Hematoloji - Kan bilimi Bacaklarda morluk

ewranur

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
10 Aralık 2007
26
0
36
uzun süreden beri bacaklarımda morluklara rastlıyorum.hep wurmuşumdur diyorum ama en son bacağımın arka kısmında kocaman morluk gördük.nasıl wurmuş olabilirim diyorum.başka ne gibi sebepten olabilir.dra gidicem bilgisi olan yazabilirmiiibuyrunnnnnnnnnbuyrunnnnnnnnn

bana da oluyodu böle ara sıra yani bir yere çarpmış olmam mümkün deil.moraracak kadar şiddetli çarpsam mutlaka hatırlarım.dr gittim ben test felan yaptık kan testi kanın pıhtılaşma zamanı normal mi die test yapıldı.bişi çıkmadı.ağrı kesici sık içildiğinde veya başka içtiğimiz ilaçlar varsa onlar yapabilir dedi dr bana

benim babam talasemi(akdeniz anemisi) taşiyicisi doktoru her kontrol de soruyor bacaklarda morluk var mı diye, babamın da ara ara boyle çarpmadan morlukları oluyor.

benimde bacaklarimda morluklar oluyor bu sabah yine bir tane buldum..alt bacagin arka kismi dokunuyorum carpttiim mi diye acida yokk..daha once doktora gittim hersey normaldi..:1no2:

dahiliyeye gittm bişi çıkmadı.cildiyeyle alakalı olabilir dedi.bekliom bklm çıkacak mı bidaha

aynen benmde ağrı kesici kullandığımda böle morarmalar oluo hatta bi doktor bana lösemi olabilirsin dedği bile oldumafoldumben ama çok şükür iyiyim ağrı kesici kullanmamaya özen gösteriorum

uzun süreden beri bacaklarımda morluklara rastlıyorum.hep wurmuşumdur diyorum ama en son bacağımın arka kısmında kocaman morluk gördük.nasıl wurmuş olabilirim diyorum.başka ne gibi sebepten olabilir.dra gidicem bilgisi olan yazabilirmiiibuyrunnnnnnnnnbuyrunnnnnnnnn

cnm bnm annem ıtp hastası yani trombositleri sürekli düşüo ve buda vücudun belli bölgelerinde kanamaya ve bacaklarda ve kollarda büyük büyük morluklara sebep oluo.bi hemotoloji uzmanına görün derim

kanındaki trombositlerin düşmesi yüzünden ablamda da olmuştu tedavi gördü hala da oluyo aradaCADIARZU

Ama dr iyi şeyler söylemedi uzun zaman geçmeyen morluklar ciddi kan hastalıklarının haberdarları olabiliyormuş..
Ancak bacak ve kol daki morlukları çok önemsemıyorlar bıraz bekle uzun zaman gecmesse ve vucudunun baska yerınde de cıkarsa (gogus bel vs ) hemen vakıt kaybetmeden gel dedi..

aynı şeyi ben de yaşıyorum iki aydır. 3 çeşit hastaneye gittim bu sebeple. kanın pıhtılaşmasında etken olan faktörler var.(faktör 5 , faktör 8, faktör 9, ... gibi) bunlarda eksiklik olabileceğini düşündü doktor. çeşitli faktörlere bakıldı, şimdi ağustos başı gibi faktör 9 faktör 11 ve bi kaç test daha yapılacak. bakalım bekliyoruz. Umarım hepimizinki çok basit sebeplerdendir.

benim babam talasemi(akdeniz anemisi) taşiyicisi doktoru her kontrol de soruyor bacaklarda morluk var mı diye, babamın da ara ara boyle çarpmadan morlukları oluyor.

benim bacaklarımdaki morlukların da sebebi talasemi taşıyıcısından kaynaklanıyormuş..dr. endişe edecek bişey yok dedi ...

ya benimde bacağımda oluyor morluk çarpmadan
bazen birden bir ağrı hissediyorum durduk yerde sonra bakıyorum morarmış..bazen hiç ağrı olmadan oluyor kolumda oldu geçenlerde omuzun alt tarafında orayı çarpmam mümkün değil
neden ola ki :S:S

kan testi yaptırmanızı öneririm özelliklede plt değerine baktırın.eğer bi bozukluk çıkarsa ihmal etmeden hemotoloji bölümüne gidin...

mutlaka bi hemotoloğa görünmen lasım bence bendede oluyordu kan pıhtılaşması içerden kanama yapıormus beni romotolağa yönlerdirdiler..mutlaka git araştır ben lupus olduğumu öğrendim..inşalaah sende bişey çıkmas.. allah yardımcın olsun ama sağlık ihmale gelmiyor..

her türlü faktör testlerini yaptırdım, doktor herhangi bir kan hastalığın yok dedi. psikolojik olduğunu düşünmeye başladım, ki doktorlar da öyle dedi.

Benimde bacaklarımda büyük küçük bir sürü morluklar vardı , görünce çok korkmuştum, bir sürü tahlil sonucunda dr bana demirimin çok düşük demir bağlamamın yüksek olduğunu söylemişti, uzun süre ilaç kullanmıştım...

ben de bu konu üzerine başlık açacaktım, halihazırda varken derdimi paylaşayım dedim

geçenhafta işten gelip pantolunumu çıkardığımda resmen şok yaşadım:KK53: sağ ve sol bacağımda karşılıklı olarak 1 TL madeni paradan daha büyük boyutta 6 şar 7 şer tane morluklar oluşmuş:KK30: o kadar korktum ki, hemen dokundum baktım en ufak bir acıma yok, bir yere çarpmış olmam mümkün değil, sanki birisi beni çok fena dövmüş gibi, arada sırada bacaklarımda sebepsiz morarmalar oluyordu ama bu çok aşırı ve yoğundu. ama her nedense doktora gitmek aklıma gelmedi.

şimdi morluklar yavaş yavaş geçmeye başladı ama ben geç de olsa dokroa gitmem gerektiğini düşünüyorum.

çünkü regl sürem de çok çok azaldı, kan ile ilgili bir sorun yaşıyor olabilirim.

merhaba arkadaşlar... konuya biraz geç dahil oldum ama..
benimde vücudumun çeşitli yerlerinde morarmalar oluyordu. hematoloji doktoruna gittim. bir çok tahlil yapıldı ama nedenini bulamadı daha sonra fibrinojen, trombosit fonksiyon testleri ve von willebrant fonksiyon testi yaptırdım ve faktör eksikliği ile trombosit fonksiyon eksikliği çıktı. adetlerimde çok uzun sürüyor. sadece gerektiği zamanda kanama durdurucu ilaç kullanıyorum o kadar
bence ihmal etmel etmeyin bir doktora başvurun :KK49:

X