Evde Radyasyondan korunmann yolları

supersin sardunyacim yine cok onemli bir basliga imza atmissin malesef cep telefonu tasarruflu ampuller mikrodalga hayatimizin ister istemez icinde yer aliyorlar ben kendi adima cocugumun odasindan cok uzak bir odada bilgisayar kullaniyorum laptopa yaklastirmiyorum gerekmedikce cep tel kullanmiyorum genelinde ev telefonu daha cok kullaniliyor mikrodalgayi da kullanmamaya gayret ediyorum ama lcd tv en az mikrodalga kadar etkili bu yuzden Asya evdeyken tv acmiyorum kansere yol actigini duymustum ama ne kadar dikkat etsek yinede bu saydiklarimizla ic ice yasiyoruz konu icin cok tesekkurler bir kez daha hatirlamis olduk emegine saglik

arkadaşlar kaktüsünde radyasyonu emdiğini duymuştum

gerçekten çok önemli bi konu
teşekkürler sarduşum

sardunyacıgım emegıne saglık canım bizi bilgilendirgin için tşk ederimmmm a.s. a.s.

Kronik baş ağrılarımızın, sebepsiz yorgunluklarımızın, uyusakta dinlemememizin en büyük sorumlu

radyasyon malesef :KK43:( Ama vazgeçilmeyecek bir kullanım alanına sahipler....

söylemeden edemeyeceğim

Sayın Prof. Dr. Osman Çerezci çok çok başarılı bir akademisyendir...

Mumkun oldugunca dıkkat etmeye calısırım.Yasıtlarının cep telefonları oldugu halde kızımın hala bı cep telefonu yok.Tum sıtem ve ısraralarına ragmen.Kendı uzerımde ne kadar uygulamasam da onun tv ızlemesı pc basında durması kızıtlı zamanlara sıkıstırılmısdır.Ama ısde alarm dedın mı artık tyeknolojı takıpcısıyız ya(!) calar saatlerı degıl de telefonları tercıh edıyoruz.Ben hattı kapalı tutuyorum genelde gece bellı bı saatten sonra ama gun boyu telefona pc ye yapısık yasadıkdan sonra bunun ne kadar onemı var buda bı muamma.
Bı cok kolaylık hayatımızı ne yazık kı negatıf etkılıyor ve bız kazandıgımız kolaylıklara bakıyoruz negatıf etkılerıne degıl...

canim cok guzel bi konu,cep telefonu pek kullanmiyorum,var telefonumda ,esim kendisi icin almis bana telefonu aradigi zaman hemen bulabilsin diye(oda kirk yilda bir)pek arayanim soranim olmaz yani,kimsenin umrunda olmadigim icin,
fakat mikrodalga mutfakta encok kullandigim,buna daha dikkatli oliyim bundan sonra,tekrar sagol canim)))a.s.

ne kadar dikkat de etsek radyasyondan günümüzde kaçınmamız çok güç :sinifsinif:
artık herşey öyle bi hal aldı ki en gerekli çok kullanılan şeyler radyasyon yayıyor...
evimizide mikrodalga yok almayı da düşmüyoruz cep telefonunu kullanıyorum ama gece
yanımda olmamasına ya da kapatmaya dikkat ediyorum ama bilgisayar ve tv sürekli kullanımda...
kaktüs evet radyasyon için tv ve bilgisayarların yanına konması gereken bişey bunu biliyorum...
belki bazı tedbirler alarak tamamen olmasa da biraz kendimizi koruyabiliriz...

en radyosyonuda mikro dalga fırın yayııyomuş..cep telefonlarıda çabası ..
laptop telsizleri aynı şekilde..

bitanem çok güzel bi paylaşım

bizimle payşatığın için teşekkürler.....

küçük kaktüslerin radyasyonu çktiğini duymuştum bu yüzden işyerinde masmın üzerine koydum iyi geliyo diyolar.....a.s.

bu çok önemli bilği için çok teşekürederim cnm
mikro dalğnın bu deni zarralı olduğunu bilmiyodum oysakı ben başinda durup yemek isinmişmi diye bakarım oğlumda sürekli kullanır.
ama bunda sonra çok dikkatlı olacağım bu kaonularda çok çok teşekür ederim arkadaşim

SAĞLIK- ÖNEMLı TAVSıYELER

Telefona SOL kulaginizla cevap verin
(Ingiltere'de bilimsel olarak kanitlandi !..)

SOGUK su ile hap almayin

Tukettiginiz YAGLI gidaların miktarını azaltin

sabahlari daha çok, aksamlari daha az SU icin

cep telefonu BATARYA' lari ile mesafenizi uzak tutun

UZUN sure kulaklik takmayin

uyku oncesi ILAC aldiktan sonra hemen uzanmayin

Sarjiniz SON cizgiye inmis kadar az olduğunda telefona cevap vermeyin, radyasyon 1000 kat daha fazladır.
(alıntıdır)

çok teşekkürler.gerçekten önemli bir konu.mikrodalga fırını sık olmamakla birlikte bende kullanıyorum.bundan sonra daha dikkatli kullanacağım

isde bir sardunya farki daha
durmadan arasdiran
ve bizi faydali bilgilerle aydinlatan
tskler melegim
cok dogru cok güzel cok önemli bir konuya deyinmissin yine

Emeğine sağlık Sardunyam gerçekten....
Netertua sana da teşekkürler arkadaşım.
Ürktüm şimdi bu mikrodalga olayından, çok çekincelerim vardı alırken zaten.
Kaktüs olayını ben de duymuştum. Gidip bol miktarda alayım evime....

Merhaba arkadaslar.Geçenlerde böyle bir yazı okudum.Yatak basliginiz kesinlikle priz olan duvara dayanmamali diyordu.Bizim yatagimizin oldugu duvarda priz var hic kullanmiyoruz ancak tedirgin oldum.Yatagin yerini degistirmemiz mumkun degil bir cozum bulamadim.Bu konuda bilgisi olan var mi acaba? Kullanilmayan priz radyasyon yayar mi?

Mikrodalga fırını ben de kullanıyorum sıklıkla olmasa da ancak yeni evlenen bir arkadaşım var ve özellikle evine mikrodalga almak istemedi, ben dedi eski usul tavada ısıtırım ne yiyceksem,aslında bu kadar zararlı birşeyse ben de ileride elden çıkarabilirim, sonuçta tavada biraz daha zahmetli oluyor ama yine de yapılabilecek birşey,olmasa da olur yani,fırın değil sonuçta.Cep telefonlarını da gece kapatın derler hep,bazıları yatağın yanında hemen başucunda tutuyor acil birşey olursa,biri ararsa diye,sesini açıp sizden uzak bir yere koysanız daha iyi,en azından gece vücut dinlenirken cep telefonundan yayılan dalgalara maruz kalmasın.

X