş yavaşdevam sütünü kes dedii bnmkide zaten öleaşırı içn biri değil dedimm i ozaman farklı farklı yemek tariflri yazdı oonnları denicem kaşık mamalarını da bırak dedii
gece çok ağlıyodu bnde biberon almadığından açlıktan ağlıyo zannediyodumm
ama idrar yollarında enfeksiyon olabilir diyo bugun idrar testi vericez hafta sonu okuturuz raporu doktorumuza inşallah biş çıkmazz
sma mamasınıda yağlı ve fazla karbonitratlı dedi bazı bebekler alışamazmıs ii kilo yapar ama dedi bağırsak meselesi milupaya devam ediyoz işte 1 yaşına gelse süt veririz inşallahh

benim eşimde öyle :KK1: isyan noktasında hatta artık isyan etmeye bilebaşladı aman olsun herşey onlara feda olsun.İnş.idrarındada bişi çıkmaz canım benim ya çok zor bişi idrar yolları enfeksiyonu Allahım korusun onları

benım kızımda 3 aylık oldu...doğdugunda ilk1.5 ay anne sutu verdim...sonra azalınca dr.mama ilave etti...aptamil pre kullanıyorum...ama gece emzirıyorum ben,hiç mama vermedim...kabızlık sorunu ve gaz sorunu bızdede yenı yenı oldu...dr.mama markasını degıstırmedı....conformıl 1 verdı ama kızım begenmedı...yıne pre ye devam edıcez...aptamıl 1 de aldım,deneyebılırsın dedı ama napım bende bılmıyorum...gaz ıcın ayrıca damlada verdı...

bu arada bende smılac mama ıyı dıye duydum...ıcınde postasyum azmıs sanırım,kabızlık yapmıyormus...ama dr.solemedıgı ıcın hala aptamıl kullanıyorum...

bızde de gece uyanması cok...o yuzden ıdrar tahlılı yaptım ıdrar yolları ıltıhabı olabılır dedı...bakalım ne cıkcak? ınsallah olmaz :KK43:

mama markaları cok cesitlı...heryerden bısı duyuyorum bende...bebekten bebege degısıyor sanırım agız tadı :)

X