kürtajsız düşükten 2 ay sonra hamile kalan varmı

ae1

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
24 Haziran 2009
58
0
42
kızlar ben tam 2 ay önce düşük yaptım,4 haftalıktı kürtaj olmadım.kararsızım şimdi tekrar denemelimiyim sizce?

canım günaydın öncelikle geçmiş olsun
ben de yaşadım yaşadıklarını dr beklemeyin demişti, 2.defa tekrarlandı bu defa 2-3 ay bekleyin dedi yani senin süren dolmuş sanırım hihoyyyt

kızlar ben tam 2 ay önce düşük yaptım,4 haftalıktı kürtaj olmadım.kararsızım şimdi tekrar denemelimiyim sizce?

canım önce bir doktora görün ve birkaç test falan yapsın belki düşüge sebep olan birşey vardır enfeksiyon yada benzer birşey basit birşeyde olabilir ama ikinciyi riske atma derim, ben gitmedim ikincide düşük oldu ve doktor bana keşke bir kotrole gelseydin çok basit nedenlerden düşük oluoyr sende dedi tedavi olmazsan yine olur demişti , ben şimdi bir hafta sonra falan gitcem tedavi için test vermeye büyük ihtimal enfeksiyondan benimki, sana bol şanslar canım

evet ama 8 hafatadan kucuk dusuklere kımyasal dusuk dıyolar ben doktora gıtııgımde doktorum kımyasal dusuklerın tedavısı yok dedı aslında vucut saglam olmayan bebegı vucuttan atıyomus doktorum bana dedıkı her ay kadınların %30 kımyasal dusuk yapar ama fakat farkına bıle varmazlar adetıne gunu gunune takıp eden dıkketlı annler hemen tesbıt eder hamıllelıgını halbukı test yapmasanız aa bu ay 5 gun gunum gectı dersınız dıyo farkına bıle varmassını yanı arkadaslar demek ıstedıgım 8 haftaya kadar arastırmıyolar dusuk nedenını

aa bıde kızlar duydum ve arastırdımkı bebe aspırını hemen hamıle kakmaya sebe oluyo ve dusuklerın cogunu engellıyomus kanı sulandrdıgı ıcın bıdah doktora gıdersem soracam bu soruyu doktorada

teşekkurler kızlar.bende enfeksiyon çıktı zaten,ondan duşmuş olabilir dedi doktor.tedavimi oldum.tekrar denicem galiba ama yinede korku var içimde.

bende bugün düşük yaptım doktorum aspirine başlıcaz ve incelemeye alcaz dedi çünkü bu beim 2ci düşüğüm ilki 3aylıktı ve ben şuan çok kötü durumdayım :KK43:

bu aspırın işe yarıyo sankı duyduguma gore yasanmıs bı olay kadının bırı 15 sene gıbı uzun bı zaman tedavı oluyo gıtmedıgı doktor kalmıyo tup bebekte yapmıs ama bı turlu olmamaıs sonra bır doktor ona bebe aspırını tavsıye etmıs bunun uzerıne kadın ılk kullandıgı ay hamıle kalmıs bazen cok basıt gordugun sey bıle işe yarıyo tabı once rabbım ıstemelı aspırın bı sebep

bende bugün düşük yaptım doktorum aspirine başlıcaz ve incelemeye alcaz dedi çünkü bu beim 2ci düşüğüm ilki 3aylıktı ve ben şuan çok kötü durumdayım :KK43:

çok üzüldüm canım , burda hepimiz nerdeyse benzer durumlar yaşadık bende 12 gün önce düşük yaptım, benimde 2. düşük buhafta içinde doktora gitmeyi düşünüyorum bakalım ne dicek , aspirinin kan sulandırdıgını biliyorum çünkü annemde tansiyon hastsı ve annemede kanı sulansın diye günde bir tane veriyorlar sürekli kullanıyor yani. Birkaç kişiden daha duydum biri eşimin arkadaşının eşi onda da kan pıltılaşması sorunu çıkmış bu yüzden bebeklerin kalbi gelişmeden düşüge sebep oluyorlarmış 2kez aynı durum olmuş sonunda testlarde pıltılaşma sorunu çıkmış tedavi ile şimdi 2,5 aylık hamile ama hergün kan sulandırıcı kullanıyormuş.

canım doktor bi sakınca yok dediyse daha ne korkuyosun çok şükür geçmiş de ben bütün tahlillerimi hemen yaptırdım ve hiç bi şey çıkmadı doktor hemen bile olabilir dedi. gerçi biz istememize rağmen 4 aydır olmadı :))) içini rahatlatmak istiyosan bi de farklı doktora git. istersen bi de devlet hastanesine git eski tahlillerini götür . ben öyle yaptım benim de çok ufakdı ve ilk bebekti. en azından tüm kan ve idrar tahlillerini yapıyolar mikrop, kızamık, hormon daha anlamını bilmediğim 5 sayfa test yapmışlar. en azından başka bi doktor deneyerek içini rahatlatmış olursun

sağol canım.karar verdim kısmetse önümüzdeki hafta çalışmalara başlıcam.inşallah fazla beklemem.

Benim bi arkadaşım düşükten hemen sonra tekrar hamile kalmıştı.bi hafta bile beklemedfi..

çalışmalara başlamadan önce mutlaka doktora git ve kan pıltılaşması testi iste genelde düşüge sebeb olan o canım , sen kendini garantiye al tekrar düşük olmasın diye üzülmeni istemem canım

aa bıde kızlar duydum ve arastırdımkı bebe aspırını hemen hamıle kakmaya sebe oluyo ve dusuklerın cogunu engellıyomus kanı sulandrdıgı ıcın bıdah doktora gıdersem soracam bu soruyu doktorada

canım dediginde haklıymışsın dün doktora gittim bende bana eger aspirin yada kan sulandıran heparin diye bir ilaç varmış onu kullansaydın bebegin düşmezdi dedi , ama bilmeyince nasıl yapacaksın demi çok üzüldüm bu kadar basit şeyler bazen önleyici olabiliyorlarmış, ama adetimin 3.günü gidicem bazı testleri yapacaklar garanti olsun diye bakalım ne çıkacak

her seyın hayırlısı olsun ben kımyasal dusuk yaptım ve hıc korunmadım su an ayın 8 sabırsızlıkla beklıyorum bu ay hergun coraspın vve folıcasıt kullandım allah hepımızın gonlune gore versın

hayırlısı olsun canım bende 2 ay once 3aylık bı bebegımı kaybetmıştım karnımda olmuş doktorda 6 ay yasak koymuştu bana bu aralarda başka bı doktora gıtmıştım bana bekle cocuk yapacaksanız yapın dedı ama ben piskolojik olarak şuan için düşünmuyorum.

mervam geçmiş olsun sen ne zaman düşük yapmiştin?

arkadaşlar merhaba bende 21 haziranda kımyasal gebelık geçirdim. doktor korunmanıza gerek yok demişti bizde korunmadık. bugun 41 gün oldu hala regl olmadım. bir hafta önce idrar testi yapmıştım negatif çıktı . sizde de böyle gecikme olmuşmuydu ?

bence birkere daha idrar testi yap ama duşukten sonra uzun surmesi normal.

düşükten sonra 45-50 gün ilk adet arası olması normalmiş canım ama sen dedikleri gibi yinede bir test yaptır belkide hamişsindir:ecrin_bebek:

X