Lise Yorum ve Soruları Çocuk gelişimi mi --Grafik bölümümü meslek lisesi

F

fadan

Ziyaretçi
arkdaslar lise 1.sınıfta tercih yapmam gerekiyordu bende tercih sıralamam söyleydi
1.grafik
2.çocuk gelişim
3.ulaştırma hizmetleri (lojistik)

grafik bölümü için yeterlilik sınavına girdim ve basarlı çıktım ama yapamam diye korkuyorum ...

çocuk gelişimi için de iş imkanının zor olucağını tahmin ediyorum

lojistik te de matematik çok ağırlıkta ve benimde sayıısalım iyi değil

sizce hangisi Çocuk gelişimi ve eğitimi ? - Grafik ve fotoğrafçılık alanı ?:uhm:

sen içinden hangisi geliosa oraya git çünkü başkalarına göre hareket edersen belki sonrasında sevmeyeceksin ama çocuk gelişiminin iş olanakları daha yüksek birde bi işi ne kadar severek yaparsan o kdr iyi olr

Grafiğin o kadar çok olanağı var ki müthiş bi bölüm kesinlikle onu oku derim ben eğer altından kalkabilrsen çocuk gelişiminde pek fazla olanak yok devlete giremezsen ..
En yakın arkadaşım grafik bölümü okuyo geçen yaz fotoğrafçıda staj yapmıştı işini iyi yapıyo..bu yaz sürekli resim kursundaydı ..diyeim o ki resim öğretmeni,resim bölümü ,grafiker,fatoğrafçı okadar çok alanı varki hele grafikerliktede iyi iş var şakkıdıBenim arkadaşım resim öğretmenliği istiyor ama.

garifk derim valla..
cocuk gelisimini okumak cok zor kuzenim okudu ve cok yiprandi acikcasi..
grafik olmasi icin ugras cok derim.. is ilanlarinda bile ne kdr cok grafiker ariyolar..

benimde şimdiki aklım olsa grafik bölümüne giderdim ama tercihlerimi yanlış yapmıştım ve geleceğimi mahvettim =( bu yüzden ii düşün

çocuk gelişimi derim ben çünkü diploması bile para ediyor emin ol.

canım bence grafik ve fotgrafçılık.sonradan pişman olma,yapamayacağım diyede hiç korkma.sınava girmişsin başarılıda olmuşsun.eee daha ne?geleceğin grafik ve fotografçılık bölümü öğrencisi olabilirsin bence :-)

ışini severek yapman en önemlisi ama çocuk gelişimi bölümünün bir avantajı AÖF de ana sınıfı öğretmenliğini okuyarak ilerleyebilirsiniz

Canım ben meslek lisesinde grafik okuyorum eğer yeteneğin varsa git zaten bölüm fotoğrfa ve grafik diye ikiye ayrılcak 3 sınıftan sonra..

Çocuk gelişimi çok mezun verdi ama grafik eli kolu uzun olan bir meslek..:1hug:

Başka sorun olursa sorabilirsin..

Öpüyorumvereliniortak

canım ben çocuk gelişimi bölümündeyım we lise 3 e gectim..gerçekten güsel bölüm ama çocuklara karşı sewgi we özellikle de sabır gerektiren bi bölüm ama ..derslerimiz zewkli geçiyor..iş olanakları pek yok demişsin ama tam tersi tatlım okul öncesi eğitim zorunlu artık we ülkemizin anaokulu öğretmenLerine ihtiyacı war..çocuk gelişiminden mezun olunca yalnızca anaokulu öğretmeni de olmuyosun..ister anaokulu öğretmeni istersen liselerde çocuk gelişimi eğitimi öğretmeni veya özel eğitim öğretmeni olursun üni.mezunu oldugunda ..animatörlük oyuncak tasarımcılıgı da yapabiliyorsun..etkilemek değil amacım yanlıs anlama ii düşün hangisini yapabilirim diye kendine bir sor geleceğin için önemli bi karar dönüş yok sonraki yıllarda :-)

canım bende grafik ve fotoğraf alanını okuyorum.Ama biz sadece grafik görüyoruz gittiğim okulda sadece grafik veriliyor.Çizimime güvenmiyordum bende ama yaptıkça açılıyorsun mesela öyle oldum ben:) bu bölümü tavsiye ederim kısacası a.s. umarım hakkında hayırlısı olur :)))

X