doğumdan sonra spiral ne zaman takılıyo

filizerdem

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
1 Ekim 2008
190
1
doğum yaptıktan ne kadar süre sonra takılıo ve takarken avıyomu ne kadar sürüyo takılması merak ediyorum.

meraba.dogumdan hemen sonra spiral takilabiliyormus benim doktorum öyle söyledi.bende taktirmak istiyorum fakat korktugum icin henüz taktiramadim.

ben gittim taktirmak icin canim....
40 gün gel muayene edelim dediler..daha sonra adetin ilk gününde cagiriyolar..takilmasi kolay olsun diye
rahim agzi adet zamanlarinda biraz daha acilirmis ...bende taktirmadim daha ama amca kizlarim taktirdi aci pek hissetmemisler zaten cok kolay uygulanan bi yontem acisa bile bi iki dakka sürer diye tahmin ediyorum....daha sonra hissetmiyomussun zaten....tabii kisiden kisiye degisir..taktiran kisilerin cevap vermesi daha aciklayici ve tatmin edici olur senin icin....

bende taktırmayı düşünüyodum korktuğum için erteledim hep ama bi arkadaşım spiral olmasına rağmen hamile kaldı bebeği 3 aylık nebilim bende tereddüt ediyorum tırsıyorumda :kedi:
adetim 3 gün gecikti korkuyorum :1shok:

canım benim ben 7 ay önce dogum yaptım ve spiral taktırdım öncelikle hastanede spiral fiyatları 110 tlden baslıyo ben saglık ocagında bedeva taktırdım zaten cogu doktorada sorarsan en garantilisi saglık ocagı banada doktorum oyle söyledi gelelim spirale eger normal dogumsa 40 gun sonra hemen takıyorlar eger sezeryansa 2.5 - 3 aydan önce takmıyorlar ben 3. ayda taktırdım gelelim acıya benim canım cok ama cok tatlıdırki hiç acımıyor takarken sen rahat ol sadece spirali içeri iterken hissediyorsun okadar ama acı falan yok normal hayata devam bir eskisi gibi adet gununu falan beklemene gerk yok zaten yeni dogum yapınca hemen adet görmen imkansız zaten artık adettin bitsin temizlen öyle gel deniliyor bana öyle demişlerdi ben de yeni dogum yaptım sezeryan 3 ayımı doldurdum gittim şıp hemen taktılar benden bukadar umarım aydınlatıcı olmustur

canım benim ben 7 ay önce dogum yaptım ve spiral taktırdım öncelikle hastanede spiral fiyatları 110 tlden baslıyo ben saglık ocagında bedeva taktırdım zaten cogu doktorada sorarsan en garantilisi saglık ocagı banada doktorum oyle söyledi gelelim spirale eger normal dogumsa 40 gun sonra hemen takıyorlar eger sezeryansa 2.5 - 3 aydan önce takmıyorlar ben 3. ayda taktırdım gelelim acıya benim canım cok ama cok tatlıdırki hiç acımıyor takarken sen rahat ol sadece spirali içeri iterken hissediyorsun okadar ama acı falan yok normal hayata devam bir eskisi gibi adet gununu falan beklemene gerk yok zaten yeni dogum yapınca hemen adet görmen imkansız zaten artık adettin bitsin temizlen öyle gel deniliyor bana öyle demişlerdi ben de yeni dogum yaptım sezeryan 3 ayımı doldurdum gittim şıp hemen taktılar benden bukadar umarım aydınlatıcı olmustur

a.s.teşekkürler en azından benim için aydınlatıcı oldu bende düşünüyorum ama sezeryan olucak dogum doktorumada sorarım bu ay 3 ay 5 ay onemli değil en rahatı sipral diye düşünüyorum

a.s.teşekkürler en azından benim için aydınlatıcı oldu bende düşünüyorum ama sezeryan olucak dogum doktorumada sorarım bu ay 3 ay 5 ay onemli değil en rahatı sipral diye düşünüyorum

rica ederim canım işene yaradıysa ne mutlu tabi dediğin gibi 3 ay 5 ay farketmez ama en garantilisi bu ben evlendiğim zaman 1 sene dogum kontrol hapı kullandım vede akabinde aylık iğne vuruldum ama bu tur ilacların yan etkileri fazla ilk basta kilo aldırıyor içeriğinde hormon oldugu için fazla tüğlenme yapıyor olmayan yerde yuz ve boyunda mesela zamanla tuglenme oluyor vesaire vesair en garanti ve yan etkisi olmaya spiral zaten takıldıgı zaman sana vucudunun alısması için 3 ay zaman veriyorlar eger bu 3 ay içinde fazla adet dısı kanaman arı vesaire bişi olursa ozman cıkartırsın ama genelde yeni dogum yapınca ara ara bir kac damla adet dısı kanama olması cok normal vucut anca toparlıyı ayyy yine cok yazdım ya :kedi::eek:

doğumdan sonraki 40-45. günler arası takılabiliyormuş,o günleri geçirirsen de ilk adet olmanı beklemek zorundaymışsın,bana Sağlık Ocağındaki ebe hemşireler öyle söylemişti.Doğumdan sonra bazılarında hemen adet olmadığı için de eğer taktırmayı düşünüyorsan 40 ın çıkınca hemen git bence.

doğumdan sonraki 40-45. günler arası takılabiliyormuş,o günleri geçirirsen de ilk adet olmanı beklemek zorundaymışsın,bana Sağlık Ocağındaki ebe hemşireler öyle söylemişti.Doğumdan sonra bazılarında hemen adet olmadığı için de eğer taktırmayı düşünüyorsan 40 ın çıkınca hemen git bence.

canım benim sezeryan olursan 40 gun içinde takılmıyor 3 ay beklemen lazım normal dogumsa 40 gun sonra takılıyor ben sezeryan oldugum için 3ay sonra taktırdım ama adette gormemiştim adet gorup gormemen sart deil yani takılıyo ben taktırdım takılalaı 4 ay olucak yeni yeni adet gormeye basladım bebişim suan 7 aylık hihoyyyt

ben en çok bu konuyu merak ediyorum şuan hamileyim dogumdan sonra taktırmak istiyorum ama ne zaman nasıl oluo bilmiodum.

sezeryan oldum oğlum 4 aylık bugün doğumevinde taktırdım , ilk çocuğumda takarken acıdan dr.u tekmelemiştim , bu seferde çok canım yandı , sonra "kalk takmayalım" denince dişimi sıkıcam bir kez daha deneyin diyerek taktırdım. İlk kızımda taktırmıştım 5 yıl durmuştu, sonra genel anestezi ile çıkarttırdım, sanırım bende bir tuhaflık var, ama herşeye rağmen en rahat en sağlam yöntem bu yüzden benim gibi bir korkak bile takdırdıyssa herkes başarabilir , ama bana dişçiden tutun gittiğim her dr. ağrı eşiğimin çok düşük olduğunu söylediler, yani benim canım çok tatlı sanırım , üstümden büyük bir yük kalktı bugün darısı size inş

X