Doğuma Hazırlık Süt Sağma Makinesi

Bebeklerimize aldığımız eşyalar, hastane çantası, ürünler için tavsiye ve öneriler....

irena_

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
24 Kasım 2007
174
1
Arkadaşlar süt sağma makinesini doğumdan önce alıp hazırlamak istiyorum.Arkadaşlarım bu konuda çok uyardı.Doğumdan önce al hazırla sonra zor oluyor diye.Bazılarının doğumdan sonra sütü hemen gelmemiş ve çok sıkıntı çekmişler.Bende alacağım ama ya sütüm hiç olmazsa boşu boşuna almış olurum diyede korkuyorum.Bu arada arkadaşlarımın hemen hepsi aventin manuel süt sağma makinesini almış çok memnun kaldıklarını söylediler.Elektirikliler hem çok ses yapıyor hemde acıtıyor dediler.Sizlerinde düşüncesini almak istiyorum.Yardımcı olursanız sevinirim. :CüvCüv:

kesinlikle elektrikli tavsiye ederim. manuel çok feci yara yaptı bende ama elektrikli öyle değil. ben ameda lactaline aldım ilk oğlumda. 4 ya boyunca çekerek verdim, sütün kalitesinde veya miktarında en ufak bir azalma olmadı. bunun yanında gerçekten oldukça sessiz çalışan bir makina. tavsiye ederim.

canım ben medela mini pilli elekt. olanını aldım.
henüz kullanmadım ama çok araştırdım. hem fiyat olarak üzmez, hem de kullanışlıymış çok.

ben 40 gün manuel kullandım orta parmağım nasır oldu inanki.
kesinlikle tavsiye etmiyorum manueli.
medela bu konuda en iyisi.hassas olan göğüs ucunu yara da etmiyor.çok rahat.
elektiriklisini kullan canım..120 140 arası fiyatları

walla ben bu konuda biraz daha beklemen taraftarıyım sanki bulunamayacak yada sen olmazsan alınamayacak bir şey değil yaa eşin hemen gider alır....bence boşuna masraf yapma doğumdan sonra ihtiyacın olursa alırsın..

Galiba doğru söylüyorsunuz arkadaşlar.Doğumdan sonra sütün durumuna göre alayım.Bazı arkadaşlarımın sütü gelmeyince çok sıkıntı çekmişler ve gecenin bir yarısında süt sağma makinası aramak zorunda kalmışlar.Buldukları markalarda hep dandikmiş,beni bu yüzden uyardılar.Artık duruma göre hareket edecez.

Arkadaşlar avent elektrikli kullanan var mı, yoksa medelayımı tavsiye edersiniz? kafamçokkarıştı

Ben şuan hangi marka olduğunu bilemiycem ama basit elektrikli olmayan bir pompa aldım.çok rahat kullanıyorum.benim sütüm çok fazla,bu yüzdende çok rahat sağılıyor.Pompayı bir kere sıkıp bırakıyorum kendisi fışkırmaya başlıyor zaten.Ama mesela bir arkadaşımın sütü az geldiğinden işine yaramamış,elektrikli alacak.bence bekle sütünün nasıl olacağını gör ona göre al.örneğin ben pompayı 8 tl ye aldım.önceden elektrikli alsam boşa gidecekti

ben işe başlayacağım ondan ihtiyacım var. kızım çok şükür 7,5 aylık oldu ve emiyor ancak ben işyerinde sağmak istiyorum bu nedenle saklama konusunda da sorun yaratmayacak bir cihaz lazım. evden 13 saat uzak kalacağım ve bu süre içerisinde sağıp ertesi güne bırakmam lazım. taşınabilirliği ve kullanışlı olması bakımından önerilerinizi bekliyorum.

X