Makarnalar Kremal, Mantarl, Etli soslu Makarna-Resimli

incitanemtuana

EVLI MUTLU IKI COCUKLU :)
Kayıtlı Üye
10 Aralık 2007
25.344
26
41
biz ailecek soslu yemeklere bayiliyoruz
makarna zaten vazgecilmezimiz
olmazsa olmazimiz
fakat bu menü okadar güzelki ince uzun kesilmis tavuk gögüsü ve mantarlada yapilabilir
sadece mantar,sadece et yada sadece mantarlada yapilabilir
ve en güzeli bu sos sadece makarnaya diil pirinc pilavinada cok yakisiyo
tavsiye ederim kessinlikle

makarna tencerede kaynamaya brakilir
büyük ve cukur bir tavada tereyagi ve siviyagi kizdirilir
uzun ince kesilmis etler ilave edilip kavrulmaya brakilir
daha sonra mantar ilave edilip kavrulur
et baharati ve tuz eklenir
kremasi eklenip karistirilir
kremasi koyulasdigi icin azar azar süt ilave edilip kivami tutturulur karistirarak ne asiri koyu nede cok sivi olucak derecede
sonra söyle bir tasimlik kaynatilir ve alti kapatilir
suyu süzülmüs makarnalarda siviyag ve az tereyagla tuzuyla bir güzel tatlandirilir

1paket makarna(uzun ince seritli)
uzun ince kesilmis et(ben süt dana kullaniyorum)
1konserve kutusu mantar
1paket krema
süt
et baharati
tuz
tereyagi
siviyagi
parmesan yada kasar peyniri

makarna servis tabagina alinir
üzerine etli mantarli kremali sos ilave edilir
onun üzerinede parmesan yada kasar peyniri rendesi

affiyet bal seker olsun

soslu tarifleri seviyo ve begeniyorsaniz kessinlikle tavsiye ederim

Canım eline sağlık bende makarnaya bayılırımmm.Enfes görünüyor ben bi kere kremalı makarna yaptım ama içinde et falan koymamıştım.Krema ve sarımsakla yaptım bana biraz garip gelmişti.Ama et koyunca tam süper olur herhaldedelikafadulden

:kedi:tskler canim benim:kedi:
:sm_confused:belkide sarimsakla sade krema olmasi agir gelmis olabilir canim :sm_confused:
buyrunnnnnnnnntavsiye ederim bu tarifi esim bayilir cok hafif oldugundanbuyrunnnnnnnnn

Hih bu fetuccini değil mi!
:KK66: en sevdiğim ya..
Ben hergün makarna yesem bıkmam o kadar yani..
Lakin farklı soslarla olacak sade sevmiyorum..
Geçen akşam alfredo soslu fetucini vardı yemekte..
Ellerine sağlık incim..

Ben kremaya tavuga mantara bayılırım bu sos vazgeçilmezlerimdendir ama gel gör ki eşceğzim sevmez pek:KK66:
ona bol kekikli salçalı domatesli bir sos yapıyorum bayılıyor..
kremalı sosları sevmiyor tatlı gibi diyor :KK66:

Aslında makarnanın yüzlerce çeşidi var işte bu senin yaptığın fetucini mesela,kaneloni var tortellini,lazanya,penne,ravioli var spagetti herkes biiyor zaten daha bir sürü..

hımm hepsi süper :)

bu peyniri eklenmeden önceki görüntüsü

ben parmesan peyniri kullandim canlarim

:kedi:umarim begenirsiniz:eek:

mmmmmmmmmmmmmmmhhhh agzim sulandi su an akarnim gurulduyoo....ellerine saglik bende kremali yemekleri severim ama biliyorsun annem pek sevmio krema kulanmassini maglesef:1no2:nyseee bana ögrettde bol bol yapayim garikaydirigubbakcemile3kaydirigubbakcemile3kaydirigubbakcemile3kaydirigubbakcemile3

kafamçokkarıştı ayy mahfoldum incim tariflerine bakmaktan yaa.... :kedi: valla ağzımın suları aktı....... :kedi: harika bir şey bu ya......... sana gelsem yapar mısın bana da? :eek: ellerine sağlık....... opuyorumnanaktan a.s.

Hih bu fetuccini değil mi!
:KK66: en sevdiğim ya..
Ben hergün makarna yesem bıkmam o kadar yani..
Lakin farklı soslarla olacak sade sevmiyorum..
Geçen akşam alfredo soslu fetucini vardı yemekte..
Ellerine sağlık incim..

Ben kremaya tavuga mantara bayılırım bu sos vazgeçilmezlerimdendir ama gel gör ki eşceğzim sevmez pek:KK66:
ona bol kekikli salçalı domatesli bir sos yapıyorum bayılıyor..
kremalı sosları sevmiyor tatlı gibi diyor :KK66:

Aslında makarnanın yüzlerce çeşidi var işte bu senin yaptığın fetucini mesela,kaneloni var tortellini,lazanya,penne,ravioli var spagetti herkes biiyor zaten daha bir sürü..

hımm hepsi süper :)

:kedi::eek::kedi:
aydinlatip bilgilendirdigin icin cok tskler ustam inan bilmiyodumopuyorumnanaktan
biz ailecek seviyoruz kremali sosu annem haric oda esin gibi tatli diyenlerdenyerimseniben
ben bayiliyorum soslu makarnalaracokacimcoook

mmmmmmmmmmmmmmmhhhh agzim sulandi su an akarnim gurulduyoo....ellerine saglik bende kremali yemekleri severim ama biliyorsun annem pek sevmio krema kulanmassini maglesef:1no2:nyseee bana ögrettde bol bol yapayim garikaydirigubbakcemile3kaydirigubbakcemile3kaydirigubbakcemile3kaydirigubbakcemile3

ablam bunun yapiminda bisey yokki sen basarirsin eminim buna tatlimyerimseniben

X