Hematoloji - Kan bilimi Bacaklarda morluk

Kızlar merhaba benimde bazen kol bazen de bacaklarimda oluyor bu kahverengimsi morluklar zaten derim çok hassas , biri dokunsa bile morarir hemen . Ama bazen çoğalıyor ve aşırı üsüyorum ben . Henüz doktora gitmedim , sigortamda yok şuan . Testler pahalı mı ? Birde kansızlık demir eksikliği bu durumu yaşatıyor mu . Kan testi yaptirali baya olmuştu , ozaman kan degerlerim normaldi

Biryerin kanadığında hemen duruyormu zormu duruyor ve bacaklarında agrı varmı kemiklerde?

Merhaba sonuclariniz nasil cikti sebebi neymis bilgilendirirseniz cok sevinirim

Merhabalar,
Yazılanları okudum yaklaşık 9 sene önce benim de bacaklarımda büyüklü küçüklü morluklar çıkıyordu. Birçok doktora gittim akdeniz anemisinden şüphelenildi. Ama çıkmadı. Hangi tanı araştırılırsa araştırılsın sonucunda o hastalık çıkmıyordu.
Çapada deri ve zührevi hastalıklara gittim orada şansıma birçok asistanın olduğu bir odaya girdim (randevu aldığım doktorun odasıydı) doktorlar bacaklarımı görünce beni yukarı profesör bir bayanın yanına götürdüler. Ve teşhisimi orada bakar bakmaz koydu. Eritema Nodozum. Türkiyede çok fazla derinleştirilmiş bir çalışma alanı yokmuş. O yüzden her doktor bunu anlayamaz denmişti bana. İlaç olarak özel karışım yapılacak bir solüsyon listesi verildi bana. Ekstra iki ilacım da vardı. Onları kullanınca bacaklarımın atağı geçti. Ama çok zor günlerdi. 9 yıldır da bir daha hiç olmadı. İnternetten eritema nodozum yazıp bakın bi kendi lekelerinizle karşılaştırın. Bir de facebookta eritema nodoso diye bir yabancı grup var. Oraya da girdim çoğunlukla italya ispanya taraflarında görülme sıklığı daha çoktu. Belki sizlerinki çok farklı bir rahatsızlıktır ama buradan birilerine belki yol gösterir dedim. Sevgiler🌸

Merhabalar, 50 yasındayım. Vucudumda temmuz ayından beri morluklar olusuor kol ve bacaklarımda. sonra da bir sure sonra geciyorlar , darbeyle de kolay morluklar oluyor bir kan almadan bile. hematologlara gittim hep , kemik iligi biyopsisi bile yaptırdım. spesifik bisey bulamıyorlar. Benzeri seyler yasayanlar oldu mu_?

X