Patlcan Kzlemenin Pf Noktalar Neler?

Daha dün akşam yaptım, fırında geç oluyor diye ocakta yaptım ama heryer battı tabi. Bubahsedilen köz tavasından acilen edinmem lazım . Çünkü ben patlıcana bayılırım.

ben teflon tavada kozluyorum tavayı ocaga koyup patlıcanlarıda tavanın ıcıne yerlestırıyorum.patlıcanları ara ara cevırerek kozluyorum

Şu patlıcan közleme meselesi dünden beri gözüme takılıyo hemde tam bu saatte ve dolaba koşuyorum offfff :)) en güzeli yine klasik annelerimizin yaptığı gibi ocakta ateşe koyarak olur fırın işin doğalını bozuyo ...varsın kirlensin o tat için değer beeee :)

teflon tavada güzelde,ocağın temiz kalması açısından ama yerken o is kokusu olmuyor.......ocağın üstüne aliminium folyo koyun patlıcan dışa taşmıyacak şekilde o zaman ocakta batmıyor direk ateşe temas ettiği için o is kokusuda oluyor yerken, tavsiye ederim.........

bende fırında yada palıcan közleyicisi var onda yapıyorum büyük rahatlık doğrusu herkese tacsiye ederim

patlicanlari dikeylemesine ikiye kesip tost makinasinda kozluyorum firin kagidi kullanarak. guzel oluyor ama su tavada olayinida denemek istiyorum :44:

patlicanlari dikeylemesine ikiye kesip tost makinasinda kozluyorum firin kagidi kullanarak. guzel oluyor ama su tavada olayinida denemek istiyorum :44:

aa tost makinesi de var bir de değil mi? öğle arası bi tane deneme yapayım merak ettim, teşekkürler :)) 180 derece açıp üstüne koyup mü közlüyorsunuz yoksa tost yapar gibi üstünü kapatıyor musunuz?

aa tost makinesi de var bir de değil mi? öğle arası bi tane deneme yapayım merak ettim, teşekkürler :)) 180 derece açıp üstüne koyup mü közlüyorsunuz yoksa tost yapar gibi üstünü kapatıyor musunuz?

canim arasina dedigim gibi firin kagidi kesiyorum..yoksa icine cok yapisiyor...sapini kesip ikiye dilip yerlestiriyorum...ve uzerinide kapatiyorum..nasilsa kagida geliyor tost makinasi ve boylece guzelce kozleniyor...derece olarak tostu hangi derecede yapiyorsam o sekilde ayariyla oynamiyorum canim...

pistikten sonrada soguk suya atiyorum sicak sicak bir kac dakika dinleniyor ve boylece kabuklari daha kolay soyuluyor.

Son düzenleme:
ama benim fırın kağıdım yok :KK43: nerden alıyorsunuz o yağlı kağıtları, hiçbir yerde göremiyorum:KK50:
evlenmeme 2 ay kaldı, şu an yaşadığımı evde yaşayacağız tayin durumu olmazsa. ve ben ufak tefek kışlıklar hazırlama, yemek repertuarımı genişletme çabasındayım. kağıdın nerden satıldığını öğrenirsem evime alma şansım var :)

ama benim fırın kağıdım yok :KK43: nerden alıyorsunuz o yağlı kağıtları, hiçbir yerde göremiyorum:KK50:
evlenmeme 2 ay kaldı, şu an yaşadığımı evde yaşayacağız tayin durumu olmazsa. ve ben ufak tefek kışlıklar hazırlama, yemek repertuarımı genişletme çabasındayım. kağıdın nerden satıldığını öğrenirsem evime alma şansım var :)

Her markette var, alimünyum folyaların, strech filmlerin olduğu reyonda bulursun. Ama patlıcan közleme için en güzel yöntem közleme tencereleri, közmatik yani. Pazarlarda var, milyoncularda var. 3 ya da 5 TL.

Her markette var, alimünyum folyaların, strech filmlerin olduğu reyonda bulursun. Ama patlıcan közleme için en güzel yöntem közleme tencereleri, közmatik yani. Pazarlarda var, milyoncularda var. 3 ya da 5 TL.

Annem de kullanıyor aşırı pratik ve mükemmel bir şey... Ocak batmadan. :KK16:

tamam arkadaşlar haftasonu közmatik ve yağlı kağıt alıyorum ve közlemelerimi yapıyorum inşallah :KK68:

bencede közmatik süper bişey
o kocaman tombul patlıcanları nası güzel közledi..
kışlık patlıcan biber közleyip doldurdum dondurucuma...

X