Genital Siğil Hakkında.Genital Siğil Nedir? Nasıl Tedavi Edilir?

Elif

Onur Üyesi
Pro Üye
12 Temmuz 2006
34.857
29.768
60
Genital siğiller, HPV'nin (human papilloma virüs) DNA'ya yerleşmesiyle ortaya çıkar. Virüs taşıyan ve lezyonlu olan kişinin partnerine temasıyla bulaşır. Bunlar yüzeyde kabarık, koyu kahverengi, irili ufaklı bazen kanayabilen, çabuk yayılım gösteren karnıbahar görünümündeki ağrısız oluşumlardır. Siğiller genellikle genç erişkin grupta görülür. Ortalama başlangıç yaşı 16-25'tir. Siğiller enfeksiyon alındıktan 1-6 ay sonra gelişir. Ancak virüs çoğalması genellikle 6-9 aydır. HPV adı verilen virüs kültür ortamlarda belirlenemiyor. Moleküler biyoloji tetkikleri ile tespit ediliyor. 70'den fazla tipi bulunuyor. HPV cinse yollu bulaşıyor. Genital kanserlerin oluşumunda etkili olduğu biliniyor. Dünyada :-):-):-):-)üel olarak aktif kadınların yüzde 30'unun HPV virüsünü taşıdığı düşünülüyor. Vajinal, anal ilişki veya herhangi bir cinsel temas sırasında hastalıklı kişiyle doğrudan temas yoluyla bulaşıyor. Çoğunlukla semptomsuz seyrettiği için kadın ve erkeklerde gerçek görülme sıklığının bilinmesi güçleşiyor.
Sinsi bir hastalık
Siğiller vücudun her tarafında çıkabilirler. Ama genital bölgede görülen siğiller diğerlerinden farklıdır. Sinsi bir biçimde yayılırlar. Kıl batmalarının siğillerle bir ilgisi yoktur. Genital siğiller tek tek görülebildikleri gibi çok büyük boyutlara da ulaşabiliyorlar. Hastalık genellikle belirti vermiyor. Hastanemize gören hastalar arasında genital siğilleri sıklıkla görüyoruz. Hastalar farklı şikayetlerle geliyorlar. Bazı hastalarımızda tedaviye yanıt vermeyen vajinal yanma, kaşıntı yakınmaları gözlüyoruz. Bazıları ağrılı cinsel ilişkiden yakınıyor. Bazılarında da sık sık tekrarlayan genital siğil şeklinde ortaya çıkıyor. Hastalarımızın öyküsünü dinlediğimizde bir bölümünün de siğili olan bir cinsel partneri olduğunu öğreniyoruz.
Nerelerde görülüyor?
Siğiller dış cinsel organlarda, vajinada rahim ağzında, makat ve idrar kanalı çevresinde görülebiliyor. Genital siğillerin teşhisi pap smear testiyle saptanabiliyor. Genital siğile neden olan virüsler içinde bazılarının kansere yol açtığı biliniyor. HPV tip 16, 18, 31, 33, 35 rahim ağzı kanserlerinden sorumludur. Virüs DNA'ya yerleştiği için hiçbir zaman tam anlamıyla vücuttan atılamıyor.
Tedavisi nasıl yapılıyor?
Sinsi seyreden bu hastalığa yakalanan hastalarımızda eğer siğil varsa elektro koterle yakıyoruz. Siğilin her zaman tekrarlama riski var. Yakma dışında "5-Fluorourasil" isimli bir anti kanser ilacıyla, "podofilin" denilen bir başka ilacı siğillerin üzerine sürerek tedaviyi sürdürüyoruz. En az 3 hafta bu tedavi sürüyor. Siğiller tekrarlarsa hastaları düzenli olarak takip ediyoruz. Tedavi sırasında cinsel ilişkide bulunulmaması veya prezarvatif kullanılmasını öneriyoruz.
Birçok kişi taşıyıcıHP virüsü taşıyan birçok kadında genital siğiller gözlenmiyor. Hasta taşıyıcı oluyor. Erkeklerde de penis üzerinde görülebiliyor. Bu yüzden biz cinsel olarak aktif kadınların yılda bir defa pap smear testi yaptırmalarını öneriyoruz. Güvenilir bir cinsel partnerle birlikte olmak, prezarvatif kullanmak da önlemler arasında yer alıyor.
Pap smear testi: Jinekolojik muayene sırasında Rahim ağzından özel bir fırça ile örnek alınıp patoloji laboratuvarına gönderiliyor. Kanserlerin erken teşhisi için pap smear testinin her yıl düzenli yaptırılması gerekiyor

ya bu siğillerden bendede var hamileliğimde çıktı ve şuan doğum yapalı 1,5 ay olacak nerdeyse ama kaç aydır gitmedi.çok rahatsız ediyo beni :KK43:(((

o siğil bende de vardı makata doğru geçenlerde doktora gittim onu yaktılar yakma işlemide bir tane sprey var onu sıkıyor o sprey donduruyor siğili ve o kendini yok ediyo yarım saatte koptu kök kısmıda 1 -2 günde çıktı ama tamamen bitmedi gibi geliyo bana ben bu yaktırma olayından çnce de siğil ilacı denemiştim hiç ii gelmiyo denemeyin oradaki deri ince hassas olduğundan kanatıyo deriyi yarıyo ama yukarıda yazan testleri falan yapmadılar bana ayrıca ilaç falan da vermedi şimdi huylandım acaba eksik tedavi mi uyguladılar elif hanım bana cevap yazarsanız sevinirim

Arkadaşlar bu hastalıkla uğraşana bir sürü kişi var. Biride benim. Çok kafaya takıldıkça çoğalan, fakat ihmalede gelmeyen bir rahatsızlık bu maalesef. Panik yapmadan tedavinizi olun. Ama bu siğilleri hpv denen virüsün yaptığını bilin. Daha genişçe VAJıNAL SıĞıL RAHATSIZLIĞI OLAN VARMI topiğinde bilgi alabilirsiniz. Geçmiş olsun sevgiler...

slm bendede yeni cıktı yaktırdım suan 7 aylık hamileyim eşim muayne oldu ama temiz bunlar sizce neyden oluyor çok stres yapıyorum gebeyken yakan varmı lütfen bilgilendirin

merhaba ben yaktırdım hiç bir problem olmuyor,ağrı acı hiç bişi hissetmedim

evleneli 9 ay oldu ve kocamdan genital sigil bulasti boyle bisey oldugunu bile bilmiyordum doktora gittim smear testi yaptilar sigil diyip kanser olma riskin fazla diyerek korkuttular rahat rahat klozete oturamaz olmustum kiyafetlerimi ayri yikiyordum o derece korktum doktorlar yakma islemini 1 ay sonraya verdiler iyice artacak diye korkuyordum gecmis senelerde elimde sigil cikmisti ve sebamed sabun gecirmisti o aklima geldi evimde de sebamedin yuz yikama jeli vardi sabah aksam 1 hafta boyunca onunla yikadim ve bekledigim sonuc gerceklesti sigiller yok oldu hemde 1 hafta icinde doktorda gecmis oldugunu soyledi hastaneden cikar cikmaz eczaneye kosup sebamedin genital temizleme jeli aldim ve artik ayrilmaz ikili olduk mutlaka deneyin lazerle yaktirmaktan daha iyi

öncelikle bu rahatsızlıktan neler cektiğimizi anlatmak sanırım ancak yasayan bilir ben internette doğal tedavi uzmanı mehmet özkan beye rastladım çok kısa sürede tedavi olduk tavsiye ederim googlede aradıgınızda bulursunuz şuan sayfasını hatırlamıyorum banada dua edersiniz 1 yılı geçti kullanalı çok şükür iyiyiz eşimdede bendede vardı kalmadı selamlar

öncelikle bu rahatsızlıktan neler cektiğimizi anlatmak sanırım ancak yasayan bilir ben internette doğal tedavi uzmanı mehmet özkan beye rastladım çok kısa sürede tedavi olduk tavsiye ederim googlede aradıgınızda bulursunuz şuan sayfasını hatırlamıyorum banada dua edersiniz 1 yılı geçti kullanalı çok şükür iyiyiz eşimdede bendede vardı kalmadı selamlar

Çok teşekkür ederim kardeşim tavsiyen üzeri bende alıp kullandık gerçekten kurtulduk eşimde bende size minnettarım allah sağlık sıhat versin bu yazınız bizi bu dertten kurtardı bende doğal tedavi uzmanını mehmet özkan arayıp bilgi aldım eşime ilettim o kararsız kalmıştı ama sonra nasıl olduysa ikna oldu ve okadar çabuk iyileşmesine şaşırdık insanlar bu dertten muzdarip ama neden o kişiye ulaşılmıyor yada neden fazla duyulmuyor anlamış değilim neyse biz de kurtulduk herkese geçmiş olsun tavsiye ederiz

https://www.kadinlarkulubu.com/foru...apilloma-virus.138541/page-1543#post-50014641 GENİTAL SİĞİL VE HPV FORMU BU LİNKTEDİR TEDAVİ EDİCİ İLAÇLARI ÇIKTI DİYEBİLİRİZ. DÜŞÜK RİSKLİ SİĞİL YAPAN TİPLERDE GARDASİL AŞININ TEDAVİ EDİCİ ETKİNLİGİ BULUNMAKTADIR YÜKSEK RİSKLİ TİPLERİ COK ETKİLEMEMEKTEDİR.LÜTFEN SİĞİL VARSA GARDASİL AŞINIZI OLUNUZ ERKEK PARTNERİNİZE DE VURDURTUN. ERKEKLER DAHA UZUN SÜRE TAŞIYICI KALIYOLAR CÜNKÜ GARDASİL SİĞİLİN TEMİZLENMESİNE YARDIM EDİYOR VE ASLA JİLET YAPMAYIN YAYILIR BAGISIKLIGI GÜCLENDİRİN MULTİVİTAMİN(SOLGAR VM75) BETA GLUKAN(IMUTOR) ARADA D VİTAMİNİ DEVİT 3 AMPÜL C VİTAMİNİ TABLET,KANSIZLIK İÇİN İLAÇ KULLANIN DOKTOR KONTROLÜNDE BU VİTAMİNLERİN VÜCUDUNUZDA TAM OLMASI GEREKİYOR ONUN DISINDA YURTDISINDA BULUNAN CORİOLUS MRL HPVYİ %90 TEMİZLİYOR ,YİNE FARKLI BİR MANTAR ÖZÜTÜ OLAN AHCC İÇİN ÇOK BÜYÜK BİR ÇALIŞMA YAPILIYOR 2018DE CALISMA SONLANICAK YANİ AHCC VE CORİOLUS MRL MANTARLARI ÖZÜTÜNÜN HPV VÜCUTTAN SİLDİGİ DÜŞÜNÜLÜYOR.GARDASİLİDE MUTLAKA OLUN DÜZENLİ SMEAR ALDIRIN HER ZAMAN LATEX İÇEREN DUREKS EKSTRA KORUMA KONDOMLA KORUNUN DISARIDA KALAN BÖLGELER İÇİN HEMEN DERHAL SICAK SU SABUNLA DUŞ VE AĞIZ GARGARASI YAPIN !!!!! KORUNUN KORUNUN KORUNUN VE AŞINIZI OLUN !!!!!

BU YUKARIDAKİ GİBİ SAHTEKARLARA DA PARANIZI KAPTIRMAYIN Bİ DE HPV İÇİN AÇILAN İKİ FORUM DAHA VAR BAŞKA SİTELERDE O İKİ FORUMU DA REKLAMINI YAPMAK İSTEYEN İNSANLARA YARDIM EDERMİŞ GİBİ GÖZÜKEN BAŞKA 2-3 FARKLI DOKTOR YÖNETİYOR İNSANLARI KORKUTMAK İÇİN KORKU FİLMİ GİBİ YAPMIŞLAR KANMAYIN GİTMEYİN BÖYLE KİŞİLERE !!

geçen ay Trendyoldan antihpv diye mor bi siğil kremi aldım kullandım. o kadar güzel geldi ki anlatamam ya. doğal tedaviler denedim ilk önce sirke, incir sütü, çay ağacı, propolis sürmek filan ama pek bi etkisi olmadı bende. eşim kullandığında onda hafif kızarmalar ve kararmalar oldu ama siğiller düşmedi. sonrasında aldara denedim çöp, yaktırdım iz kaldığıyla kaldım. yaraların iyileşmeside cabası. sonrasında işte Trendyoldan antihpv aldığımda 2 haftada siğiller komple düştü iz ya da leke filanda kalmadı geride bi bakın derim. sonradan öğrendim gerçi bu doğal çözümler tek başına yetersiz kalabiliyormuş.
bi arayıp bakın derim

X