Bebek Beslenmesi Hangi Marka Biberon ve Biberon Emziği ?

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.
slm arkadaşlar ben nuk biberon kullanıyorum kızım 5 haftalık fakat avent i çok övüyorlar sorum ise,bebeyim 5 haftalık için kaç numara meme ucu almalıyım avent inki biraz farklı 1 delikli 2 delikli 2 aylık bi bebek için hangisi uygun?

ben cam biberon kullanma taraftarıyım.o yüzdende chicco nun bu biberonunu aldım.
her şeyde olduğu gibi biberondada camın daha sağlıklı olduğunu düşünüyorum.

mCHI-60040_1.jpg

slm arkadaşlar ben nuk biberon kullanıyorum kızım 5 haftalık fakat avent i çok övüyorlar sorum ise,bebeyim 5 haftalık için kaç numara meme ucu almalıyım avent inki biraz farklı 1 delikli 2 delikli 2 aylık bi bebek için hangisi uygun?

Illa avent olacaksa bebegin henuz kucuk oldugu icin tek deliklisini al,yada aventin yeni biberonlari var,cevirdikce 1 delikli,2 delikli ve 3 delikli hale gelebiliyor haliyle bebegin buyudukce ona uygun delik miktarini ayarlayarak biberonu degistirmeden aynisini kullanabilirsin.Sahsen aventten memnun kalmadim,her ne kadar genis agizlilar iyi deseler de(annenin memesini birakmamasi icin) benim bebegim ondan iyi cekemedi ve mamalarini hep yarim birakti.Ben kendim unlu olmayan bir markanin cam biberonlarini ve medelanin biberon uclarini kullaniyorum,sutumu de medelanin siselerine sagiyorum ve memnunum.

benım kızlarda avent ın bıberonunda baskasını almadılar ..........buyuk agızlı .....cam bıberonlar guzel ve saglıklı ama tehlıkelı oluyoo bırbırlerıne vuruyolar atıyolar derken aventte sabıt kaldım cok var evde her marka aldım ama aventınkıler eskıdı artık dıgerlkrı duruyoo sımdı ye nı yenı su ve cay ıcıyolar chıcoo nun camlarıyla.......ama dıkkat edıyorum yere atıyolar kırılıcak dıye.....sterılazorde sık sık temızlıyorum bende aventten memnun kaldım...........aslında bunu bebek belırllıyoo saglıklı gunler ols

bıde dr brows var evde ama onuda aldılar ama gaz yapıyooo yapmıyo dıye bısey yok gaz sıkıntımız altı aya kadar gecmedı bızım naparsak yapalım browsun hazırlanmasıda sıkıntı ıvır zıvırı var ama gaza yaramıyo yınede

emzik de biberon da avent kullanıyorum. çok memnunum. ben de sütüm uzun süre sağarak vermek zorunda kalmıştım. tavsiye ederim.
sevgiler

ben chicco kauçuk ile alıştırdım sonra avente geçtim çok memnun kaldım ikisinden de.

kızlar çocuklarımıziçin en iyisini ve pratik olanını isteriz ama bunun için onların sağlıklarıyla oynamayalım. avent dr browns kolik önleyici vs.. ama plastik ve silikonlar. bunlar hiç sağlıklı değil. temizliği zor. plastik ısıya girince kansorejen bir madde yayıyor. şimdi SIFIR PBA diye bir şey çıktı hiç birine inanmıyorum. diğerinden ne farkı var içerik olarak sonuçta ham maddesi plastik. plastik biberonları kesinlikle makineye koymayın ve kaynatmayın. hatta hiç kullanmayın.proflar evinizde elinizin altındaki bulaşık kapları bile sizin için tehlike bunları kullandıkça mutlaka kanser olursunuz 2ayda 3 ayda değil ama uzun vadede bu hastalığı yaşarsınız diye bas bas bağırıyorlar. ben elimden geldiğince kullanmamaya çalışıyorum. plastik her yerde mutfakta oyuncakta gıdada.elimizden geldiğince dikkat edelim.

biberon olarak ben chicconun yeni çıkan kolik önleyici üzerinde pba 0 yazan sarı paketli cam biberonunu kullanıyorum. diğer camlara göre çok hafif ilk elime aldığımda mika zannetmiştim. tavsiye ederim..

kızlar çocuklarımıziçin en iyisini ve pratik olanını isteriz ama bunun için onların sağlıklarıyla oynamayalım. avent dr browns kolik önleyici vs.. ama plastik ve silikonlar. bunlar hiç sağlıklı değil. temizliği zor. plastik ısıya girince kansorejen bir madde yayıyor. şimdi SIFIR PBA diye bir şey çıktı hiç birine inanmıyorum. diğerinden ne farkı var içerik olarak sonuçta ham maddesi plastik. plastik biberonları kesinlikle makineye koymayın ve kaynatmayın. hatta hiç kullanmayın.proflar evinizde elinizin altındaki bulaşık kapları bile sizin için tehlike bunları kullandıkça mutlaka kanser olursunuz 2ayda 3 ayda değil ama uzun vadede bu hastalığı yaşarsınız diye bas bas bağırıyorlar. ben elimden geldiğince kullanmamaya çalışıyorum. plastik her yerde mutfakta oyuncakta gıdada.elimizden geldiğince dikkat edelim.

biberon olarak ben chicconun yeni çıkan kolik önleyici üzerinde pba 0 yazan sarı paketli cam biberonunu kullanıyorum. diğer camlara göre çok hafif ilk elime aldığımda mika zannetmiştim. tavsiye ederim..

oglum yeni dogdugunda cam kullanmak adina chicco anti kolik biberonundan almistim. gazi onlesin dedim ama onlemedi tabi ki.. dr dan bitkisel ilaclar istedim gazini cikarabilsin diye olmadi. azaldi ama uyuyabilecegi kadar rahat degildi.. avent deneyeyeim dedim. ilk verdigimde yedikten sonraki gegirme sesini daha once hic duymamistim. sasirdim kaldim bosuna bu kadar abartmiyorlarmis demekki dedim kendi kendime, ve hala avent kullaniyoruz.. cok memnunuz..
bpa konusunda da katilmiyorum.. bebek urunleri ozen isteyen urunler.. bu urunler ozellikle buyuk markalar denetim altindalar. uzerinde bpa yok kaziyorsa yoktur.
elimizin altindaki bulasik kaplarini kimse denetlemiyor bpali mi bpa siz mi diye..

arkadaşlar bibreon ile işgili yorumlarınızı dikkatle okudum. çıkardığım sonuç avent yada dr brawn alınması oldu... onlara bakacaığım cam alınması gerekli.. ama plastikte bulunsun gezmeler için

Bende ikizlerim için biberon arayışındayım. Ama hangi marka nasıl bişey alsam bilemiyorum.
Cam olsa ağır olur ve kırılabilir, plastik olsa dayanıklı ve hafif olur ama sağlıza zararlı olabilir. Gerçi artık tüm plastik biberonlar %0 BPA mış.

Emzik kauçuk mu, silikon mu olacak, damaklımı olacak, akış hızı neye göre nasıl belirleniyor, biberon yeni doğan için kaç ml olmalı. İşte bunlar benim bilmediklerim.

Başka bir markanın emziği, diğer bir markanın biberonuna uyar mı, uymaz mı? Pompa aldığımda biberonla uyumlu olacak mı, yani direkt biborona süt sağar mı? Yoksa aktarmamı yapacağız. Aventin bir tanıtımını izlemiştim. Aynı biberon kabı hem pompa kabı, hem suluk, hem biberon oalrak kullanılabiliyordu.

dr. Brown çok methedildi. Aventte, herkes denediği bir markada memnun kalmış.

Lütfen biraz daha detaylı yardımcı olmaya çalışın. en iyisi şudur deyip geçip gitmeyin, inanın hiçbir faydası yok. Biraz daha açıklayıcı olalım.

BPA sorulmuş.

BPA zararlı ve kansorejen bir bileşiktir. Plastikleri sert, saydam yani cam gibi görünümde yapmak için kullanılıyormuş.

aşağıdaki linkten daha ayrıntılı bakabilirsiniz.

Bisfenol A (BPA)’nın Sağlığa Zararları Nedir? Hangi Ürünlerde Bulunur? | Mutlumikrop

Son düzenleme:
Bende ikizlerim için biberon arayışındayım. Ama hangi marka nasıl bişey alsam bilemiyorum.
Cam olsa ağır olur ve kırılabilir, plastik olsa dayanıklı ve hafif olur ama sağlıza zararlı olabilir. Gerçi artık tüm plastik biberonlar %0 BPA mış.

Emzik kauçuk mu, silikon mu olacak, damaklımı olacak, akış hızı neye göre nasıl belirleniyor, biberon yeni doğan için kaç ml olmalı. İşte bunlar benim bilmediklerim.

Başka bir markanın emziği, diğer bir markanın biberonuna uyar mı, uymaz mı? Pompa aldığımda biberonla uyumlu olacak mı, yani direkt biborona süt sağar mı? Yoksa aktarmamı yapacağız. Aventin bir tanıtımını izlemiştim. Aynı biberon kabı hem pompa kabı, hem suluk, hem biberon oalrak kullanılabiliyordu.

dr. Brown çok methedildi. Aventte, herkes denediği bir markada memnun kalmış.

Lütfen biraz daha detaylı yardımcı olmaya çalışın. en iyisi şudur deyip geçip gitmeyin, inanın hiçbir faydası yok. Biraz daha açıklayıcı olalım.

BPA sorulmuş.

BPA zararlı ve kansorejen bir bileşiktir. Plastikleri sert, saydam yani cam gibi görünümde yapmak için kullanılıyormuş.

aşağıdaki linkten daha ayrıntılı bakabilirsiniz.

Bisfenol A (BPA)’nın Sağlığa Zararları Nedir? Hangi Ürünlerde Bulunur? | Mutlumikrop

merhabalar ben kızım doğduğundan beri dr browns kullanıyorum hakikaten çok memnunum. kızım minimum hava yuttuğu için her daim çok az gazı oldu. 6. aya kadar geniş ağızlı, plastik, küçük boyunu, 1 numara emzikle tavsiye ederim. küçük boy olduğuna bakma, 240 ml alıyor. yani bazı markaların neredeyse büyük boyuyla bir ve bebeğin emdiği sıvı miktarı büyüdükçe artsa da kullanabiliyorsun. yıkarken falan bir çok defa elimden düşürdüğüm oldu. cam olsa kesin kırılır defalarca biberon almak zorunda kalırdım, o yüzden plastik seçimiyle doğru yaptığıma inanıyorum. ayrıca misafirliğe gidip de biberonumuzu evde unuttuğumuz bir sefer ilk gördüğüm eczaneye dalıp alelacele avent biberonun küçük boyunu aldım. evet avent de başarılı ama kesinlikle dr browns kadar değil. yenidoğan emziği dr browns'a göre daha çok akışlı. içindeki anti kolik sistem de daha zayıf. ayrıca küçük boyu gerçekten küçük:))) 150 ml ancak alıyor. kızımın henüz 3 aylık olup tek seferde 130 ml mama yediğini düşünürsen mesela 2 ay sonra yetersiz kalacağını söyleyebilirim. ha bu iki marka dışında diğer biberonlar bence hikaye. çocukların gereksiz yere hava yutmasına sebep oluyorlar.
diğer markalarla uyumuna gelince genelde her marka sadece kendi ürününle uyumlu. bende avent biberon ısıtıcı var, dr browns şişesine uymuyor. lansinoh pompam vardı, sadece bebedorla uyumluydu vs. ama bence çocuğumun gaz sancısı olmaması hepsinden önemli. mesela pompadan sağdığım sütü dr. browns şişesine boşaltmak da matah zor bir şey değil.
son olarak ne marka alırsanız alın muhakkak silikon emzik tercih edin. kauçuk emziklerin zararlı olduğu devamlı söyleniyor. benim bildiğim biberonda damaklı yok. ama varsa bile tercih etmeyin. yalancı meme tabir edilen emzikte bile 6. aydan önce verilmiyor. akışı da yeni doğan akış olmalı(her markanın kendi yeni doğan emziği oluyor) ama dediğim gibi hepsi yeni doğan dese de aynı akışta olmuyor. ama olabildiğince az ve yavaş akması en iyisi. mesela 1 numara dr browns'la biberonu 3-4 defa salladığımda minnacık bir damla ancak düşüyor. 6. aydan sonra da bir büyük numara emziğe geçiliyor.
umarım ayrıntılı bilgi verebilmişimdir. ikizlerinizi sağlıkla büyütün.

Benim kızımda silikon olanları sevmedi kauçuk emzikli chıcconun biberonundan başkasını istemiyor.Artık öğünler büyümeye ve kızımda elinde taşımaya başlayınca cam ağır ve tehlikeli olmaya başladı chıcconun plastik biberonunu kullanıyoruz.

X