Bebek Beslenmesi Hangi Marka Biberon ve Biberon Emziği ?

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.

caycan

İbrahim Deniz'im
Kayıtlı Üye
7 Nisan 2009
933
6
40
arkadaşlar ben sütümü sağarak vermek zorundayım.göğüs pompama uyumlu olsun diye nukun 2 tane biberonunu aldım ama biri sızdırıyo.yeni biberon ve emziği almayı düşünüyorum.sizler hangi marka biberon ve biberon emziği kullanıyosunuz.hangisinin emziği anne memesine daha yakın?

ben çocuklarıma nuk marka damaklı biberon emzigi kullandım.şimdi büyüdüler ama çok yararını gördüm.damaklı oldugu için çocuk çok rahat kavrıyor bir dene istersen.:ecrin_bebek:

ben henuz doğum yapmadım ama bu konuyu son 1 haftadır araştırıyordum dr browns biberonlarını tavsiye ettiler birde avent marka biberon tavsiye ettiler ....

bebedorun biberonlarından memnunum emzık ise nukk yada chiko morka bence chiko ben ondan kullandım kaucuk olması özelliği cok ii

bizde avent kullandık.çok memnundum.emzikde de 0-3 ay 3-6 ay diye ayrılıyor damak yapısı geliştikçe değişior.

ben sımdıden bebısıme chıcco bıberon aldım.emzık vs urunlerınıde chıccodan alacagım..

canım ben doktora ve eczaneye sordum özellikle yeni doğan bebekler için kaucuk ucun daha saglıklı oldugunu söylediler ucu silkona benziyo diğer emzikler dibi ama silikon uclu emzıkler ağısda fazla sekil almıyo kaucuk uc anne memesi gibi biraz esniyor oyuzden chikonun kini aldım ben 0-6 ay ve 6-12 ay diye ayrılıyor 6 ytl

bende nuk un damaklı olanını ve aventin biberonlarını kullandım.. nuk tan daha çok memnun kaldım..

canım ben doktora ve eczaneye sordum özellikle yeni doğan bebekler için kaucuk ucun daha saglıklı oldugunu söylediler ucu silkona benziyo diğer emzikler dibi ama silikon uclu emzıkler ağısda fazla sekil almıyo kaucuk uc anne memesi gibi biraz esniyor oyuzden chikonun kini aldım ben 0-6 ay ve 6-12 ay diye ayrılıyor 6 ytl

benim serserim biberona alıştı beni bıraktı.şimdi ben kauçuk alırsam tekrar emer mi beni acaba.ben damaklı silikon almıştım nukun.fiyatı 5 buçuktu.zaten ii olsun yeter yani asıl derdim akışı ve dokusu anne memesine benzeyen biberonu ve emziğini bulmak.tekrar kendime alıştırabilirim belki..

biz mama ağırlıklı beslendiğimiz için evde her marka biberon mevcut
ama en kullanışlısı dr brawns ben tek geçerim onu özellikle geniş ağızlı olanı
ikinci tercihim avent
üçüncüsü chicco

sıralama gibi oldu valla

aventin biberon başlıkları var ayarlı 1 ,3 damla diye .burun hizasına hangisini geçirirsen okadar akıyor.

çok enteresan,iyiymiş.ben biberon konusunda çok cahilim,ilk defa duyuyorum ama güzelmiş ya. alkisalkisalkis hepsimi öyle yoksa alırken bişey belirtiyomusun canım..

benimde kızım 2 aylık bende oldugunden beri bambino kullanıyorum gecenlerdede wee emziğini aldım oda cok ii

bizdede çoğu marka mevcut sırf mama içsin diye almadığım biberon kalmadı
şu anda dr.borwns u kullanıyoruz bence en iyisi o
hem akışı az hemde gaz birikmesini önlüyor
ama kesinlikle geniş ağızlı al
nuk damaklı almıştım kızım içemedi onla
cihicco çok fazla akıyor şarıl şarıl
bambino ve wee var birde onlarda pek farklı değil cihiccodan
aventide duymuştum çoğu kişiden
nuby doğal dokunuş var sanırım bide onunda çok övüyorlar

bizdede çoğu marka mevcut sırf mama içsin diye almadığım biberon kalmadı
şu anda dr.borwns u kullanıyoruz bence en iyisi o
hem akışı az hemde gaz birikmesini önlüyor
ama kesinlikle geniş ağızlı al
nuk damaklı almıştım kızım içemedi onla
cihicco çok fazla akıyor şarıl şarıl
bambino ve wee var birde onlarda pek farklı değil cihiccodan
aventide duymuştum çoğu kişiden
nuby doğal dokunuş var sanırım bide onunda çok övüyorlar

ben de dr browns kullanıyorum ama benimki dar ağızlı. geniş ağızlıyla ikisinin ne farkı var? yani seninkinin avantajı ne canım? hani onu tavsiye etmişsin ya ondan sordum

bende nukun damaklı kauçuk emziği ve biberonunu kullanıyorum hoş biberon süs olarak duruyo ama emziği çok ie yaradı aventide tavsiye ediyolar

ben de dr browns kullanıyorum ama benimki dar ağızlı. geniş ağızlıyla ikisinin ne farkı var? yani seninkinin avantajı ne canım? hani onu tavsiye etmişsin ya ondan sordum

bendekide dar ağızlı canım geniş ağızlının avantajı
mamayı içine rahat koyabiliyorsun sağa sola dökülmüyor
ben bu konuda biraz beceriksizimde :)))

X