Patlcan Kzlemenin Pf Noktalar Neler?

deniz__el

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
21 Ocak 2008
25
0
hünkar beğendi yapmayı düşünüyorum fakat patlıcanları nasıl közleyeceğimi bilmiyorum. ocakta yapmayı düşündüm ama batıyormuş. bildiğiniz başka bi yöntem var mı????

folyoya sarıp fırına atabilirsiniz
yada folyosuz fırının ızgarasına koyabilirsiniz daha pratik olur
ama ateş temas edince patlıcanın tadı bir başka oluyor
ateşten kastım tüpün zehirli alevi değil elbette kaydirigubbakcemile3kaydirigubbakcemile3

Yemekteyiz Makedonya programında Suzana Musli (hemşire) elektrikli ocakta közledi patlıcanları.Bizde de 3 tüplü 1 elektrikli ocağı var fırının.Güzel fikir diye anneme dedim,elektrikli kısımda yapabiliriz diye söyledim.Bu arada folyoya sarıp fırına da atmak iyi bir fikir.

ben ocakta ama teflon tavada,ağzını kapatarak yapıyordum,kısık ateşte,güzel oluyordu,artık fırına gönderiyorum..

ben aygazın üzerinde közlemek için ızgara aldım çok pratik.bence temin edebilirsen bununla dene

Ben mikrodalgada 7-8 yerinden delerek közlüyorum. Yemekteyizde biri folyoya sarıp ocağın gözünde közlemişti buda harika bir fikir bence.

ben direk ocağın üstüne koyuyorum patlıcanları çabucak oluyoa.s

valla ocağı batırıyor diye küçük tüpte döndüre döndüre közledim, patlıcan salatası yaptım pekte güzel oldu, patlıcanların çekirdeklerini ayırmayı unutmayerimseniben

Fırının ızgarısını yakıyorum. Patlıcanları tepsiye koyuyorum çevirerek közleniyor. Biz eskiden fırına gönderirdik ama inanın fırında daha temiz daha kolay soyuluyor. Yani evde fırında

pazarlarda var birde bir kaç markette gördüm közmatik diye satıyorlar.fiyatıda uygun.çok pratik ocakta batmıyor ben onu kullanıyorum.tavsiye ederim.

fırında fırın tepsisine dizim 250 derecede patlıcnlar ellle bastırınca çökene kadar pişiriyorum hiç folyo falan gerekmiyor.tahmini 20-25 dakika

vala ocakta yapiyom, cokta pratik oluyo iki dakka da da temizlerim ne var yane:icecream:

fırın tepsisine folyoyu yayıyorum üzerlerine de patlıcanları bi kaç yerinden bıçakla hafif çizik atıyorum fırında 280 derece pişiriyorum ve ne ocak ne de fırın batmadan tertemiz hazır oluyor,

bende bu akşam pazara ugrayacaktım ve ne yemek yapayım dıyordum çok iyi fikir kızlar sagolun ben fırında közlerim...

X