myom gebeliğe engel olabiliyomu?....

gncam

şükürler olsun rabbime...
Kayıtlı Üye
20 Ocak 2009
3.046
1
41
arkadaşlar ben 10 aydır gebelik için uğraşıyorum 2 ay önce doktorda tüm testlerim yapıldı 2-3-1 mm boyutunda 3 adet myom var dediler renkli dobler sonucunda doktorum gebeliğe engel olmaz sezeryan yaparız doğumu onlarıda alırım ben dedi ona göre sorun yok hee bende sorunda yok ilk tetkiklerde zaten ama bebişte yok
bu konuda bilgisi olan arkadaşlar bizle paylaşırsanız teşekkür ederim........:teselli:

Canım benim myomlar gebeliğe ngel olmaz daha dogrusu çok nadir bir durumdur myomlarıng ebeliğe engel olması hele myomların rahim dış duvarında ise yada kas duvarındaysa hiç engel olmaz ama iç zara yerleşmiş ise embriyonun buyumesine yapışmasına engel olur rahim altına yerleşmişsede engel olur o zaman ancak kısırlık sebbei olur sende anladıgım kadarıyla erngel olacak bir yerde degil zaten öyle olsa ameliyat eder seni korkmana gerek yokege riçin rahat degils ebir hekime daha git

bol şanslar :)

miyomum var bebeğimde var 11 aylık. canım doğumun epidural sezeryan oldu en bükük 2 miyomu doğumda aldılar sorun olacağını sanmıyorum denemeye devam et bence..

sanbacım rahim çıkışında yazıyo raporda yerlerini zaten
yelizcim içim rahatladı valla inşallah kızlar kısa zamanda anne olurum bende saolun görüşlerinizi paylaştığınız için

valla bende de var. 2 doktor miyomun var demedi, 1 doktor var ama gebeliğe engel değil dedi zaten hemen hamilede kaldım ama gerisi gelmedi o başka :KK43:((

bir engel olduğunu sanmıyorum

Bin ilk denememde hamile kaldım , keseyi görmek için doktora dittiğimde 4 cm çapında myom var dedi...Hamileliğim boyunca myom büyüdü , en son myomumu sezeryan sırasında çıkardılar ve 1 su bardağı büyüklüğündeydi....

Canım hamileliğim boyunca myom acaba çok büyüyecekmi , bebeğime zarar verecekmi diye endişelerim oldu...Benimkinden daha büyük myomlrı olup doğum yapıp bebeğini kucağına alanlar var...Ama ben bebeğimi kucağıma alamadımmm...Sezeryan tarihime 2 gün kala 37+5 te bebeğimin kalp atışları durdu ve ben bebeğime bu dünyada kavuşamadım...Nedeni bilinmiyor...Doktor myomdan dolayı değildir diyor ama benim hep kafamda bir doru işareti var ? Myomla ilgili kitaplarda erken doğum , ölü doğum gibi şeyler nadirde olsa olabilir diyordu...

Canım benim yaşadıklarımı bir daha ne ben nede başka bir kimse yaşasın istemiyorum , çok zor...O yüzden iyice araştırma yap ve myomlardan kurtulabiliyorsan kurtul ve öyle hamile kalmaya çalış istersen...ılaçla küçültülebiliyor diye duymuştum...Yada ibrahim saraçoğlunun soğan kürü var , oda yok edebiliyomuş...

Tabiki herkeste böyle olmuyor ama paylaşmak istedim...Herkese sağlıklı gebelik ve sağlıklı doğumlar diliyorum...

offff melek yaaa Allahım sabrını versin. Ne zor birşey ben 8,5-9 haftalık bebeğimde mahvoldum senin halini aklım almıyor.

Ah be güzelim keşke , 37 haftada girseydin doğuma diye düşünüyorum ama Allahın takdiri. elimizden ne gelir.

melekcim ne denirki hikayene okadarmış onun kısmeti içini rahat tut rabbim sana sağlıklı bir evlat nasip etsin en kısa zamanda benimkiler çok küçük şimdilik en büyüğü 3 mm yoplu iğne başı kadarlarmış ikiside doktor ilaç falan vermedi o yüzden en iyisi altarnatif tıp uygulayayım belki onlarda yok olur canım tekrar söylüyorum sakın üzülme daha iyi günlerin olsun inşallah......

dimi karamel yaa doğuma iki gün var derken.....
allahım yaşatmasın

miyomlar genelde menepozda küçülür, küçülmesini sağlayacak ilaçta geçici menepoza sokan (hormon durdurucu) ilaçlar o yüzden bebek isteyenlere verilmez.

hakkımızda hayırlısı

amin canım herşeyin vakti var işte kim ne derse desin
sen tekrar düşünmüyomusun peki

offff melek yaaa Allahım sabrını versin. Ne zor birşey ben 8,5-9 haftalık bebeğimde mahvoldum senin halini aklım almıyor.

Ah be güzelim keşke , 37 haftada girseydin doğuma diye düşünüyorum ama Allahın takdiri. elimizden ne gelir.

Üzerinden 4,5 ay geçti...2009 mart annesi olacaktım , aslında anneyim de ... Çünkü bebeğim diğer dünyada benimle olacak inşaallah...37+1 de bebeğimin hareketleri yavaşladı diye gitmiştim , nst ye aldılar , kalp atışları normal dendi...38+3 te sezeryan tarihi veriliyor en erken...Ben 38+0 a almıştım...Evet Allahın taktiri...4,5 aydır bir an aklımdan çıkmıyor bebeğim...

melekcim ne denirki hikayene okadarmış onun kısmeti içini rahat tut rabbim sana sağlıklı bir evlat nasip etsin en kısa zamanda benimkiler çok küçük şimdilik en büyüğü 3 mm yoplu iğne başı kadarlarmış ikiside doktor ilaç falan vermedi o yüzden en iyisi altarnatif tıp uygulayayım belki onlarda yok olur canım tekrar söylüyorum sakın üzülme daha iyi günlerin olsun inşallah......

İnşaallah en kısa zamanda hepimiz evlat sahibi oluruz...Evet seninkiler küçükmüş ..Ben önce cm diye okumuşum , mm imiş...Zaten 3 cm ve üzerindeki myomlar hamilelikte büyüyormuş...O zaman doktorunun dediği gibidir , ama bence alternatif tıpı uygulamaya değer...

Tekrar sağol , inşaallah hepimizin daha iyi günleri olur...

hayır olamz arkadasım hamıle kaldı hatta bebegı 15 gun saglıklı cok gzuel bır bebısı var

myom ların pek hamileliğe engel olacağını sanmıyorum ki
en azından benim öğle
myomlu bi gebelik geçirdim yarım gebelik desem daha iyi cünkü bebekle birlikte myomumda büyüdü en son rahminde yer bırakmamıştı bebeğe ve 4,5 aylık ken bebeğim erken doğumla hayata veda etti.ardından myom ameliyatı oldum myomum alındı.
Rabbime şükürler olsun ki tekrar hamile kaldım cok şükür bi oğluşum oldu..
o yüzden bende derim ki eğer sıkıntılı bi myomsa mutlaka aldırın sonu bazen iyi olmuyo böğle hüsranlada sonuçlanabiliyoo...

Rabbim yardımcınız olsun:Saruboceq:

Bin ilk denememde hamile kaldım , keseyi görmek için doktora dittiğimde 4 cm çapında myom var dedi...Hamileliğim boyunca myom büyüdü , en son myomumu sezeryan sırasında çıkardılar ve 1 su bardağı büyüklüğündeydi....

Canım hamileliğim boyunca myom acaba çok büyüyecekmi , bebeğime zarar verecekmi diye endişelerim oldu...Benimkinden daha büyük myomlrı olup doğum yapıp bebeğini kucağına alanlar var...Ama ben bebeğimi kucağıma alamadımmm...Sezeryan tarihime 2 gün kala 37+5 te bebeğimin kalp atışları durdu ve ben bebeğime bu dünyada kavuşamadım...Nedeni bilinmiyor...Doktor myomdan dolayı değildir diyor ama benim hep kafamda bir doru işareti var ? Myomla ilgili kitaplarda erken doğum , ölü doğum gibi şeyler nadirde olsa olabilir diyordu...

Canım benim yaşadıklarımı bir daha ne ben nede başka bir kimse yaşasın istemiyorum , çok zor...O yüzden iyice araştırma yap ve myomlardan kurtulabiliyorsan kurtul ve öyle hamile kalmaya çalış istersen...İlaçla küçültülebiliyor diye duymuştum...Yada ibrahim saraçoğlunun soğan kürü var , oda yok edebiliyomuş...

Tabiki herkeste böyle olmuyor ama paylaşmak istedim...Herkese sağlıklı gebelik ve sağlıklı doğumlar diliyorum...

size katılmamak elde değilCADIARZU
sizin hikayenize benzer bende yaşamıştım
unutulması cok güç
size en büyük ilaç yeni bi hamilelik bence
Rabbim gönlünüze göre versin ihşallahhhh:Saruboceq:

size katılmamak elde değilCADIARZU
sizin hikayenize benzer bende yaşamıştım
unutulması cok güç
size en büyük ilaç yeni bi hamilelik bence
Rabbim gönlünüze göre versin ihşallahhhh:Saruboceq:

Amiinn...En kısa zamanda bir bebeğim olsun çok istiyorum zaten , bu umutla yaşıyorum desem daha doğru olur hatta...

melekçim allahım inşaallah sana bu bebeginin acısını hafifletecek şeker bir evlat verir inşaallah amin

benden size tavsiye önce miyom tedavisini olun çünkü miyom daha sonradan tümöre çeviriyor.sonra da rahim ve yumurtalıklar alınıyor.benim kızkardeşim bitkisel tedavi görüyor.oradan biliyorum çocuk tedaviden sonrada olur ama d-tedavi olmazsanız daha farklı sorunlar yaşarsınız.eğer isterseniz bu konuda size yardımcı ................. konuda kısa süre önce bilgilendiğim için bu bilgiyi sizlerle paylaşmak istedim .geçmiş olsun .

Son düzenleyen: Moderatör:
bendede miyom var ve gittiğim 4 doktorda gebeliğine engel değil dedi.bende gebe kaldım.benim miyomum yanda ve dışa dönükmüş.yani büyüsede bebeğe engel teşkil etmiyen bir yerde imiş.büyümüş tabii ama bir sorun yok şuan için.ben miyomun tümöre çevirdiğini ilk kez duydum.annem kendini bildi bileli miyomla yaşıyomuş.aldırmamış haladaha duruyolar yerli yerlrinde ve tümör falanda olmadı.aynı şekilde akrabalrımdada birkaç kişidede var yaşça benden büyükler hepsi hiç birinde böyle birşey olmadı.dediğim gibi ilk duydum.bu varsa bile herkes için geçerli değildir diye düşünüyorum.kesin birşey yazmamak gerekli diye düşündüm.yani olumsuz etkilelemek açısından.yanlış anlama.eğer rahatsızlık vericek derecedeyse sorun yaratrıyorsa alınabilir tabii.ben doğumdan sonra muayeneye gittiğimde baktırıcam gene.doktorum alınması uygun olur derse aldırırm o zman.veya ialç tedavisi gerekirse ialç kullanırım.ama miyomu olupda doğum yapan çook kadın var.bu kişiden kişiye değişir diye biliyorum.herkesin miyomu farklı boyutta ver yerde.
sen genede ilk önce doktorunla konuş ve ona göre karar ver bence.

X