Aile Planlaması mesigyna aylık iğne

Aile Planması nedir ? Doğum kontrol yöntemleri, gebeliği sonlandırma, kürtaj konularının işlendiği bölüm.

turkuazz_81

melis ela nur
Kayıtlı Üye
31 Temmuz 2008
204
4
42
ARKADAŞLAR MERHABA
doğumdan sonra spiral taktırdım fakat çok akıntım vardı dr gittiğimde iltahap ve yara olduğunu ve hemen spiralimin çıkması gerektiğini söyledi ve çıkarttık ilaçlarımı kullandım birazda ara verdikten sonra tekrar gittim ama hala devam ediyormuş şimdi iltahap için tedavi görüyorum ve bu tedavim biraz uzun sürebilirmiş yarayı yakalım dedim dr yakarsak rahmini parçalarız olmaz dedi ilaçlara devam etmem gerektiğini söyledi bende hamile kalmaktan çok korkuyorum 2. çocuğa hazır değilim ve kızım 2.5 yaşında çok küçük 3 aylık iğnelerden kullanayım dedim aylık iğneler daha iyi dedi hemen aldım fakat yan etkisi varmı gerçekten koruyormu rahat olabilirmiyim emin değilim çok tereddüt yaşıyorum aranızda mesigyna adlı aylık iğne kullananlar varmı yan etkileri nelerdir ve aylık iğnelerde mesigyna dışında başka varmı ? birde arkadaşlar bu iltahap ve yara ile ilgili ne önerirsiniz bana
teşekkürlerr...

doğum kontrol hapı kullanamıyomusun aylık iğnelerın yan etksıı çok oldgnu duymustum varız felan yaptgını

ben kullanıyorum mesigyna iğne 3 aydır çok güvenilir çok rahat.ama tabiki yan etkileri oluyo.adetimi düzensizleştirdi mesela ama 3 aylık iğneler adetten kesiyomuş.bu kesmiyo.ya o kadar yan etki hapta spiraldede oluyo yaşamışsın sende arkadaşım.sonuçta her yöntemin artıları ve eksileri var.bana doktorum önerdi.bende tavsiye ederim.kesinlikle bebek istemiyosan kullan.benimde bebeğim 1 yaşında.

bende yaklaşık 6 aydır aylık iğne ile korunuyorum ama adet düzensizliğim başladı sizce ne yapmalıyımmmm?

arkadaşlar dün adetimin 3. günüydü ve gittim ilk iğnemi yaptırdım ama hala korkuyorum hamile kalmaktan kesin kalmam değil mi?

selam.bende kesinlkle hamile kalmak istemiyorum.bbeğim daha çok küçük.4 aydır oluyorum iğne ama sizdede geciken varmı arkadaşlar.bu iğğne çokgüvenl dimi

arkadaşlar merhaba
bildiğiniz gibi bende aylık iğne kullanıyorum fakat doktorum uzun süre kullanma çünkü hormonlu dedi.iltahap ve yara için tedavi oluyorum ve doğal olarak spiralim çıkarıldı bu tedavi sürecinde kullnacağım uzun süre kullanımı tavsiye edilmiyor.tedavim biter bitmez spiral taktıracağım hemen.iğneyi yaptırdım ve 22 gün sonra hemen adet oldum bendeki yan etkisi şimdilik bu

arkdaşlar ben 1 yıldır iğneyi kullanıyorum hiç bir yan etkisini görmedim.ancak iğneleri ebelerin söylediğine göre yaptırmayın 4 haftada bir aynı gün yaptırdınız takdirde hiç bir yan etkisini görmezsiniz ben öyle yapıyorum ve adetlerimde çok düzenli.

arkadaslar bende yenı evlenecegım dogum kontorol hapı almak ıstemıyorum ıgne daha kolay gelıyor evlenmeden ne kadar zaman once yaptırmak gerekıyor koldanmı yapılıyor jınekologa gıtmek sartmı yan etkılerı genel olarak ney bılgılendırırsenız sevınırım...

canım sağlık ocaklarında ebeler var onlarla bir görüş derim onlardan bir sonuç alamazsan o zaman doktora gitmeni tavsiye ederim.ilk iğne adetin ilk üç içerisinde vuruluyor ve 4 haftada bir aynı gün vurduruyorsun eğer dikkatli gününü takip edersen adetlerinde sekmeler olmuyor canım.

aylık olanı neyse de 3 aylık olanını sakın derim tam o 3ay boyunca bir damla bile kanamam olmadı şiştim mahvoldum alyansımı takamadım 15gün yumurtlamam tamemen durdu igne olan d kontrol yöntemi anne olmamış olanlara kesinlikle önerilmiyor an guzeli yasmin hap derim

arkadaşlar merhabalar ilk aylık iğnemi vurduktan sonra ikinci ay erken adet oldum geçen ay ayın 16 sında oldum ve dahada olmadım çok korkuyorum yarın test yapıcam ama korkularımla yüzleşmek istemiyorum ya hamileysem :KK43: iğnede adette geçikme yaşayan varmı umarım hamile değilimdir ama iğne kullanırken hamile kalma ihtimali varmı yada başına gelen lütfen acil cevap bekliyorum teşekkürler

arkadaşlar ben aranıza yeni katıldım bende geçen ay 3 aylık iğneden oldum ama bu ay adet olamıyorum sancılarım var ama adet görmüyorum bu durumda olan var mı

arkadaslar aylık iğnelerde adet geçikmeleri oluyormus ilk 3,4 ay merak etmeyin en etkili yöntem oldugunu biliyorum sadece iğneyi bıraktıktan sonra bile hemen hamile kalamayabiliyormus insan demekki etkili bende bugun yaptırdım bakalım göreceğiz..

merhaba
eşim izne geleceğini söyleyince 17 ekimde (adetimin 4. günüydü) bu 1 aylık iğneyi vuruldum. eşim yanımdayken adet oldum (12 kasımda) ve aynı gün hemen gidip 1 aylık iğnemi vuruldum çünkü adetim bittiğinde eşim dönmemiş olacaktı. 19 kasımda eşim döndü. birkaç gündür adet dışı kanamalarım oluyor. inanılmaz iştahım açıldı hamilelikten korkuyorum ve bu kanamaların neden olduğunu merak ediyorum çünkü adet değil resmen temiz kan gidiyor benimle aynı şeyleri yaşayan oldu mu? hamile olabilir miyim? ben hep bu iğne ile korundum bu sefer korumadı mı acaba? yardımcı olacak kimse yok mu?

Merhabalar mesigyna 1 aylik igneye yeni basladim doktor pek fazla aciklamada bulunmadi adetimden 5 gun once vurundum ne kadar korur ve ne zaman cinsel birliktelik olabilir simdiden tesekkurler..

Merhaba arkadaşlar bende mesigyna aylık iğneye basladim adetimin 3 günü yaptirdim gerçekten koruma sağlıyormu kullananlar bu konuda yardimci olabilirmi bide yumurtlama döneminde dikkatli olmak gerekiyormuş

Merhabalar mesigyna 1 aylik igneye yeni basladim doktor pek fazla aciklamada bulunmadi adetimden 5 gun once vurundum ne kadar korur ve ne zaman cinsel birliktelik olabilir simdiden tesekkurler..
kullananlar pek yardimci olmuyor bende 3 günü vurundum 1 hafta sonra birlikte oldum bende korkuyorum acaba korumaya basladimi bilmiyorum

Merhaba geçen ay adetimde mesigyna aylık korunma iğnesi vuruldum eczacı birsonraki adetinde gel dedi sağlık ocağına gittiğimde adetten adete degil gecen ay hangi tarihte vurulduysan yine o tarihte vurulcagimi soyledi kafam karisti sizler nasil yaptiriyorsunuz yardim lutfen

X