Sayfa: 1/2 12 SonSon
Toplam 20 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: myom gebeliğe engel olabiliyomu?....

1. Konu Sahibi : gncam #1
    Giriş tarihi
    Jan 2009

myom gebeliğe engel olabiliyomu?....

arkadaşlar ben 10 aydır gebelik için uğraşıyorum 2 ay önce doktorda tüm testlerim yapıldı 2-3-1 mm boyutunda 3 adet myom var dediler renkli dobler sonucunda doktorum gebeliğe engel olmaz sezeryan yaparız doğumu onlarıda alırım ben dedi ona göre sorun yok hee bende sorunda yok ilk tetkiklerde zaten ama bebişte yok
    bu konuda bilgisi olan arkadaşlar bizle paylaşırsanız teşekkür ederim........:teselli:

2. Konu Sahibi : gncam #2
    EU3 Guest
    Canım benim myomlar gebeliğe ngel olmaz daha dogrusu çok nadir bir durumdur myomlarıng ebeliğe engel olması hele myomların rahim dış duvarında ise yada kas duvarındaysa hiç engel olmaz ama iç zara yerleşmiş ise embriyonun buyumesine yapışmasına engel olur rahim altına yerleşmişsede engel olur o zaman ancak kısırlık sebbei olur sende anladıgım kadarıyla erngel olacak bir yerde degil zaten öyle olsa ameliyat eder seni korkmana gerek yokege riçin rahat degils ebir hekime daha git

bol şanslar :)

3. Konu Sahibi : gncam #3
    miyomum var bebeğimde var 11 aylık. canım doğumun epidural sezeryan oldu en bükük 2 miyomu doğumda aldılar sorun olacağını sanmıyorum denemeye devam et bence..

4. Konu Sahibi : gncam #4
    Giriş tarihi
    Jan 2009
    sanbacım rahim çıkışında yazıyo raporda yerlerini zaten
    yelizcim içim rahatladı valla inşallah kızlar kısa zamanda anne olurum bende saolun görüşlerinizi paylaştığınız için

5. Konu Sahibi : gncam #5
    karamelito Guest
    valla bende de var. 2 doktor miyomun var demedi, 1 doktor var ama gebeliğe engel değil dedi zaten hemen hamilede kaldım ama gerisi gelmedi o başka :(((

bir engel olduğunu sanmıyorum

6. Konu Sahibi : gncam #6
    Bin ilk denememde hamile kaldım , keseyi görmek için doktora dittiğimde 4 cm çapında myom var dedi...Hamileliğim boyunca myom büyüdü , en son myomumu sezeryan sırasında çıkardılar ve 1 su bardağı büyüklüğündeydi....

Canım hamileliğim boyunca myom acaba çok büyüyecekmi , bebeğime zarar verecekmi diye endişelerim oldu...Benimkinden daha büyük myomlrı olup doğum yapıp bebeğini kucağına alanlar var...Ama ben bebeğimi kucağıma alamadımmm...Sezeryan tarihime 2 gün kala 37+5 te bebeğimin kalp atışları durdu ve ben bebeğime bu dünyada kavuşamadım...Nedeni bilinmiyor...Doktor myomdan dolayı değildir diyor ama benim hep kafamda bir doru işareti var ? Myomla ilgili kitaplarda erken doğum , ölü doğum gibi şeyler nadirde olsa olabilir diyordu...

Canım benim yaşadıklarımı bir daha ne ben nede başka bir kimse yaşasın istemiyorum , çok zor...O yüzden iyice araştırma yap ve myomlardan kurtulabiliyorsan kurtul ve öyle hamile kalmaya çalış istersen...ılaçla küçültülebiliyor diye duymuştum...Yada ibrahim saraçoğlunun soğan kürü var , oda yok edebiliyomuş...

Tabiki herkeste böyle olmuyor ama paylaşmak istedim...Herkese sağlıklı gebelik ve sağlıklı doğumlar diliyorum...

7. Konu Sahibi : gncam #7
    karamelito Guest
    offff melek yaaa Allahım sabrını versin. Ne zor birşey ben 8,5-9 haftalık bebeğimde mahvoldum senin halini aklım almıyor.

Ah be güzelim keşke , 37 haftada girseydin doğuma diye düşünüyorum ama Allahın takdiri. elimizden ne gelir.

8. Konu Sahibi : gncam #8
    Giriş tarihi
    Jan 2009
    melekcim ne denirki hikayene okadarmış onun kısmeti içini rahat tut rabbim sana sağlıklı bir evlat nasip etsin en kısa zamanda benimkiler çok küçük şimdilik en büyüğü 3 mm yoplu iğne başı kadarlarmış ikiside doktor ilaç falan vermedi o yüzden en iyisi altarnatif tıp uygulayayım belki onlarda yok olur canım tekrar söylüyorum sakın üzülme daha iyi günlerin olsun inşallah......

9. Konu Sahibi : gncam #9
    Giriş tarihi
    Jan 2009
    dimi karamel yaa doğuma iki gün var derken.....
    allahım yaşatmasın

10. Konu Sahibi : gncam #10
    karamelito Guest
    miyomlar genelde menepozda küçülür, küçülmesini sağlayacak ilaçta geçici menepoza sokan (hormon durdurucu) ilaçlar o yüzden bebek isteyenlere verilmez.

hakkımızda hayırlısı

Sayfa: 1/2 12 SonSon