normal dogumdan ne kadar sonra rahim eski haline geliyor

asdfgh789

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
21 Eylül 2008
785
2
mrhaba arkadaslar simdi 32 haftanın içindeyim normal dogum istiyorum insallah son dakika vazgecmezsem ama malum birsürü soruda insanın aklını karıstırıyor rahim tamamen eski haline geliyormu ne gibi degişiklik oluyor dısarıdan sarkıklık kalıyormu vs vs eminin tüm normal dogum yapacakların geneli bu soruların cvbını merak ediyordur tecrübelerinizi bizimle paylasabilirmisiniz a.s.

40 gün müüüü o kdr çabukmu bnm bildiğim 6 ay sonuçta rahim elinin yumruğu kdr ve hmilelikte 40. haftaya kdr 1 kilo oluyo 9 ayda bu kdr büyüyen rahmin 40 günde küçüleceği pek mantıklı gelmedi bana doğumdan sonra elinle kontrol ettiğinde anlayacaksın zaten 6. ayın sonundada göbüşün tmamen iniyomuş

canim normal olarak rahim ve diger organlar 6 haftada eski haline gelmis oluyo tabii istisnalar vardirr elbette benim gibi benim hali rahim tam olarak eski haline dönmüs degil ...
genellikle doktorlar 3 kiloyu gecmis olan bebeklerin dogumundan sonra rahmin hemen eski haline gelememesinide kabul ediyolar cunku o bolge bi travmaya ugramis hasar görmüs oluyo..
herhangi bir sarkiklik olmamakla birlikte rahim kendini en kisa zmanda toplamaya basliyo...
hatta söyle bi yazi buldum internetten daha aciklayici olur umarim senin icin

Gebelik süresince rahim yaklaşık 11 kat büyür, ancak doğumdan sonra süratle küçülmeye başlar. bebek doğdukan hemen sonra yaklaşık 20. gebelik haftasında olduğu boyuta iner. Bu evrede ağırlığı yaklaşık 1 kg kadardır. Birinci haftanın sonunda 12. gebelik haftasındaki büyüklüğüne dönen uterus, 6 hafta sonunda gebelik öncesi boyutuna iner.

zaten doğumdan sonra adet sancısı gibi bi sancılar oluyor bunu kendinde hissedebiliyorsun fakat max tüm vücudun toparlanması 6.aydır canım

ayrıca sarkma senin vucüt yapınla bünyenle alakalı zayıf bi hamileysen çok az olur çabuk toparlar kilolu isen çok olur uzun zamanda toplar tabiki ikiside tamamen yok olmaz ..

zaten doğumdan sonra adet sancısı gibi bi sancılar oluyor bunu kendinde hissedebiliyorsun fakat max tüm vücudun toparlanması 6.aydır canım

ay ben doğumdan sonra o sancılardan ne çektim bi saplanıyodu sancı sanki canımdan can gitti doktora sormuştum rahim toparlanıyo demişti .

X