amino sentez yaptıran varmı acaba ACİLLLLLLLL CEVAP

mlk2004

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
19 Mayıs 2008
252
0
45
kızlar sevgili görümcem hamile uclu test sonucunu cuma gunu aldı ve 278/1 rısk cıktı 31 yasında ıkıncı hamılelıgı dr amıno sentez onermıs sızce yaptırsınmı onunda dusuk rıskı var dıyorlar yada bebek anı strese gırıp kalbının durmasına sebeb verebılıyormus sanırım sızce ne yapsın cocugu aldırmayı dusunmuyor sımdılık ama kararsız yaptırsammı yaptırmasammı dıye yaptıran varmı ıcınızde neolur acıl yardım edın

olmazmı cnm ben yaptırdım 50/1 riskle hemde ve sonuç şükürler olsun oldukça iyi.

Bu aralar haberiniz olsun genelde amniyosenteze yollanıyor.30 yaş üstü filan değil benimle birlikte 20 yaşındaki hamilelerde amniyo oldular.ışlemde acı yok korkulacak kasılacak bir durum yok.Zaten doktorlar oldukça iyi sizler sadece bu işlemi yapacak profesyonel birilerini bulmaya gayret edin zira insanın içi başka türlü rahat etmiyor.

Sonrasında bol bol dua ettim bekledim ve bu amniyo sonuçlarının kötü olduğuna dair hiç rastlamadım.Allahım yardımcınız olsun ben zamanında çok ağladım lütfen siz yapmayın bunu üzmeyin bebeğide anneyide..

Gelmiş geçmiş olsun a.s. a.s.

sagol canm dun grumcemde yaptırdı sımdı evde yatıyor ne yapması lazım kac gun yatack bebege bısey olcak dıye korkuyoruz

geçmiş olsun canım...bende yaptırcam ağustos başında...inşallah hepimizin sonucu iyi çıkar...

sagol canm dun grumcemde yaptırdı sımdı evde yatıyor ne yapması lazım kac gun yatack bebege bısey olcak dıye korkuyoruz

merhabalar, bende yaptırdım,çapa hastanesinde ibrahim bey tarafından yapıldı,sıvı alındıktan sonra 2 saat hastanenin merdivenlerini inip çıkmak zorunda kaldım,allaha şükür temiz çıktı,birazda kendini fazla dinlemeyeceksin,şimdi 32inçi haftanın içindeyim,sıvıyı aldırmaktan çok beklemek yoruyor insanı kötü çıkarsa ne yaparımlarla kafası allak bullak oluyor,allah hepimizin yardımcısı olsun,iyi düşünelim iyi olsun.

Benimde ptesi doktorda randevum var ama ben sonuc bebek sagliksiz ciksada aldirmayi düsünmedigimden testi yaptirip bebegimi riske atmak istemiyorum.Ayrica ben bu testin ihtiyac oldugunada inanmiyorum .Imkanim olsa zaten psikolojisi degismis anne adayini üzmek yüzünden mahkemeye bile verirdim doktorlari.Risk herzaman var. Eger ailemden yada esimin ailesinden genetik bir sorun gelseydi o zaman daha dikkatli düsünürdüm ama bendeki sorun sadece 40 yasi gectigim icin farkli bir mesajda vermis olmayayim.

canım aldırmaya bende karısyım zaten dınende cayız degıl bıldıgım kadarıyla 24 haftalıkdan sonra almıyorlar ama 24 haftada altı aylık oluyor canlı canlı yanı ayyy dusunmesı bıle kotu benım oglumada bılmem ne kıstı var dedıler ama sukur ıyı sımdı zaten amıno sentez yaptırmadım dınlemedım dr mu aldırmayı dusunmedıgım ıcın hamdolsun saglıklı ıkıncı oglum da cıkmıstı bu arada ılkı normaldı yasla ılgısı yok canm yaa yırmı yasındakıler bıle amıno sentez yaptırmaya gelmıs gorumcem anlattı

kızlaaaarrrrrrr benim bu haftalarda amniosentez yaptırmam lazım.ağustos 2-3 de gel demişti dr.zekai tahir burak'a (ankara) sevk edilcem,orda yapılacak amniosentez.ama ben kimseyi tanımıyorum.orada önerebileceğiniz bir dr. var mı.işinin ehli biri olsun istiyorum...

öncelikle çok şaşkınım hayretle okudum yorumları ben 20 yaşındayım ilk gebeliğim..
kimse evladından geçmez hele ölüm fermanını hiç vermez ama size tavsiyem butür çocuk büyüten ailelerle biraz konuşmanız hatta mümkünse tanık olmanız.
40 yaşında gebe kalınınca tabikide bu oldukça zor olsa gerek belki son gebelik şansıydı bilemiyorum.
ama 2li-3lü ve hatta 4 boyutlu testlerin amacı zaten butür tespitleri belirlemek yoksa BBG evi izler gibi bebekleri izlemenin kime ne faydası var..doktorlar cani değil bizi bilgilendirmek zorundalar zor bi süreç gerçekten zor bi süreç amino sentez yaptırdım geçen hafta bende sonuç bekliyorum. açıkcası ben bunun dinle imanlada bi alakasını görmüyorum çünkü tedavisi olmayan bi hastalık bu başımız ağrıyınca bile doktora giderken bebeğimiz acılar içinde gözümüzün önünde kıvranırken buna hangi yürek dayanır doğrusu bilemiyorum.algılayamıyorumda.şunu unutmayın tedavisi yok ve düzgün çalışmayan her organ başka hastalıklarda doğurur..şunuda unutmayın bunları yaşayacak kişi bir bebek yetişken bir insan değil !

yine her ne olursa aldırmam diyen hatta bunu tartışmaya bile açık görmeyen annenelere diyecek bişi yok bence saygı duyuyorum ama doktora neden gidiyorlar bunuda hiç anlamadım..

Son düzenleme:
Arkadaşlar 13.haftalık hamileyim ,Hizmet hastanesinde yaptırmış olduğum 2"li test normal çıktı .Yanlız doktorum 36 yaşındasın down sendromlu bir çocuğu kabul ederim dersen Amniyosentez yaptırma, ama yok istemem dersen Amniyosentez karından su alma işlemini yaptırmalısın dedi. Şoke oldum ağır geldi ,halamın kızını aradım kendisinin başından böyle bir şey geçmişti kendisinin ,2li test ,amniyosentez yaptırmaması sonrasında 7 .ayında ultrasonda doktorunun bebeği down sendromlu olmasını saptaması sonrası amniyosentez yapılarak gebelik sonlandırılmış. Banada yaptırmamamı söyledi çünki 1%200 ihtimal düşük ihtimali olduğunu belirtti. Kan alınarak yapılanı tavsiye edebilirim.

X