5 Aylk Hamileyim, kanamam var yardm!!!

pari

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
1 Nisan 2009
306
1
merhaba arkadaşlar...20+4 gün hamileyim.3-4 gündür lekelenmem oluyordu,çok az ve açık kahve renginde.plesenta previya sorunu baştan beri olduğu için önemsemedim,dr.um da güzel şeyler söyliycek diye umarak gittim.içerde de varmış 3 pedi doldoracak kadar.istirahatten başka yapacak bişey yok dedi. bi de iğne yaptı.haftada bir görücem ve iğneyi tekrarlıycaz,daha kötüye de gidebilir,kanı vücut absorbe ededebilir dedi.bebeğe hiçbi zararı yokmuş şuan.zaten kıpır ıpır içerde o...çok korkuyorum,önceden 1 düşüğüm vardı zaten 6 haftalıkken kaybetmiştim.buna o kadar alıştımki,ne olur dua edin..böle bişey yaşayan ve sağlıkla bebeğini kucağına alan yokmu? :Saruboceq: :Saruboceq: :Saruboceq:

canım korkma madem doktor kontrolü altındasın korkmana gerek yok..bebegin kımıldıyormuş bak boşuna üzülme...Allahım hayırlı dogumlar nasip etsin..sag salim kucagına alırsın inşallah hiç endişelenme:Saruboceq:

canım çok geçmiş olsun.ama bebeğin sağlıklıymış bak oynuyormuş da .dert etme sen içini ferah tut ki o da sağlıkla büyüsün annesi.sakın üzme kendini.allah yardımcın olsun.

ben 17 +2 hamileyim ve 16 gündür kanamam var.bazen damla bazen 2 pedi dolduracak kadar bana da doktorum plasenta previa dedi.istirahat ve bol su tüketmekten başka çare yokmuş

dualarımız seninle inşallah hyırlısı ile kucagına alırsın stres yapma sakin ol ve yat

canim plesenta previa da dusuk olmuyor genellikle ama annenin surekli yatmasi sart. en ufak bacak kaslari yoruldugunda kanama basliyor. o yuzden is sende bitiyor. zaten iliski vs keisnlikle yasak.

ayrica bebek kucuk doguyor kilo olarak surekli kanama olup bebegi beslemedigi icin. ama sonradan topalrliyor merak etme. plesenta previa diye arattir. basindan gecen arkadaslarla temasa gec bence.

Allah saglikla sihhatle kucagina almani nasip etsin insallah..rahat ol ve dinlen

Son düzenleme:
Bende 22+4 haftalık gebeyim 2 gün evel üç dört damla açık renk kanama yaşadım, doktorum her türlü muayneyi yaptı. Rahim kapalı, bebek iyi ama her ihtimale karşı bol su ve yatak istirahati...bazı şeylerin sebebi bilinemiyor
beklemek çok zor...
Allah yardımcımız olsun ....

canim plesenta previa da dusuk olmuyor genellikle ama annenin surekli yatmasi sart. en ufak bacak kaslari yoruldugunda kanama basliyor. o yuzden is sende bitiyor. zaten iliski vs keisnlikle yasak.

ayrica bebek kucuk doguyor kilo olarak surekli kanama olup bebegi beslemedigi icin. ama sonradan topalrliyor merak etme. plesenta previa diye arattir. basindan gecen arkadaslarla temasa gec bence.

kıbenın dedıklerıne kulan ver tatlım ıssende bıtıyor yatacaksın dınleneceksın

merhaba arkadaşlar...20+4 gün hamileyim.3-4 gündür lekelenmem oluyordu,çok az ve açık kahve renginde.plesenta previya sorunu baştan beri olduğu için önemsemedim,dr.um da güzel şeyler söyliycek diye umarak gittim.içerde de varmış 3 pedi doldoracak kadar.istirahatten başka yapacak bişey yok dedi. bi de iğne yaptı.haftada bir görücem ve iğneyi tekrarlıycaz,daha kötüye de gidebilir,kanı vücut absorbe ededebilir dedi.bebeğe hiçbi zararı yokmuş şuan.zaten kıpır ıpır içerde o...çok korkuyorum,önceden 1 düşüğüm vardı zaten 6 haftalıkken kaybetmiştim.buna o kadar alıştımki,ne olur dua edin..böle bişey yaşayan ve sağlıkla bebeğini kucağına alan yokmu? :Saruboceq: :Saruboceq: :Saruboceq:

canım lütfen panik olma hemen hemen doğumuna yakın zamana kadar adet olauyormus gibi olan birini biliyorum şuan bebeği 6 aylık. başka biri 2 ay adet gördü onun da çocuğu 8 yaşında. korkunu anlıyorum ama doktor kontrolunde olduktan sonra ve iğneyi de kullandıktan sonra bir sorun olmayacağını ümit ediyorum.

canımsınız siz...hepinize çok teşekkür ederim...hep yatıyorum zaten sadece popom ağrıdığı zaman,belki 1-2 saatte bir evimin salonunda şöyle bir yürüyorum yavaş yavaş,ya da tuvalete gidiyorum o kadar...Allah'a dua ediyorum hep,başka da yapacak bişeyim yok...

üzüldüm canım :çok üzgünüm: kızlarında dedigi gibi kendini yormadan yat ve bol bol dinlen bencede inşallah saglıkla gelir melegin :Saruboceq:

ben 17 +2 hamileyim ve 16 gündür kanamam var.bazen damla bazen 2 pedi dolduracak kadar bana da doktorum plasenta previa dedi.istirahat ve bol su tüketmekten başka çare yokmuş

geçmiş olsun canım,inşallah sağlıklı bi şekilde sonuçlanır gebeliğimiz..proluton iğnesi yaptırıyorum..henüz 1 tane yaptırdım,2 gün önce,haftada 1 yaptırıcaz dedi doktorum.uterusun gevşek kalmasını sağlıyor,erken doğumu yahut düşüğü önlüyor.haberleşelim buradan da olsa,birbirimize destek olalım...

Bende 22+4 haftalık gebeyim 2 gün evel üç dört damla açık renk kanama yaşadım, doktorum her türlü muayneyi yaptı. Rahim kapalı, bebek iyi ama her ihtimale karşı bol su ve yatak istirahati...bazı şeylerin sebebi bilinemiyor
beklemek çok zor...
Allah yardımcımız olsun ....

canım sana da geçmiş olsun,çok üzüldüm ilk gün,ama bugün sanki daha iyiyim...biz iyi olalım,iyi düşünelim,bebişimiz de iyi olsun,herşey iyi gitsin...

merhaba benim de başından beri 2-3 günde bir kahve kanamalarım oluyor az da olsa..gebeligin başından beri günde 2 tane progestan ve haftada bir igneden oluyorum ama bugüne kadar hiç bebekte sorun olmadı çalışmaya da devam ediyorum.işim rahat masa başı endişe etme dr un dedigi gibi dinlen ,beslenmene ve bol suya dikkat et bak göreceksin bebişin sag salim gelecektir..

sağol canım sana da geçmiş olsun...ne kadarlık oldu şimdi senin bebeğin?inşallah sağlıkla kucağımıza alırız..

bugün 18. gün oldu hala devam ediyor.kahverenginin tonlarında.bugün neredeyse iki pedi dolduracak kadar aniden geldi.bazen çok sancım oluyor belim ve kasıklarım ağrıyor galiba ağrı olması iyi değil.ayrıca ben dondurulmuş embriyo ile hamile kaldım.

Canım yaaa allah yardımcınız olsun inş.Lütfen moralinizi bozmayın olumlu düşünün kü herşey güzel olsun demii...Üstad ne demiş; "Güzel gören güzel düşünür, güzel düşünen hayatından lezzet alır" sizde bebişinizi düşünün ve Rabbimden bolca yardım isteyin tabii ınşirah suresini de okumayı ihmal etmeyin."Her zorlukla beraber mutlaka bir kolaylık vardır...

X