Maske Tarifleri Cilt beyazlatmak için domates maskesi

Evde Yapılabilen Doğal Cilt Bakımları Kolay yüz maskesi, Basit Kolay Cilt Maskeleri , Yüz Maskesi, sivilce maskesi, en iyi maske tarifleri, cilt lekeleri, en iyi yüz maskesi, yüz temizleme maskesi, ev yapımı doğal yüz maskeleri, cilt beyazlatma, evde yapılan yüz maskeleri, siyah nokta
bende yaptım 10 dk beklettim pek bir fark yok bırkac kez daha yapınca bakalım ne olacak

Bende başladım bugün yapmaya bakalım.. Daha önceden limon-bal yapıyordum bakalım bu nasıl gelecek..

kızlar bir şey sorucam bu maske ciltte yanma yapmıyor mu ? Sonuçta domates asitli bir sebze

domates kımı cıltte alerjı yapabılır.elındeyken bır yanma hıssetmıyorsan yuzunede kullanabılırsın.super bır doğal nemlendırıcı.benım cıldım ısıldamaya basladı

Arkadaşlar
Şimdi denedim. Hatta sonucu daha iyi anlayabilmek için yüzümün yarısına sürüp 15 dk beklettim. Hiçbir beyazlama vs. olmuyor.

Sadece yüz gerginleşiyor, gözenekler sıkılaşıyor biraz. Düzenli kullanmakla da çok bir fark olmaz. Zaten domates ve pirinç gibi bazı besinlerin güneşten koruma özelliği var. Yani bu maskelerle güneş koruması sağlandıgı için BEYAZLIYORsunuz. Yoksa alın bi 50 faktör güneş kremi hergün sürün, zaten bi süre sonra kendi renginize kavusursunuz, daha etkili olur.

Yani keşke beyazlatsaydı ama yok öyle bir şey.

Pirinç ve limon da deneyeceğim ama çok umutlu değilim.

Rengini açmak isteyen varsa bana göre en iyi yöntem kimyasal peeling yaparak üstteki ölü tabakayı atmak. Ondan sonra da sürekli gündüzleri 50 faktör güneş kremi kullanıp, aksamları da gül suyu ile tonik yapmak. Olay budur :) Yoksa böyle maskelerle, ölme eşşeğim ölme :)

bu maske beyazlamaktan ziyade yüzdeki kızarıkları gideriyo. yani yüzümüze kimyasal maddeler süreceğimize yenilebilen doğal maddeler sürmek daha faydalı

arkadaslar benim elim domates suyuyla uzun sure temas edince kaşınmaya başlıyo. aynı durum bu maskeyi yaparsam cildimde de olurmu :KK43:

beyaz tenliyim ama yinede merak edip yaptım şuan yüzümde hafif yanma hissi var bakalım sonuç ne olacak:KK31:

offf offf biraz evvel yıkadım yüzümü
nerden denedim ki bu maskeyi bencik bencik kırmızı oldu cildim
:KK14:

Malzemeler:
Yarım domates
Un

Hazırlanışı: Domatesi yıkayın ve kabuğunu soyun. Blendırda suyunu çıkardıktan sonra süzgeçten geçirin ve yeteri kadar unla macun haline getirin.

Uygulanışı: Domates maskesini göz çevreniz ve dudaklarınız hariç yüzünüze uygulayın. 5 dk yüzünüzde beklettikten sonra yüzünüzü ılık su ile durulayarak maskeyi çıkarın. Bu maskeyi haftada üç kez yüzünüze uygulayın.

Etkileri: Domates maskesi cildinizi nemlendirerek, rengini açar, gözeneklerinizi temizler, çil ve yara izlerini de hafifletir.
mucizeiksirler............../

bende şimdi denedim nolur işse yarasın :KK43:

Bende tatıldeyım yuzum baya yandı ama yansın ıstemıyorum bende zaten esmerim eve gemince artık bi hışımla deneyim napayım :KK70::KK52:

X