Bebek Beslenmesi eldiven

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.

majezik16

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
28 Mart 2009
109
4
48
Arkadaşlar bebeklerin eldivenleri ne zaman çıkarılmalı.2.5 aylık bebeğim var elini emmeye çalışıyor,eldivenler hep ıslak.sık sık değiştiriyorum ama sık hapşurmasını da ona bağlıyorum.teşekkürler

ben 3 haftalıkken çıkardım canım sende çıkar.bu sıcaklarda yanmasın bebeğin.ellerinde pişik ve pamukçuk oluşmasın.hem dokunarak öğrenir onlar.çıkar keşfetsin elleriyle dünyayı. :emir_bebek:

bebeğim şuan 67 günlük benim biz eldiveni ilk ay kullandık sadece.. bizimkiler yaz bebeği şuan ne gerek varki eldivene çıkar gitsin...

benim bebegim temmuz 29 2008 de dogru ve hic giyinmedik dersek en dogrudur bi kac gun giydirdim ondan sonra cikardim, havalar da cok sicak ise bence de cikarttin yazik bebege annesi

teşekkür ederim arkadaşlar.çıkarınca yüzünü çizmesinden endişeleniyorum.tırnaklarını sık kesmeye çalışıyorum ama..kesince bile sivri oluyor

şuan eldivenin hiç gereği yok canım, havalar çok sicak hem büyümüş artık çıkar bencede rahat rahat emsin ellerini

cnm tırnaklarını kesınce tırnak makasındakı törpüyle sivriliğini al ben oyle yapıyodum ama zaten bebışler cok akıllı oluyolar 1 -2 kere cızdıkten sonra cızmıyolar kendılerını ogrenıyolar hemen çızerse canının yanıcagını

oğlum 2 haftalıkken çıkarttım eldivenleri.
sağlık ocağındaki ebe parmak araları avuçları pamuk olur demişti,ve emerken sana dokunmalı demişti.
bugün 4.ayına girdi bizimki hala kendini çiziyor.tırnaklar kısa olsada yüzünü kızartıyor.
havalar sıcak bence çıkartmalısın.

valla dediğin gibi kessen de keskin oluyor.gözünün burunla birleşen kısmını baya tırmalamıştı bizimki.

ben 2 aylıkken çıkardım bu sıcaklarda takma bence hem çok koku yapmıştı oğluma

Arkadaşlar bebeklerinizin tırnaklarını nasıl ve hangi marka tırnak makasıyla kesiyorsunuz ?

ya benim kızımda 2 aylık ben çıkarmak istiyorum eldivenlerini ama tırnaklarını hiç kestirmiyor ve eldivenlerini her çıkarttıgımda çiziyor kendini haliyle ama yarın çıkarıcam bende ben daralyorum bu sıcakta onu eldivenle görünce içim gidiyor

ya benim kızımda 2 aylık ben çıkarmak istiyorum eldivenlerini ama tırnaklarını hiç kestirmiyor ve eldivenlerini her çıkarttıgımda çiziyor kendini haliyle ama yarın çıkarıcam bende ben daralyorum bu sıcakta onu eldivenle görünce içim gidiyor

canım ben uyurken kesip törpüledim,hiç duymadı bile.artık elller özgür alkisalkisalkis

canım ben uyurken kesip törpüledim,hiç duymadı bile.artık elller özgür alkisalkisalkis

sağ el tırnaklarını bir yarım saatte kestimde kaydirigubbakcemile3 sol elinide uyurken kesmyi denedim hemen uyanma sinyalleri gösterdi ama gün içnde denemelerim devam edicek bugün kurtulucam bende bu eldivenlerden :lepi:

bizimki mart bebeği olmasına rağmen 10 gün kullandık sadece.çünkü bebekler dokunarak keşfediyolarmış..bizimki 4 aylık oldu ama hala daha çiziyo arada bir yüzünü :) tırnaklarını ne kadar kessek çok keskin oluyor bebeklerin tırnakları.. biz wee nin güccük tırnak makasını kullanıyoruz..ama çok küçük kavrayamıyorum..kolay kavrananlardan alıcam inş..

bende ondan kullanıorum ama daha rahat bişe varmı acaba sanki o tehlikeli gibi biraz korkuyorum kesmeye eldivenleri çıkarmak istiyorum artık..

tubilaycım ben çıkardım elleriyle çok eğleniyor çiziyor kendisini bazen çığlık atıyor :) düşündümki 5 10 ay bile tutsam eldivenle ne zaman çıkarırsam yine aynı şeyleri yaşıycak hiç değilse rahat etsin çocuk :)

Evet doğru ne zaman çıkarsak aynı şeyi yapıcak bebecik bu sıcakta o eldivenlere mahkum oldu.Bende bi cesaret tırnakları kesip atıcam eldivenleri artık..Ellerini görmek istiyorum minnoşun birde aynı benim ellerime benziyor çok ilginçtir sanki benim ellerim küçülmüş gibi.Birazda o yüzden çıkarmak istiyorum çok hoşuma gidiyor ellerine bakmak :))

X