Kendimi geri zekal gibi hissediyorum :((

dertlisezen

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
26 Ocak 2009
2.317
11
Selam arkadaşlar, benim sorunum şu: Eşimle 14 aydır evlıyız ve esımın sureklı benı becerıksız olarak gormesınden bıktım.Şu aralar acayıp moralım bozuk.Eskiden belli etmemeye calısırdım ama artık herkes farkedıyor uzgun oldugumu.
1. SORUN: Eşim sureklı benım bırseylerı beceremeyecegımı soyluyor ve bu benı sınır edıyor.Ehlıyet ıstıyorum.Cevap : "Sen ehlıyet alamazsın,korkaksın.Tedırgın oluyorsun hemen."Arkadan da ılla baska bırıyle kıyaslayıp ekler : "Bak Derya ( amca kızı) gibi araba kullanan kız gormedım daha.Ablam da oyle senın gıbı korkak." Sen ne anlarsın sen ne bılırsın laflarından da bıkmıs durumdayım.Bu arada esım lıse mezunu,dort sene yurtdısında calısmıs gelmıs sımdı bır otomotiv sirketinde araba tamırcısı,ben unıversıte 4. sınıf ıngılızce ogretmenlıgınde halen okumaktayım.
2. SORUN: Evımızde onun hobısı olan dort tane akvaryumumuz var ve bunların temızlıklerı yemı vs. bunlar sureklı bı yerlerde dagınık,esım zaten genelde dagınık gercı :) Evde sureklı "Şu nerde?,bu nerde?" sorularından bıktım artık.Bulamayınca da "zaten koydugun yerı bı kere hatırlasan kafamı kesıcem!"lafını anında yıyorum.Evde herseyın yerını ben bılmek hatırlamak zorundayım.Dun temızlık yaptık beraber esyaların yerını degıstırdık.Aksam saat 11 olmus balıklarından ıkısı mıkrop kapmıs ılacı nerdeymıs,nerden bılıyım ben dedım."Bırseyı de bul ya bır seyı de bul yani!" Sanki ben bılgısayar harddıskıyım.
3. SORUN:Ben esıme gore cok tutumluyum.Esım cok savurgandı ama bunu yavas yavas da olsa yenmeye baslamıstı.Bır senelık evlıyız benım aldıgım gıysı veya herhangı bırsey elımdekı parmak sayısını gecmez zaten ben ısteyınce " para durumumuzu bılıyorsun,nasıl alalım" der ama kendısı ucuz da olsa pahalı da olsa akvaryumu ıcın bısıler alır.
4. SORUN: Eşim hıc gezmeyı sevmıyor :KK43: Sureklı evdeyız. Hafta ıcı altıda ısten cıkıyor.Ben de ısten cıktıgım ıcın evdeyım sureklı.Ya kıtap okuyorum ya da yemek yapıyorum ya da temızlık. Eve gelıyor,ben tum gun zaten evdeyım,dısar cıkalım derım hayır yorgunum der.Yemek yapıyorum bugun bunu neden yapmadın sundan yapsaydın.E sulu nıye olmamıs bu. Iyıce sınır olmaya basladım yani!!!!! Ilk defa boyle cok taktım kafama bu sorunları.Arkadas ben mı cok takıyorum ya da ne yapmalıyım kendımı cıdden gerızekalı gıbı hıssedıyorum senağlama

ehliyet mi istiyorsunuz? eşinize sormak yerine gidin ehliyet kursuna yazılın... ehliyetinizi alın... onun demesine göre ne olduğunuza neden karar veriyorsunuz... o onun yorumu... demek ki korkak olan o... onun söylemlerine göre hayatınızı yöndlendirmeyin...
siz üniversite mezunusunu, o lise... dolayısıyla bunu içten içe sorun yapıp size başka şekilde yansıtıyor...
kendi ateşinizi kendiniz yakarsanız amca kızından da daha iyi araba kullandğınızı görürsünüz...
kendi koyduğu şeyi bulamıyorsa onun dağınıklığını siz toplamayın... bırakın dağınık kalacaksa kalsın o ev... ama evin dağınıklığından sadece kadınlar sorumluymuş gibi hareket ediyoruz biz kadınlar... oysa evde iki kişi yaşıyor... hata... adamın annesi değilsiniz siz... ona bir yer ayırın... neyi en çok arıyorsa onları oraya koysun... orası onun olsun...
fazla tutumlu olmayın... kendi paranızı kazanıyorsunuz... istediğiniz gibi harcayın... ben şunu almadımlarla övünmeyin... nasıl alıştırırsanız öyle gider...
onunla gezmek durumunda değilsiniz... kadının ayrı bir hayatı olmalı... o gezmiyor diye kendinizi eve hapsetmeyin... arkadaş edinin... ya da en güzel arkadaşlığı kendiniz ile yapın... kimseye ihtiyacınız yok eşinize bile...
çözecek olan sizsiniz... eşiniz size böyle dememeli... ancak dediklerini kabul edip etmemekte sizinle alakalı..oturup niye bana böyle dedilerle vakit kaybederseniz olmaz... bir şeyleri değiştirmeye kendinizden başlayacaksınız...

cnm kusura bakma ama neden böle hissediyosun :eek:klava:
gerizekalı lafıyla kendine hakaret ediyosun inan :1shok:
eşin balıkla uğraşcana birazda karısıyla ilgilensin :bbo:
napcakmış bu kadar balığı böyle :uhm:
moralini bozma yerimseniben
ayrıca evdeki herşeyi hatırlamak zorunda değilsin :jeyyar:
onunda evi sonuçta o da bilmeliyemek konusunda da beğenmiyosa eğer
paşa liste çıkarsın haftalık naniknanik
böylelikle laf etmez sırnaşık şey
kadınla köle değildir :enbuyukkk:

su an ehlıyet alacak durumum yok Elfida'cım cunku ısten cıktım o yuzden ıse basladıgım gıbı alıcam dedıgın gıbı. :teytey:

cnm kusura bakma ama neden böle hissediyosun :eek:klava:
gerizekalı lafıyla kendine hakaret ediyosun inan :1shok:
eşin balıkla uğraşcana birazda karısıyla ilgilensin :bbo:
napcakmış bu kadar balığı böyle :uhm:
moralini bozma yerimseniben
ayrıca evdeki herşeyi hatırlamak zorunda değilsin :jeyyar:
onunda evi sonuçta o da bilmeliyemek konusunda da beğenmiyosa eğer
paşa liste çıkarsın haftalık naniknanik
böylelikle laf etmez sırnaşık şey
kadınla köle değildir :enbuyukkk:

Liste cıkarsa daha ıyı,her gun soruyorum ıstedıgın bırsey var mı dıye.Yok dıyo aksam olunca da sundan nıye yapmadın bundan nıye yapmadın hay Allah'ım :eek:klava:

1. sorun eşin belki senin üniversite okumana karşı bir kompleks yapmış olabilir o nedenle böyle tepkiler
veriyor üniversite mezunu olduktan sonra kendi üstünlüğünü şimdiden garantilemek istiyor olabilir.
2. sorun bence bu pekte sorun edilecek bir mevzu değil eşinle beraber temizlik yapabiliyorsun düşünsene
burda bir çok kadının eşi bırak desteği eşlerinden köstek ve de kötek görüyorlar
3. sorun bak eşin savurganlığını bırakmaya başlamış kendi hobileri için yaptığı harcamayı çok
görmemelisin
4. sorunun cevabını zaten sen vermişsin sen çok takıyorsun bence abartma rahat ol
kendini geri zekalı gibi hissettirecek şeyler yaşamıyorsun.

muhtemelen senin lisans mezunu olacak olmanı kompleks yapmış
ve "ne olursan ol ben senden üstünüm" düşüncesini sana kabul ettirmeye çalışıyor
ya öyle davrandığında ne hissettiğini ona anlatacaksın
ya da onu kendi silahlarıyla vuracaksın
ikinci seçeneği hak etmiş bence :emir_bebek:

zederdi daha baştan ezdirme kendini. Psikolojin alt üst olur seni aşağılamasına izin verirsen sürekli. Değmez hiç.

Bır sorun daha var,esıme hayır dıyemıyorum :KK43: Hayır desem bıle bır ıkı gun sonra pes edıyorum.Anamur a ablalarının yanına gıdecektık.Bızım arabamız bozuk,baya masrafı cıkacak durumda.Esım otobusle gıtmek ıstemedı sıgara ıcemıyormus rahat rahat.Tutturdu babamdan arabayı ısteymısım.Ben ısteyemem araba buyuk mesulıyet dedım.O da kızdı.Bır ıkı gun ben hayır demeye devam ettım.Sonra cok canayakın davranmaya basladı ama yıne de hayır dedım.O hafta annemlere gıttım aynı davranıslara devam ettı.Sonra yıne basladı soylemeye aynı seyı.Sorsana babana sorsana babana dıye.Gun boyu sureklı aradı.Ben de sen sor cok ıstıyorsan,sıgara ıcmeyı dusunup araba ıle gıtmek ısteyen sensın ben otobusle de gıtsem sorun degıl dedım.Ikıncı gun aradı nabıyorsun dıye bi de eklıyor "soramadın dımı daha kendı baban olmasa hadı dıcem de ne var bunda anlamıyorum.Sen sakın elını tasın altına sokma.Sakın bıseyler ıcın cabalama."Babam da astım hastası ve arabasında bır kere sıgara ıcırmıs adam degıl.Istemıcem dedım.Bır gun sonra basladı soylenmeye"Sen sakın tasın altına elını sokma hazır gelsın elıne hersey.Sen buraya geldıgınde tatıle gıtmesek de olur evde oturalım dıceksın ama bunu dıcene pısman olucaksın.Tek basına gezersın tek basına tozarsın.Sen bu senekı tatılımı zehır ettın ben de sana zehır edıcem dedı." Cok kırıldım. Gıdecegım gunden ıkı gun once ıstedım babam tamam kızım alın dedı.Esım memlekete geldı arabayı ve benı almaya.Yola cıkmamıza bır ıkı saat kala alısverıse gıdecektık araba bozuldu.Hay Allah ım dedım gordun benı.Arabanın bakıma gırmesı gerekıyormus ve uzun yola cıkamazmıs.Esım bu sefer tutturdu babana soyle ben yaparım arabayı ıstanbula kadar ızın versın orda yapar oyle yola cıkarız soyle dedı.Yeter ama sen soyle o da senın ısın senı ben mı ovıcem dedım.Kendı soyledı benım de bu durumu desteklememı soyledı.Ama babam olmaz tatıl oncesı zarar yapacaksınız para harcıcaksınız araba ıcın otobusle gıdın dedı.Olan gene bana oldu.Ikna edememısım bı turlu :1shok:

tamam o zaman ehliyeti alırsın işe girdiğinde o zamana kadar da konusunu etme...
yalnız şu araba mevzusuna takıldım...
babanın arabasından ona ne?
onun keyfini senin baban mı düşünmek zorunda...
yok babam veremez arabasını de kapat konuyu... küserse küssün... konuşmazsa konuşmasın... haklıysan neyin tavizini veriyorsun...
kusura bakma ama hayır diyemiyorum dersen böyle de çekersin canım...
hayır dediğinde adam seni sevmiyorsa bırak sevmesin... sen kendinden, kişiliğinden taviz verme yeter...

Yuh diyorum böyle bi eşe ben yüz kere cevap vermiştim

1. si akvaryumu için har vurup harman savuruyosa git istediğin kıyafeti al laf söylersede hatırlatırsın,
2. si ehliyet konusunda bir daha laf ederse kendine güvenen başka biri ile evlenseydin sen kendini ne sanıyorsun de.
3. sü dağınıklığı konusunda sakın yardım etme neyi nereye koyduysa kendi bulsun bi süre sonra bulamayınca bak bakalım nasıl buluyor kaybettiklerini
4. süne gelince gezme konusunda o çıkmıyorsa sen ayarla bazen onlara sormadan hareket etmek zorundasın, bir kaç denemeden sonra alışır sana ayak uydurur konser, sinema felan ayarla bir iki seferden sonra değişikliğin ii geldiğini anlayacaktır.

Aynen bize yazdığınız gibi bir kağıda bu rahatsız olduklarınızı yazıp karşınızaalıp eline kağıdı verin ve ciddi ciddi konuşun ona kendinizi nasıl hissettirdiğini anlatın

ne kadar yüzsüz bir eşin var senin..illa hep onun dediği olacak,hayır demesini öğrenin,sizi yönlendirmesine izin vermeyin..

Çok ilginç çooook..
Gerçekten adamın her dediğine he mi diyorsunuz?
Sizin daha kullanmadığınız arabanın lafını yapıyor ve susuyor musunuz?:kızgın:
Çok ayıp bence.. İnsan eşini her zaman yüceltmeli..
Bence oturun adam gibi konuşun neymiş derdi bu adamın?Çok üzgünüm çoook
Babanızın arabasını istemesi konusuna hiç girmicem.. Çok ters bana bu işler çoook:umursamaz:

eşim benle de dalga geçerdi, sen ehliyeti kazanamazsın, kursalara git gel perişan oluruz diye, ama şakalaşırdı....
bende sana sormuyorum sadece haber veriyorum dedim.kursa derse bile girmedim.ilk sınavda hepsini verdim, ilk direksiyon sınavında geçtim aldım ehliyeti koydum cebime....
tabi o bana bu şakaları yaparken yanımızda olanlar morssss oldu.gerçi bende çalışıyordum ona belli etmeden ama onun 3 kerede almadığım için, şimdi hiçbişey için ağzını açamıyor artık.
öncelikle sen kendine güven, kararlarını ver.
daha çok yenisiniz, gerçi bende yeniyim ama annem gibi ezdirmicem kendimi demiştim....

Cok taviz vermissin canim be...

Sen üstüne basina almazken, geciminizi düsünürken o hobisi icin har vurup harman savuruyor....bir kere en gec burda ben olsam o akvaryumu onun basina yikardim..:kızgın:

Bana gelince na nay kendine bol kepceden...yok ya..oh ne güzel istanbul bu böyle..:mymeka:

Araba konusuna hic girmicem...cikamam yoksa vallaha...bu ne saygiszlik canim..:1closedeyes:

Vallah yeri geldimi o leb demeden sen lebebi diyeceksin...birazcik tirnaklarini cikarmanin vakit gelmisde gecmis arkadasim...Herseye he dersen esininde sana böyle davranmasina hic sasma....:kahve:

Seni ezmeye çalışıyor, baskı altına almaya çalışıyor ! Uyanık ol ! Daha başından böyle yaparsa, 10 - 15 yıl sonra ezik bir kadın olup çıkarsın. Pes etme, mutlu bir evliliğe sahip hiç bir kadın bunu havadan kapmamıştır emin ol ! Saygıyı - hoşgörüyü elden bırakmadan derdini anlat, onun bu tavırları yüzünden kendini iyi hissetmediğini bilsin.

X