Bebek Beslenmesi SMA mama kullananlar

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.

ades_ballibadem

Nirvana
Kayıtlı Üye
19 Mart 2008
2.757
78
sma kullanan arkadaşlar memnunmusunuz ve hangisini kullanıtyorsunuz

Sma Plus mi? Sma gold mu? Sma s-26 mi? ve bunların özellikleri nedir

Son düzenleyen: Moderatör:
SMA PLUS--SIK ACIKAN VE GECE SIK UYANAN BEBEKLERİN TÜM BESİNSEL GEREKSİNİMLERİNİ KARŞILAYAN BEBEK FORMÜLÜ.
,
sma s-26--BEBEKLERİN YETERLİ VE DENGELİ BESLENMESİNİ SAĞLAYAN STANDART BAŞLANGIÇ FORMÜLÜ.
,
sma promil gold -- BEBEKLERİN OPTİMAL ZİHİNSEL VE BEDENSEL GELİŞİMİNİ DESTEKLEYEN, ANNE SÜTÜNE DAHA YAKIN, ÜSTÜN KALİTELİ TAM ADAPTE FORMÜL.

diyor sma nın web sitesinde

bende ılk once sma gold vermıstım ama daha sonra aptamıl aldım. ama sma ıcın en ıyı mama dıyor eczaneler. aptamıl kullanan cok tanıdıgım vardı bende o yuzden aptamıl almıstım.

bizde sma gold kullanıyorduk ama oğlum sonradan yememeye başladı ve çok iştahsızdı...sma plus sevmedi..aptamil milumil 2 ye geçtik sevrek yiyor..yanlız bende sma mamayla büyümüşüm oğlum yeseydi kullanmaya devam ederdim.çok kaliteliydi gerçekten ..

Sma plus hem sık acıkan bebekler İÇİn dİo hem İŞtahsız bebekler İÇİn dİyor eee burda bİ ÇelİŞkİ yokmu sİzcede

ben şöyle bir anlam çıkardım canım.
bu mamanın kalorisi yüksek demekki bebek normal mamalardan 100 ml yese bu mamadan 100 ml yediği zamanki kadar doygunluk hissi duymuyor. yani iştahsız bebeğe bu mamayı yedirdiğinde diğer mamadan yediğinden daha fazla kalori alacak ve buda onun kilo alım hızını arttıracak. sık acıkan bebeğe verdiğinde ise yine doygunluk hissi fazla olduğundan normal mamayı yediği zamanlara oranla beslenme aralaı daha çok uzayacak.

sma 26 kulladım oğlum çok sevdi burda gold sadece 6 aydan sonrası için vardı ben de özelliği o zannettiydim:) ama artık mama vermiyorum emmek yetiyor. 6 aydan sonra da mama vermem zaten ek gıdaya geçeriz

selam hanımlar kızım 5buçuk aylık ben 6.ayda bazı durumlardan dolayı memeden kesmeyi düşünüyorum sma mama kullanmayı düşnüyorum kilosu maşallah bayaa iyi önde gidiyo şimdi anlamadığım şu sma ve promil gold aynı mı şimdi ben kullansam iyce şişmanlarmı yaa bana bilgi verirmisiniz yaa

benim kızım 9 aylık. üç aydır kilo almadığı için bu ay doktor sma gold kullan günde 4 öğün 75'er ml dedi. bakalım. kızım çok iştahsız hiç içmiyor kesinlikle biberonla mama falan. ama anladığım kadarıyla bu sma baya iyi bi mamaymış. inşallah bizde de işe yarar ve kızım kilo alır

X