Bebek Beslenmesi yediklerimiz anne sütünün tadını etkiler mi?

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.

esther

let the game begin...
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
2 Eylül 2008
4.778
37
acı yersek sütümüz acı olur diyorlar bu doğru mu? geçenlerde birkaç gün söylemesi ayıp çiğ kofte yemiştim. oğlum emeyi zor aldı zaten bugünlerde zorla tıkıyorum ağzına o da ayrı mesele

canım bebeğin kaç aylık...bende de var aynı sorun..yani habire emmiyo eskisi gibi canı isterse emiyo..sıcaklardanmıoki acep diye düşünüyorum..huzursuz accık bu arada 4 aylık olucak yarın

1 hafta sonra 5 aylık olcak benimki. memlekete geldişk geleli yani 4 ay doldu oğlan bi tuhafoldu. ısırıyo memeyi bi de çığlık atıyo. bazen ağlıyo. gündüz zor emiyo

ay yazıyomuş pardon..4 ay 23 gün değilmi...walla bilemiyorumki araştırmak lazım etkilermiki acep?bence biraz saçma gibi Allah acizmi o kadar?ne kadar enteresan mesela vitaminler giderken hastalıklar asla bulaşmıyor sütümüz ile...neden acı olsunki :)

haklısın. ilk defa yemiyorum ki sonuçta. ay ne biliyim başka sebep bulamıyorum. sıcaklardan mı oluyo büyüyo mu anlamadım. ama inatla emziricem :jeyyar:

aynen canım sen ne yersen ye sütüne geçiyor( acı , gaz yapacak ürünler,soğuk içecekler ve yiyecekler ) onun için çok dikkatli yemelisin

gaz geçiyo evet (nohut yeyince fark ediyorum :roflol: ) ama acı ve tatlıdan emin değilim

bende katılıyorum arkadaşlar...gaz yapabilir mesela bizimkine mercimek çok kötü dokunuyo ama bende yiyorum acı tatlı ama bi sorun olmadı..pregant cığım sakın diş çıkarıyor olmasınlar..nede olsa emen bebekler çıkarmı çıkar valla..benimkinin damaklarına baktım bembeyaz...diş çıkarıyor olmasınlar sakın!ne dersin...huzursuz gibimii?

genel olarak huzursuz değil maşallah canım. ama emerken öyle niyeyse. aslında doktorum dişleri kaşındığı için öyle davranıyo dedi ama bilemiyorum. o beyazlık bizde de var ve bol miktarda salyamız. senin kız ne kadarlıktı canım?

aynen canım gülüyo oynuyo uyuyo ama emerken çok fazla kalmıyo memede ve saldırmıyo görünce eskisi gibi...yani keyifsiz emiyor ve zorla veriyorum bazen almıyo memeyi ağlıyoo..bugün tam 4 aylık oldu birazdan aşıya gidicez sorucam bakalım ebemize ne diyecek?hem ağzınıda bi göstermeli..bizimkide beyaz ve salyalı ne buluyosa da ağzına götürüyor hemen..hayırlısı canım selametle kal

bunu ben bir kitapta okudum hamileyken.acı etkiliyor kızlar inanması güç ama gerçek.tadını değiştirimiş.hatta eğer kişi hamileyken acı yiyorsa o zmn bebeğe acı farklı gelmezmiş ama hamileyken yemeyip emzirdiğinde yerse değişik gelirmiş tadı

offf yahuuu 9 ay hep dıkkat ettık yedıklerımıze...şimdi doğurduk gaz yapçak derdı basladı...ne zormuş doğum yapmk soguk su bıle içemios...:kedi:

bana ebemiz acının anne sütünü etkilediğini söylemişti
hata sarımsaklı şeyler bile etkilermiş bebeği emmek istemezmiş koku yaparmış
tatlıyı bilmiyorum ama onun hakkında bişey duymadım tatli etkilese bile iyi yönde etkiler herahlde tatliyi kim sevmezki dimi ama

ay bilemiyorumki arkadaşlar..bende şimdi arada kaldım..bana da sanki tadı değişmezmiş gibi geliyor..bide koku meselesini düşündümde olabilirde yaaa...çünkü ineklere bile soğan kabukları verildiğinde sütü bi tuhaf kokuyor..ee bizimde aynı sistem değilmi :) yani bizimkide kokabilir ama yine de tadının değişmesi tuhaf geliyo..

ayy ben de çok acı ve çook soğanlı yiyorum benim bebe etkilenmiyor seviyor sanırım :KK70:

Eklentiler

• xxxxxxx.jpg
    xxxxxxx.jpg
    81 KB · Görüntüleme: 41
X