Bebek Beslenmesi 2aylık bebeğim tv izliyor...

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.

seyrantepe

Guru
Kayıtlı Üye
21 Ocak 2009
210
1
kızlar 2aylık bebeğim kucağa çok fena alıştı.akşama kadar göğsümde kalmak istiyor. bende zar zor anakucağına alıştırdım fakat onda da 15gündür tv dikkatini çekerse duruyo. öbür türlü basıyo yaygarayı. bugüne kadar zararlı olabileceğini hiç düşünmemiştim. beyin gelişimini olumsuz etkiliyormuş. gözleri de bozuyo tabiii.... şimdi içim içimi yiyor; acaba bi zararı olmuşmudur?

tv. seyretmek gelişimi için sakıncalı haklısın canım. ama gözleri bozmuyormuş. hiçbir etkisi olmazmış gözlere... boşuna üzülme yani. 15 günde birşey olmamıştır merak etme. ama artık izletmemeye dikkat et canım.

tv nin gözlerini bozmadığını okudum daha önce
ama yinede bebeğin çok ufak bence seyretirme
ben bebeğim doğdundan beri hemen hemen hiç tv seyretmiyorum diyebilirim
ancak eşim akşamları eve gelince hemen açıyor tabii onun önüne geçemiyorum ne yazikki çünkü bebeğim seyretmesini değil açıcaksı tvyi duymasını bile istemiyorum

bizimkide bi ara dalar giderdi fakat beyin sürekli bişeyleri kaydettiği için ve tv de renk geçişleri çok fazla olduğu için zararlı ileriki zmnlarda mongol olmaya kdr gidiomuş Allah korusun

ewet çok izlemesi zararlı
oğlumda benim daha küçükken 4 aylıkken filan baby tv meraklısıydı
sonra reklam meraklısı oldu sadece reklam ama reklam bittimi bakmazdı
şimdi ise etrafa merak saldı 13 aylık ve her yeri karıştırıyo
bu bi evrim gibi birşey
sen yinede çok fazla izletme benimki sadece baby tv izlerdi

bizde de babyfirst ve baby hep açıktı.ilgisini çeken bişey olursa bakar ancak.
konuşmasını geciktirdiği söyleniyor.

Canım,bebeğin çok küçük.bundan sonra pek izletme bence..benim oğlum 6-7 aylıktı baby tv aldık,çok kısıtlı sürelerle izlettim,hala bile sürekli açık olmaz..açık olduğunda da beğendiği programlarda bakar zaten..

bence hiç izltme canımarkası dönük dursun ciddi zararları varmış arkadaşım çok dikkat ediyo böyle şeylere.beyin gelişimi açısından iyi değil.

canım doğrusu şaşırmadım değil kızım 8.ayına gelince şöyle bir bakmaya başlamıştı...yani hem zararlı şimdilerde hep açık durur ama bebek programalrı bende hep konuşur anlatırım maksat ses olsun ama asla taraftar değilim izletmeyin bence hele kiii klip reklam....

bizimki baby tv den bıkmış.bugun ilk yumurcak tv ye baktık.
calliu diye bi çizgi film var bayıldı.öğlenden sonra açtığımızda da tarçın ve arkadaşları çıktı onu da çok beğendi.
ama aralarda bebek bezi reklamı çıkıyor.bizimki zaten hastası onların.
öyle bi yazdım ki sanki izletmeli gibi oldu.bizimki genelde atta krizinde zaten evde izlediği de toplasam 10-15 dk dır.

bizimkide bi ara dalar giderdi fakat beyin sürekli bişeyleri kaydettiği için ve tv de renk geçişleri çok fazla olduğu için zararlı ileriki zmnlarda mongol olmaya kdr gidiomuş Allah korusun

yanlış bilgilendirme yapmamanız çok daha iyi olur arkadaşım
evet maksadınız anneyi bilinçlendirmek ve bilgilendirmek sonuna kadar iyi niyetlisiniz buna eminim
ama bahsettiğiniz hastalık mongolizm (diger adı down sendromu) genetik bir rahatsızlıktır
tv izlemeyle uzaktan yakından ilgisi yoktur
saf duygularla burdaki yazıları okuyan bir anne sizin yorumunuzu görünce gereksiz yere endişeye gark olacak, bunun için düzeltme gereği duyuyorum!
tv izlenmesi sakıncalı fakat çağ teknoloji çağı. Ne kadar zaman uzak tutarsak bebeklerimiz için o kadar kâr.
eninde sonunda onlar da tv izlemek isteyeceklerdir
güle güle büyüsün bebekleriniz...

bizim doktorumuzda izletin özellikle reklam falan renkler algısını geliştirirmiş ne zamani anlamaya konuşmaya başlıyor o zaman yasak dedi şimdi sizin yazıları okudum şaşırdım.Arkadaşın dokoruda izletmiyormuş özellikle erkek çocuklarda otizme neden oluyormuş

Benim bebegimde 95gunluk cok agladigi zaman tv dikkatini dagitiyor susuyor ben cok mecbur kalmadikca izletmiyorum ama zararli mi yararli mi bilemedim:26:

benimde bebeğim 2 aylık televizyonu gördüğü an kaçırmıyor izlemeye başlıyor hemen başka tarafa çeviriyor izletmemeye çalışıyorum benimkide aynı kucağa alıştı kendi kendine sadece sabah uyandığı zaman yatıyor bunun için ne yapabilirim nasıl alıştırmamız lazım ??

benimde bebeğim 2 aylık televizyonu gördüğü an kaçırmıyor izlemeye başlıyor hemen başka tarafa çeviriyor izletmemeye çalışıyorum benimkide aynı kucağa alıştı kendi kendine sadece sabah uyandığı zaman yatıyor bunun için ne yapabilirim nasıl alıştırmamız lazım ??

Bebeğinizi anakucağına koyun ve sizde yanına oturun.Böyle böyle bebeğinizin sevdiği aktiviteler yapmaya başlayın.Zamanla alışıcağını umuyorum

Uzun süre geçmiş konunun üstünden ama yine araştıran olursa diye paylaşmak istedim.GATA da doktorluk yapan bir yakınımdan öğrendiğim kadarıyla,bebeklerin televizyon izlemeleri,müzik dinlemeleri,radyo dinlemeleri algı gelişimi acısından etkili yontemlermiş.özellikle tv izlerken yapılan göz hareketleri göz tembelliğini engeller,renk algısını geliştirirmiş.tabi kavga dövüş içerikli ve ürkütücü sesler içermemeliymiş.onu korkutur ozellıkle geçmeleri kabus göremesine yol acabılırmıs. Bebeklerın zamanla bazı şarkı ve müziklerden hoşlandığını fark ederek yatıstırma çabasında bunları kullanabılırmısız. Çağımız iyi ya da kötü bilemem ama artık kütüphaneden bilgi araştıracak nesilleri bitirdi,şimdi tek tuşlarını dünya önümüzde.hatta tuş bile yok dokunmatik herşey:) bazen denirya şimdinin cocukları üniversite mezunu olarak doğuyor:) çünkü onlar teknolojının ıcıne doguyor.bunlardan mahrum etmemelı kendınızce kalbınızın kanaat getirdiği ıcınıze sınen renkli ve hareketli programları seyrettırmenızde bır sakınca yokmuş.buyuyen cocuğa tablet pc verıp aksama kadar oynamasından bahsedılmıyor yanlız:) sosyallıkte gelişim açısından onemlı bır unsur.ve son olarak hocamızın bır başka bılgısıde şöyle;kendı yas grubu hata bizler bıle doğduğumuzda ornek verıyorum;100 beyin hücremizden 20 sini kullanıyorsak,şimdinin yumurcakları teknoloji sayesinde 100 den en az 50 hücreyi aktif halde tutuyormuş.eskiler her nekadar aynalara baktırılmaz bebek deselerde,bebegın kendını tanıması uzuvlarını mekanık olarak fark etmesı acısından önemli gelişim kaynagıymıs:)

X