Çocuk Hastalıkları 2 aylık bebeğim kaka yapmıyor:(

Bebek Hastalıkları, diş çıkarma, bebeklerde kusma, bebeklerde ishal, bebeklerde uyku düzensizliği

tiviti

GELDİN DÜNYAMIZ OLDUN...
Kayıtlı Üye
6 Temmuz 2007
842
6
40
merhaba arkadaşlar günaydın

2 aylık bebeğim kakasını yapmıyor bugün 3. gün ağlayıp ıkınmıyorda neden acaba çok teleşlıyım acaba sütümden mi, kaynaklanıyor
öğleye kadar yapmazsa öğleden sonra dr a götürmeyi düşünüyorum
çok telaş yapıyorum...

telaşlanma bnm bebeğimde 2 aydır böyle anne süt alan bebeklerin genelinde görülürmüş bizde 3-4 günde bir zeytinyağıyla uyarıyoruz ya da fitiil yappıyoruz

cnm panik yapma bebeğin eğer ağlamıyo sıkıntısı yok gibi görünüyosa
kilo aldığından yapmıyodur kakasını
bizim yaşlılarımız kabız bebeğe şunu tavsiye ederdi
bi küçük parça sabunu incecik kesin yani fitil şeklini verin ve fitil gibi kullanın işe yaradığını söylerler
yada kimisi zeytinyağı içirir
kimisi pamukla sürermiş poposuna öyle diyolar
bunları dene istersen
umarım sorun yoktur

teşekkür ederim canlarım saolun
yağ olayını dün akşam denedim ama tık yok:KK43:(

canım benim kızda da sık sık oldu dr 24 saat olup hala yapmıyorsa ç.ocuğu rahatsız etme gliserin fitilin yarısını koy hemen yaptır dedi yada unuttuysa bazen tembellik yapıyolar benim kız öyleydi derecenin uç kısmına pişik kremi koyup bolca poposuna hafif batırıyosun bir iki sefer yap o 3. de zaten takarken yapıyor

zarar veririm diyede korkuyorum denizli dede yalnızım kahretsin annem yada kayınvalidem olsaydı daha başka olurdu yaaa offfffffffff çok sıkıldım
sıkıntısıda yok gibi hiç ağlamıyo ıkınmıyo anlamadım ben bu işi

arkadaslar hakli canim nedeni hizli kilo alimida olabilir tam gelisme evresinde .....
eger rahatsiz olmuyosa telas yapma benim kizimdada oldugu zaman ben bes dakika aralarla karnina ve kalcalarina masaj yapiyorum...
rahatlattigi icin cok kolay yapiyo..eger gene yapmazsa doktora götür..büyük ihtimalle onlarda fitil vericeklerdir....umarim bi an önce düzelir....

cnm hiç telaş yapma korkma bende kızımı yalnız buyutuyorum ve aynı sorun bende de vardı yaklasık 2 ay fıtılle ben yaotırdım sımdı doktorum kayısı verdıde kayısıyı yıyınce yapıyor ama doktorum 4 aylık olana kadar bekledı kayısı ıcın cok normal bı durum ama sen yınede doktora gotur ben ılk goturdugumde fıtıl vrdı hala oyle devam edınce popo delıgının olcusune baktı kucukse ondan yaamıyo olabılır dedı ama oyle bı sorunu yoktu tembellıkten yapmıyodu:) bende hep dıyodum sadece yapması gereken yıyıp ıcıp yapmak onu bıle bana yaptırtıyo dıyodum:)gecer cnm korkma hep boyle olucak dıılya ıcını ferah tut..

teşekkür ederim arkadaşlar yorumlarınız için az önce hastaneye götürdüm malesef çocuk dr izinliymiş muayene olmadan geldik.az önce 1 çay kaşığı zeytinyağı verdim bakalım bekliyorum şimdimafoldumben

Hayatım panık yapma aĞer rahatsızlıĞı olsa aĞlar ıkınır kasar kendını
bebeĞın rahat sa sorun yoktur ama takıp etmekte yarar varr

merhaba arkadaşlar günaydın

2 aylık bebeğim kakasını yapmıyor bugün 3. gün ağlayıp ıkınmıyorda neden acaba çok teleşlıyım acaba sütümden mi, kaynaklanıyor
öğleye kadar yapmazsa öğleden sonra dr a götürmeyi düşünüyorum
çok telaş yapıyorum...

arkadasım cok normal bır durum hemen hemen butun bebeklerde yasanır bu sorun
cunku bagırsakları daha yenı alısıyor besınlere ve kaka yaparken ıkınmalar zorlanmalar olabılır
bende kızlarımda yasadım
kakasını yaparken ellerınle bagırsaklarını karnını hafıf hafıf masaj yaparak bebegıne yardımcı olabılırsın.bacaklarından tutarak dızlerını karnına dogru bastırdıgındada bebegının daha rahat gaz cıkardıgını kakasını yaptıgını goreceksın
bebegını ızlersen zaten ıkınırken bacaklarını karnına dogru cektıgını farkedeceksın
bırde poposu kaka yaparken ıkınmadan dolayı zorlanıyor ve ben dereceyle bıraz yag surdum poposuna kuruluktan kurtuldu ve cok kolay kakasını yaptılar
ıkı kızımdada bebekken denedım ve ıse yaradı deneye bılırsınız
cok panık yapmayın en kısa zamanda gececektır

telaşlanma bnm bebeğimde 2 aydır böyle anne süt alan bebeklerin genelinde görülürmüş bizde 3-4 günde bir zeytinyağıyla uyarıyoruz ya da fitiil yappıyoruz

canım yanlısın olmasın anne sutu alan bebekler asla kabız olmaz bebeişşim 7 aylık anne sutu alıyor surekli ve kabız sorunu hiç olmadı gunde 7 -8 defa kaka yapıyor ek gıda alıyorsa kabız olur bebek

arkadasım cok normal bır durum hemen hemen butun bebeklerde yasanır bu sorun
cunku bagırsakları daha yenı alısıyor besınlere ve kaka yaparken ıkınmalar zorlanmalar olabılır
bende kızlarımda yasadım
kakasını yaparken ellerınle bagırsaklarını karnını hafıf hafıf masaj yaparak bebegıne yardımcı olabılırsın.bacaklarından tutarak dızlerını karnına dogru bastırdıgındada bebegının daha rahat gaz cıkardıgını kakasını yaptıgını goreceksın
bebegını ızlersen zaten ıkınırken bacaklarını karnına dogru cektıgını farkedeceksın
bırde poposu kaka yaparken ıkınmadan dolayı zorlanıyor ve ben dereceyle bıraz yag surdum poposuna kuruluktan kurtuldu ve cok kolay kakasını yaptılar
ıkı kızımdada bebekken denedım ve ıse yaradı deneye bılırsınız
cok panık yapmayın en kısa zamanda gececektır

verdiğin bilgiler için çok saol cnm ama neler denedim yapmadı hala kakasını dediğin gibi dizlerini karnına doğru itiyorum gaz çıkarıyo baska bişi yok karnına masaj yapıyorum yine yok belki hep yatıyo ondan zorlanıyodur diyorum alıp kucağıma gezdiriyorum yok anam yine yok zeytinyağı verdim bugün 1 çay kaşığı hem öğlen hem az önce birde poposuna da sürdüm ama yok bacım hala gelmedi şu kaka

ne kakaymış yahu bu kadar bekliycem aklıma gelmezdi vallaa.....

canım yanlısın olmasın anne sutu alan bebekler asla kabız olmaz bebeişşim 7 aylık anne sutu alıyor surekli ve kabız sorunu hiç olmadı gunde 7 -8 defa kaka yapıyor ek gıda alıyorsa kabız olur bebek

ben kabız olur demedimki kakasını yapamazmış dedim zaten bizimkine yaptırıken kaka katı çıkmıyoki sulu çıkıyo yani kabız deği sadece tembel sanırsam bugün dr.una sordum ek gıdalara geçince yapmaya başlar dedi

verdiğin bilgiler için çok saol cnm ama neler denedim yapmadı hala kakasını dediğin gibi dizlerini karnına doğru itiyorum gaz çıkarıyo baska bişi yok karnına masaj yapıyorum yine yok belki hep yatıyo ondan zorlanıyodur diyorum alıp kucağıma gezdiriyorum yok anam yine yok zeytinyağı verdim bugün 1 çay kaşığı hem öğlen hem az önce birde poposuna da sürdüm ama yok bacım hala gelmedi şu kaka

ne kakaymış yahu bu kadar bekliycem aklıma gelmezdi vallaa.....

:roflol::roflol::roflol::roflol::roflol::roflol::roflol::roflol:
sorma canım valla bızde gectık o donemlerı sonra kakasını ogrenır bezden kurtulmak ıcın wcde beklersın basını
kızıma gecen ay ogrettım bende arkadaslara ne kader ay bu burnum b.ktan kurtulmuyor ulennnnnn dedım
herkes gulmekten kırıldı:roflol::roflol::roflol:
napalım boyle buyuyorlarmıs seker bu cocuk mılletıde
cekecegız artık
saka bır yana canım acaba kakası degılde gazımı var ondanmı kıvranıyor
gaz ılacı kullanıyormusun?bıtkısel gaz ılacları var eczanelerde onlardan alabılırsın
sorun kaka degıl gaz olabılır bırıken bagırsaklarında oda cok sancı yapar
en kısa surede ınsaallah duzene gırer
bırde yedıklerıne dıkkat et gaz yapan yıyeceklerden uzak dur sutunden dırek bebegıne gecıyor :çok üzgünüm::çok üzgünüm:

Canım benimkide bazen 4 gün yapmıyor. 8 güne kadar normal dedi doktorumuz telaş yapma a.s.

:roflol::roflol::roflol::roflol::roflol::roflol::roflol::roflol:
sorma canım valla bızde gectık o donemlerı sonra kakasını ogrenır bezden kurtulmak ıcın wcde beklersın basını
kızıma gecen ay ogrettım bende arkadaslara ne kader ay bu burnum b.ktan kurtulmuyor ulennnnnn dedım
herkes gulmekten kırıldı:roflol::roflol::roflol:
napalım boyle buyuyorlarmıs seker bu cocuk mılletıde
cekecegız artık
saka bır yana canım acaba kakası degılde gazımı var ondanmı kıvranıyor
gaz ılacı kullanıyormusun?bıtkısel gaz ılacları var eczanelerde onlardan alabılırsın
sorun kaka degıl gaz olabılır bırıken bagırsaklarında oda cok sancı yapar
en kısa surede ınsaallah duzene gırer
bırde yedıklerıne dıkkat et gaz yapan yıyeceklerden uzak dur sutunden dırek bebegıne gecıyor :çok üzgünüm::çok üzgünüm:
canım bebeğimin gazının olduğunu sanmıyorum maşallah hem alttan hem üstten dırt dırt gidiyo gazını güzel çıkarmasına rağmen eşim eczaneden nurse harveys diye bitkisel bi şurup almış bi arkadaşı tavsiye etmiş kullandık 3-4 gün sonra çocuğum kaka yapamadı ben o şuruptan biliyorum ama eşime sorarsan şurup çok iyi valla bende şaşırdım napacağımı.kızım benim feleğimi şaşıttı vallaakaydirigubbakcemile3

Arkadaşım sakın telaş yapıp bebişinin poposuna bişeyler sokma.zeytinyağına da gerek yok .anne sütünden başka bişey almayan bebeklerin bir haftaya kadar kaka yapmaması çok normal.hatta doktor bize 10 güne kadar bekleyebilirsiniz demişti.anne sütü tamamen emildiği ve atığı olmadığı için çoğu bebişine yarıyodur ve bak göreceksin kilo alımı çok iyi olcak.hele ki bebeğin rahatsız değilse,sen de içini ferah tut canım...

X